Skip to main content

Potrąciła pieszego. Poszkodowany trafił do szpitala

| fot. Dawid | Bezpieczeństwo

W sobotni wieczór w Rogoźnie doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych 72-letniego mężczyzny. 
W bieżącym tygodniu było to już drugie potrącenie pieszego na terenie miasta. W środowe popołudnie na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącona została 68-letnia kobieta. Z urazem ręki trafiła do szpitala. Miało to miejsce na ul. Wojska Polskiego, a więc na drodze wojewódzkiej. W sobotni wieczór doszło także do potrącenie pieszego. Tym razem zdarzenie miało miejsce na drodze powiatowej, a dokładnie na ul. Wielkiej Poznańskiej.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca 44-letnia kobieta kierując pojazdem marki Ford na skrzyżowaniu ulic Wielka Poznańska a Boguniewska w Rogoźnie potrąciła przechodzącego, znajdującego się już na przejściu dla pieszych 72-letniego mężczyznę - poinformowała naszą Redakcję st. sierż. Izabela Leśnik z KPP w Obornikach. W wyniku tego zdarzenia mężczyzna został przewieziony do szpitala. Kierująca przebadano na zawartość alkoholu - trzeźwa - dodała oficer prasowa.

fot. Dawid

 

Oborniccy policjanci zatrzymali 3 osoby, które były poszukiwane do odbycia wcześniej zasądzonej kary oraz 1 osobę do ustalenia miejsca pobytu.
Do tragedii doszło w Poznaniu, podczas akcji gaszenia pożaru kamienicy przy ul. Kraszewskiego. Dwóch strażaków zginęło w chwili wybuchu, znajdowali się oni w najniższej kondygnacji budynku.
W Zawadach piorun uderzył w budynek mieszkalny. Obyło się bez dużych strat.
Oborniccy policjanci z wydziału kryminalnego dokonali zatrzymania 29-latniego mężczyzny, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków.
Zastrzeżenie numeru PESEL staje się w obecnej chwili jednym z najważniejszych zasad bezpieczeństwa swojej tożsamości! Warto go mieć na stałe zastrzeżony, ale trzeba pamiętać o konsekwencjach!
Oborniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył sobie 2 auta.
Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które tylko w ubiegłym roku były wzywane do prawie 12 tys. wypadków i pilnych, trudnych przypadków, muszą się ciągle szkolić, żeby być w stanie jak najlepiej pomagać pacjentom m.in. po ciężkich urazach, poparzeniach czy nagłym zatrzymaniu akcji serca.