Skip to main content


Kradli złom ze skupu!

| kpp oborniki | Bezpieczeństwo

Oborniccy policjanci zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o kradzież złomu. Mężczyźni wpadli na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

30 grudnia br. tuż przed północą policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zostali skierowani do jednego ze skupów złomu działających na terenie Obornik. Wg przekazanych informacji 2 mężczyzn miało przerzucać za płot znajdujący się tam złom.

Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce zauważyli zaparkowany wzdłuż płotu pojazd marki Mercedes z otwartymi drzwiami. We wnętrzu samochodu znajdowały się różnego rodzaju elementy metalowe.

W wyniku sprawdzenia na terenie mieszczącego się tam skupu mundurowi dostrzegli dwóch mężczyzn, którzy widząc umundurowanych policjantów próbowali się jeszcze ukryć. Chwilę później byli już w rękach stróżów prawa.

Sprawcami okazali się mężczyźni w wieku 25 i 36 lat. Oboje usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży złomu różnego asortymentu. Podejrzani trafili do policyjnej celi, a pojazd, którym przyjechali na parking strzeżony. Grozi im do 5 lat więzienia.

Oborniccy policjanci zatrzymali 3 osoby, które były poszukiwane do odbycia wcześniej zasądzonej kary oraz 1 osobę do ustalenia miejsca pobytu.
Do tragedii doszło w Poznaniu, podczas akcji gaszenia pożaru kamienicy przy ul. Kraszewskiego. Dwóch strażaków zginęło w chwili wybuchu, znajdowali się oni w najniższej kondygnacji budynku.
W Zawadach piorun uderzył w budynek mieszkalny. Obyło się bez dużych strat.
Oborniccy policjanci z wydziału kryminalnego dokonali zatrzymania 29-latniego mężczyzny, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków.
Zastrzeżenie numeru PESEL staje się w obecnej chwili jednym z najważniejszych zasad bezpieczeństwa swojej tożsamości! Warto go mieć na stałe zastrzeżony, ale trzeba pamiętać o konsekwencjach!
Oborniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył sobie 2 auta.
Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które tylko w ubiegłym roku były wzywane do prawie 12 tys. wypadków i pilnych, trudnych przypadków, muszą się ciągle szkolić, żeby być w stanie jak najlepiej pomagać pacjentom m.in. po ciężkich urazach, poparzeniach czy nagłym zatrzymaniu akcji serca.