Skip to main content

Młodzież z Polski i Niemiec w Starostwie Powiatowym

We wtorek Starostwo Powiatowe w Obornikach odwiedzili uczniowie biorący udział w wymianie młodzieży z Powiatu Obornickiego i niemieckiego Powiatu Luchow-Dannenberg. Z licealistami spotkał się Wicestarosta Obornicki Waldemar Cyranek, który opowiedział o dotychczasowej współpracy pomiędzy polskim i niemieckim samorządem.

Czytaj więcej

  • Utworzono .

Europie nie udaje się dogonić USA i Chin w rozwoju sztucznej inteligencji.

  • Video:
  • Video Poster:
  • Video Length: 2:51

Światowym liderem rynku sztucznej inteligencji są Stany Zjednoczone, które mocno inwestują w opracowywanie i wdrażanie nowych rozwiązań. Za nimi plasują się Chiny, w których rozwijane są z jednej strony aplikacje mobilne czy przydatne  algorytmy, a z drugiej – mocno kontrowersyjny social scoring, w wyniku którego nawet to, z kim obywatel się przyjaźni, może mieć znaczenie w ocenie zdolności kredytowej.

Czytaj więcej

  • Utworzono .

Włókniny filcowe - niezbędny materiał w przemyśle tekstylnym

Włókniny stanowią istotny element w dziedzinie przemysłu tekstylnego i odzieżowego. Są to materiały, które składają się z połączonych ze sobą włókien, tworząc tym samym trwałą i wytrzymałą strukturę. Jednym z popularnych rodzajów włóknin jest włóknina filcowa, która charakteryzuje się swoją wyjątkową gęstością i elastycznością.

Czytaj więcej

  • Utworzono .

Fasady aluminowe i ich zalety

Fasady aluminiowe stały się popularnym i nowoczesnym rozwiązaniem w budownictwie. Dzięki swojej trwałości, lekkości i estetycznemu wyglądowi, stanowią doskonałe rozwiązanie dla budynków. Oferują one dużą ilość światła dziennego oraz minimalne przewodzenie ciepła, co sprawia, że są energooszczędne. Fasady aluminiowe są również łatwe w montażu i konserwacji, co czyni je idealnym wyborem dla architektów i inwestorów.

Czytaj więcej

  • Utworzono .

Akcesoria do iPhone'a: jakie gadżety będą przydatne? Podpowiadamy!

Telefony marki Apple cieszą się ogromną popularnością. Zwykle jednak na zakupie samego urządzenia się nie kończy - przydadzą się akcesoria, które ułatwią ci korzystanie ze smartfona na co dzień! W co warto zainwestować? Sprawdź najważniejsze akcesoria, w jakie warto się zaopatrzyć, jeśli jesteś posiadaczem iPhone’a!

Czytaj więcej

  • Utworzono .

Elektrody do spawania – klucz do jakości i trwałości spoin

Elektrody do spawania stanowią jeden z fundamentów sukcesu każdego procesu spawalniczego, wpływając bezpośrednio na jakość i trwałość spoiny. Są to kluczowe komponenty w spawaniu łukowym, gdzie odgrywają rolę medium przewodzącego prąd niezbędnego do wytworzenia łuku elektrycznego. Wybór odpowiedniego rodzaju elektrody ma zasadnicze znaczenie nie tylko dla samej efektywności procesu spawania, ale także dla wytrzymałości mechanicznej połączenia, jego odporności na korozję oraz estetyki wykonania.

Czytaj więcej

  • Utworzono .