Skip to main content

Pielęgnacja soczewek miesięcznych

| tekst sponsorowany | Zdrowie

Noszone każdego dnia przez równy miesiąc mogą wymagać sporej i dokładnej pielęgnacji, o której mamy zamiar dzisiaj opowiedzieć więcej. Zatem jeśli jesteś właścicielem i jednocześnie użytkownikiem soczewek miesięcznych dowolnej marki, powinieneś zapoznać się z kilkoma zasadami, a także wskazówkami odnośnie ich pielęgnacji.

Dowiesz się również czym różnią się od pozostałych oraz dlaczego warto wybrać akurat te, czyli do kogo konkretnie są kierowane. Już nie przedłużając, zapraszamy do czytania!

Soczewki kontaktowe to przede wszystkim wygoda

Oto pierwsza i w zasadzie najważniejsza zaleta, która dotyczy szkieł miesięcznych. W tym krótkim stwierdzeniu można zawrzeć w sumie całą kwintesencję użytkowania tych soczewek, które przynoszą użytkownikowi wiele korzyści. Zaczniemy od tych najprostszych zalet, jak na przykład brak konieczności pamiętania o codziennym kupowaniu i szkieł, co dzieje się w przypadku soczewek jednodniowych czy też dwutygodniowych. Kupując już opakowanie soczewek miesięcznych, możesz mieć spokój na równe 30 dni, dzięki czemu można zaoszczędzić nieco więcej pieniędzy.

Co więcej, posiadają one zdecydowanie inną formułę i składniki, które muszą w 100% sprostać codziennemu noszeniu i niekiedy trudnym warunkom, jak chociażby liczne zanieczyszczenia, kurz i inne drobinki, które mogą dostać się do oka. Nie można absolutnie zapomnieć o ich pielęgnacji, ale o tym już w dalszej części wpisu. Wracając jednak do zalet związanych z soczewkami miesięcznymi, to na pewno można wymienić ich wytrzymałość i właśnie świeżość, którą można uzyskać, mimo długotrwałego użytkowania szkieł.

Komu przydadzą się soczewki miesięczne?

Można śmiało powiedzieć, że każdemu, kto już zaczął nosić soczewki kontaktowe i nie zamierza z nich rezygnować. Mowa tutaj zarówno o osobach z wadami wzroku, którzy korygują je za pomocą szkieł, a także o pozostałych użytkownikach, którzy wybierają soczewki miesięczne kolorowe. Wówczas ich zadaniem może być nie tylko korygowanie wady wzroku, ale również nadanie spojrzeniu nowego i świeżego wyglądu, o którym decydujesz Ty.

Poza tym soczewki miesięczne nadają się dla osób doświadczonych już w tym temacie i takich, które nie mają czasu na zapamiętywanie konkretnych dat wymiany szkieł co dwa tygodnie albo też codziennego zakupu jednodniowych, które też są stosunkowo droższe.

Jak dbać o soczewki miesięczne?

Niezależnie od tego jakie soczewki kupisz, powinieneś zawsze pamiętać o ich dokładnej i uwaga -regularnej pielęgnacji. Przykładowo polecamy soczewki miesięczne – mylenshop.com, które możesz zakupić od różnych producentów, korygujące różne wady, o odmiennych wielkościach czy też kolorowe w atrakcyjnie niskich cenach. Jednak poza samymi szkłami kontaktowymi, trzeba również pamiętać o pozostałych dodatkach do ich pielęgnacji.

Mowa mianowicie o płynie do soczewek, który najlepiej wybrać uniwersalnych i wielofunkcyjny, dzięki czemu nie musisz w swojej łazience przetrzymywać kilku preparatów pielęgnacyjnych do jednej pary szkieł. Taki płyn jednocześnie będzie oczyszczał powierzchnię soczewki, dezynfekował ją, konserwował i nawilżał, dzięki czemu nie straci ona swoich pierwotnych właściwości, nie ulegnie uszkodzeniu, a do Twojego oka nie dostaną się żadne bakterie i inne drobnoustroje. Poza płynem będziesz potrzebował również plastikowego pojemniczka, który najczęściej jest dołączony do opakowania płynu. Jego także trzeba oczyszczać od czasu do czasu i codziennie wymieniać w nim płyn, aby przechowywane w nim soczewki zawsze mogły regenerować się w świeżo nalanym płynie.

Inną kwestią dotyczącą pielęgnacji jest dokładne mycie i suszenie rąk zarówno przed zakładaniem, jak i zdejmowaniem soczewek, aby nie przenieść na rękach żadnych zanieczyszczeń. Jak już wspomnieliśmy wcześniej wymiana płynu konieczna jest codziennie, podobnie jak zdejmowanie szkieł powinno następować również każdego dnia wieczorem, by miały szansę się dokładnie oczyścić. Ostatnią rzeczą, przed jaką chcemy Cię ostrzec, to termin ważności soczewek, którego należy dobrze pilnować. Należy go odliczać od dnia otwarcia opakowania, a nie dnia użytkowania, by po 30 dniach wyrzucić je już do kosza. W przeciwnym razie Twoje oczy będą narażone na podrażnienia, które przecież nie są nikomu potrzebne.

 

 

 

Bezpłatne mammografia w Obornikach

Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety pomiędzy 45 a 74 rokiem życia raz na 2 lata a w przypadku obciążeń genetycznych raz na 1 rok.

Zmniejsz ryzyko cukrzycy - przewodnik po diecie niskoglikemicznej

Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i styl życia. Wśród nich, wiele osób skupia się na swojej diecie, zwłaszcza tych, które są narażone na ryzyko cukrzycy. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak możesz zmniejszyć to ryzyko poprzez modyfikację swojego stylu odżywiania? Dieta niskoglik...

Jakie środki przeciwbólowe są dozwolone w ciąży, a jakich należy unikać?

Ciąża jest wyjątkowym czasem w życiu kobiety, kiedy dbałość o zdrowie, zarówno matki, jak i dziecka, jest priorytetem. Jednym z powszechnych problemów, z którymi kobiety mogą się zetknąć w tym okresie, są bóle różnego rodzaju.

Kleszcze groźne już nie tylko w lesie, lecz także na osiedlowym trawniku 

Na kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) zachorowało w Polsce w 2023 roku 659 osób, czyli ponad dwukrotnie więcej niż cztery lata wcześniej. Na tę sytuację wpływ mają m.in. zmiany klimatyczne, które sprzyjają całorocznej aktywności kleszczy. Co ważne, ponad 90 proc. zakażonych kontakt z tymi pajęczaka...

Czym są elektrolity i kiedy warto je przyjmować?

Elektrolity odpowiadają za elektrochemiczną równowagę w organizmie. Utrzymanie ich prawidłowego poziomu jest kluczowe dla zachowania zdrowia i funkcjonowania wielu procesów życiowych. Niestety, różne okoliczności wpływają na niedobry tych cennych składników. Kiedy należy uzupełnić elektrolity? Cz...

Zostańcie Bohaterami Dla Innych - Oddajcie Krew już 28 marca!

Wasza krew to dar życia dla wielu osób, które walczą z chorobami, a Wasza hojność może być kluczem do odzyskania zdrowia.

1 na 6 osób dorosłych w Polsce ma chore nerki. Większość o tym nie wie. Badania profilaktyczne może zlecić każdy lekarz rodzinny

4,7 mln dorosłych w Polsce ma chore nerki czyli aż 1 na 6 osób dorosłych. Tymczasem diagnozę postawiono tylko ok. 400 000 pacjentów, w tym 200 000 jest pod opieką nefrologów.