Przejdź do głównej treści

Poznański Szpital z nagrodą im. prof. Religi

| MP | Zdrowie

anna-religa

W ostatnich tygodniach wile osób zapewne obejrzało film „Bogowie”, który przedstawia wycinek życia prof. Zbigniewa Religi. Osoby te nie zdziwi więc fakt, że w Polsce postał konkurs na najlepszą placówkę medyczną imienia prof. Religi.

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w drugiej edycji Konkursu im. prof. Zbigniewa Religi, którego organizatorem jest Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” odbyło się w warszawskim Pałacu Prymasowskim. Podczas uroczystości wśród placówek służb zdrowia nagrodzony został Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi UM w Poznaniu, w którym doceniono wyjątkowe oddanie w walce o życie i zdrowie małych pacjentów.

W ramach konkursu przyznawano nagrody w trzech kategoriach: „Wyjątkowy Lekarz”, „Wyjątkowy Rehabilitant” oraz „Wzorcowa Placówka Służby Zdrowia”. Nominacje do każdej z nich zgłaszali rodzice i opiekunowie podopiecznych Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Ostatecznego wyboru laureatów spośród blisko dwustu kandydatur dokonała Kapituła Konkursu pod przewodnictwem
prof. Anny Wajszczuk-Religi, wdowa po profesorze Relidze.

Jedną z trzech placówek, która została uhonorowana tytułem „Wzorcowej Placówki Służby Zdrowia” został Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi UM w Poznaniu  - Otrzymanie tej nagrody jest dla nas wielką nobilitacją. Jako jeden z nielicznych szpitali możemy pochwalić się taką nagrodą, która jest dla nas o tyle ważna, że zostaliśmy do niej nominowani przez naszych pacjentów, którzy docenili naszą pracę – mówi dr n. med. Witold Bieleński, dyrektor Szpitala. – Taki dzień jak dziś pokazuje, że podążamy w dobrym kierunku i to nas dodatkowo motywuje do dalszych działań – dodaje. Poznańska placówka jako jedna z niewielu w kraju posiada oddziały specjalizujące się
w leczeniu kończyn górnych, czy też kolan. Jednak jednym z wyróżników szpitala im. W. Degi jest Dzięcięcy Oddział Urazowo-Ortopedyczny, za który to właśnie został wyróżniony w Konkursie im.
prof. Zbigniewa Religi.

Pozostałe placówki, które zostały nagrodzone w tej kategorii to Stowarzyszenie Św. Celestyna
w Mikoszowie oraz Klinika Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa w Białymstoku.

Ps. Na zdjęciu żona prof. Religi – Anna Religa w towarzystwie Beata Tyszkiewicz i Prezesa Fundacji „Zdążyć z Pomocą” Stanisławem Kowalskim 

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem, jaki atakuje kobiety. Dlatego lekarze namawiają, aby regularnie się badać, a NFZ refunduje mammografię wszystkim kobietom od 45 do 74 roku życia. Sprawdź, kiedy mammobus będzie u Ciebie! 
Windy dla niepełnosprawnych to jedno z rozwiązań niezbędnych dla pełnej dostępności budynków dla osób z ograniczoną mobilnością. Z ich pomocą osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, z innymi trudnościami w poruszaniu się, czy seniorzy zyskują swobodę przemieszczania się między piętrami. Jak…
11 kwietnia na obornickim targowisku będzie można wykonać badanie cytologiczne. Specjalny cytobus będzie do dyspozycji kobiet urodzonych w latach 1961-2000.
Niemal połowa nastolatków zetknęła się z przemocą online. Co czwarty był wyzywany w sieci, a co piąty doświadczył ośmieszania – wynika z raportu NASK „Nastolatki 3.0”.
Kleszczowym zapaleniem mózgu (KZM) można się zarazić praktycznie wszędzie, a liczba zachorowań znacząco rośnie - od 265 przypadków w 2019 roku do 793 w ub.r. Tylko w styczniu i lutym tego roku było już 31 odnotowanych przypadków zachorowań.
Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. (OPEN) w Poznaniu przeprowadzi bezpłatne badania cytologiczne w Ryczywole. Odbędą się one 17 marca.
Suchość i podrażnienie oczu mogą wynikać z różnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Do najczęstszych należą długotrwała praca przy komputerze, ekspozycja na klimatyzację, suche powietrze czy zanieczyszczenia środowiskowe. Problem może nasilać się również u osób noszących soczewki kontaktowe o…