Przejdź do głównej treści

Jak olejować włosy? Podpowiadamy!

| MP | Zdrowie

W ostatnich latach duży nacisk kładzie się na pielęgnację włosów. Większość z nas wie już o tym, że szampon to za mało. Producenci oferują nam wcierki, które mają przyspieszyć ich porost, maski, balsamy, serum czy specjalne oleje. Jaki wpływ ostatni preparat może mieć na Twoje pukle?

Wcale nie takie nowe

Olejowanie włosów znane jest od setek lat. Bardzo często stosowały je kobiety Orientu, wykorzystując azjatyckie kosmetyki. Od niedawna dopiero czynność ta wykonywana jest na szerszą skalę, a przyjrzały się jej wszystkie włosomaniaczki. W tej chwili produktów jest naprawdę dużo, dzięki czemu każda osoba może znaleźć preparat odpowiedni dla siebie.

Wokół olejowania włosów narosło wiele mitów, które warto obalić. Tego typu pielęgnacja (odpowiednio przeprowadzona) nie sprawi, że Twoje pukle będą się przetłuszczać, dostaniesz łupieżu czy zaczniesz odczuwać problemy skórne. Olejki potrafią działać antyseptycznie, odżywiać i nawilżać włosy, dbając o poziom ich natłuszczenia, zdrowie i barierę ochronną. Pukle stają się mocniejsze, mniej ich wypada. Czynność ta korzystnie wpływa na ograniczenie wydzielania sebum i zmniejsza problem rozdwajających się końcówek. Włosy staną się mocniejsze i bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie trzeba olejowania wykonywać codziennie. Niech będzie to rytuał przeprowadzany raz w tygodniu.

Jak olejować włosy krok po kroku

Najważniejsze jest dobranie właściwego oleju dla swoich włosów. Rzadko zdarza się, aby ktoś trafił na najlepszy dla siebie preparat za pierwszym razem. Nawet jeśli przeznaczony będzie do Twoich potrzeb, może okazać się, że niezbyt się polubią. Jeśli chodzi o metodę olejowania, jest ich kilka. Dwie jednak są najpopularniejsze. Mowa o sposobie „na sucho” i „na mokro”.

Osoby stawiające swoje pierwsze kroki w olejowaniu włosów często próbują metody „na sucho” i to od niej zaczynają swoją pielęgnacyjną przygodę. To bardzo łatwe, ponieważ od razu widać, które partie pokryte są już preparatem. Olejek nałóż na wydzielane, suche pasma. Nie myj wcześniej włosów. Ważne jest jednak to, aby nie były one pokryte żadnymi kosmetykami jak np. lakiery czy pianki. Rozprowadzony preparat został na puklach około 3 godzin. Jeśli jednak są mocno zniszczone i potrzebują wysokiej troski, możesz nawet pozostawić olejek na noc. Następnie należy zmyć go, używając szamponu pielęgnacyjnego.

Druga popularna metoda „na mokro” wykorzystywana jest przez bardziej doświadczone włosomaniaczki. Pukle należy delikatnie zwilżyć i odcisnąć z nadmiaru wody. To bardzo ważne. Nie powinna ona kapać z końcówek. Rozprowadź niewielką ilość olejku na włosach. Teraz warto zawinąć je w folię lub specjalny czepek. Pod wpływem ciepła Twojego ciała, kosmyki będą chłonąć maksymalną ilość substancji odżywczych. Tak przygotowane włosy należy zostawić do godziny, a następnie dokładnie umyć szamponem.

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem, jaki atakuje kobiety. Dlatego lekarze namawiają, aby regularnie się badać, a NFZ refunduje mammografię wszystkim kobietom od 45 do 74 roku życia. Sprawdź, kiedy mammobus będzie u Ciebie! 
Windy dla niepełnosprawnych to jedno z rozwiązań niezbędnych dla pełnej dostępności budynków dla osób z ograniczoną mobilnością. Z ich pomocą osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, z innymi trudnościami w poruszaniu się, czy seniorzy zyskują swobodę przemieszczania się między piętrami. Jak…
11 kwietnia na obornickim targowisku będzie można wykonać badanie cytologiczne. Specjalny cytobus będzie do dyspozycji kobiet urodzonych w latach 1961-2000.
Niemal połowa nastolatków zetknęła się z przemocą online. Co czwarty był wyzywany w sieci, a co piąty doświadczył ośmieszania – wynika z raportu NASK „Nastolatki 3.0”.
Kleszczowym zapaleniem mózgu (KZM) można się zarazić praktycznie wszędzie, a liczba zachorowań znacząco rośnie - od 265 przypadków w 2019 roku do 793 w ub.r. Tylko w styczniu i lutym tego roku było już 31 odnotowanych przypadków zachorowań.
Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. (OPEN) w Poznaniu przeprowadzi bezpłatne badania cytologiczne w Ryczywole. Odbędą się one 17 marca.
Suchość i podrażnienie oczu mogą wynikać z różnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Do najczęstszych należą długotrwała praca przy komputerze, ekspozycja na klimatyzację, suche powietrze czy zanieczyszczenia środowiskowe. Problem może nasilać się również u osób noszących soczewki kontaktowe o…