Przejdź do głównej treści


Jak działa i kiedy się stosuje Betaserc?

| Artykuł sponsorowany | Zdrowie

Choroba Meniere'a, czyli wodniak błędnika, wynika z gromadzenia się płynu w błędniku, nieleczona prowadzi do pogorszenia się słuchu, szumów usznych, zawrotów głowy. W celu przeciwdziałania symptomom chorobowym stosuje się między innymi lek Betaserc. Zawarta w nim substancja czynna oddziałuje na receptory histaminowe, usprawnia krążenie krwi w uchu wewnętrznych. Oczywiście nie w każdym przypadku można zastosować lek Betaserc, istnieją przeciwwskazania, mogą wystąpić działania niepożądane u niektórych osób przyjmujących ten preparat.

Jak działa Betaserc i w jakim celu stosuje się ten lek?

Betaserc jest lekiem przeznaczonym dla osób borykających się z chorobą Meniere’a, której towarzyszą między innymi zawroty głowy i szumy uszne. Preparat przeciwdziała tym objawom. Jeśli schorzenie nie będzie leczone, to nie tylko obniży jakość życia, ale dojdzie także do utraty słuchu. Substancją czynną leku Betaserc jest dichlorowodorek betahistyny, której działanie nie zostało jeszcze do końca poznane. Wiadomo już jednak, że wzmaga ona wydzielanie histaminy w zakończeniach nerwowych. Betaserc stosuje się w celu usprawnienia mikrokrążenia mózgu, zwiększenia ukrwienia błędnika, który jest objęty stanem chorobowym. Substancja czynna obecna w preparacie ma również pozytywny wpływ na układ przedsionka.

Wskazaniami do stosowania leku są zawroty głowy i szumy uszne, tracenie słuchu, nudności, wymioty. Betahistamina łagodzi objawy, najlepsze efekty można uzyskać w przypadku zdiagnozowania choroby we wczesnym stadium. Betaserc prowadzi do rozszerzenia naczyń w obrębie ucha wewnętrznego, wzmaga przepływ krwi w mózgu. Kuracja lekiem nie przynosi natychmiastowych efektów, trzeba na nie poczekać co najmniej kilka dni, czasem nawet kilka tygodni. Leczenie lekiem Betaserc powinno trwać co najmniej dwa miesiące, aby uzyskać optymalny rezultat. Warto od razu zaznaczyć, że Betaserc działa tylko objawowo, nie ma wpływu na przebieg choroby Meniere’a ani nie eliminuje całkowicie problemu z zawrotami głowy. Nadal konieczne staje się przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego.

Co warto wiedzieć na temat przyjmowania leku Betaserc?

Substancja czynna w leku Betaserc wchłania się bardzo szybko do krwiobiegu z przewodu pokarmowego, o optymalnym jej stężeniu w organizmie można mówić już po godzinie od zażycia. Okres półtrwania wynosi kilka godzin, a metabolity substancji są wydalane przez nerki ciągu doby. Przeciwwskazaniami do stosowania preparatu są nadwrażliwość na którykolwiek jego składnik, guz nadnerczy. Uważać należy w przypadku osób, u których została zdiagnozowana choroba wrzodowa żołądka/dwunastnicy, astma oskrzelowa. W przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku mogą wystąpić nudności, bóle brzucha i uczucie senności. Zdarzają się także drgawki, powikłania płucne/sercowe. Możliwe jest także wystąpienie działań niepożądanych przy stosowaniu leku Betaserc. Częstymi skutkami ubocznymi są nudności, zaburzenia trawienia i bóle głowy. Mogą wystąpić także dolegliwości żołądkowo-jelitowe, wymioty, wzdęcia, gazy, skórne reakcje alergiczne, pokrzywka, obrzęk, wysypka, świąd.

Artykuł powstał we współpracy z Medyk Online i Holter Help,

Zupy to jedne z najprostszych i jednocześnie najbardziej uniwersalnych dań, jakie można włączyć do codziennej diety. Są smaczne, sycące i pełne cennych składników odżywczych.
Kampania Movember to międzynarodowa akcja, która co roku w listopadzie promuje profilaktykę zdrowotną w zakresie męskich nowotworów, szczególnie raka prostaty i raka jąder, a także zdrowia psychicznego mężczyzn. Do badań zachęca Burmistrz Obornik Tomasz Szrama.
Bezpłatne badania mammograficzne w Obornikach – warto się badać!
Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko rozwijało się prawidłowo i cieszyło się dobrym zdrowiem. Zdarza się jednak, że pewne objawy mogą budzić niepokój i wymagać konsultacji ze specjalistą. W jakich sytuacjach warto udać się do neurologa dziecięcego? W tym artykule przyjrzymy się najczęstszym prz...
Wiesz, czym jest adaptogen? Mówi Ci coś termin medycyna ajurwedyjska? Oba te pojęcia związane są z bohaterką tego artykułu, czyli ashwagandhą. To roślina, której przyjmowanie wpływa na redukcję stresu, poprawia odporność i działa przeciwzapalne. W jakiej formie można suplementować ashwagandhę? Kt...
W obornickim szpitalu rozważa się zamknięcie jednego z oddziałów, ostateczna decyzja jest w rękach władz Powiatu.
Kolejny raz w Obornikach odbędą się bezpłatne badania mammograficzne!