Skip to main content

Jak działa i kiedy się stosuje Betaserc?

| Artykuł sponsorowany | Zdrowie

Choroba Meniere'a, czyli wodniak błędnika, wynika z gromadzenia się płynu w błędniku, nieleczona prowadzi do pogorszenia się słuchu, szumów usznych, zawrotów głowy. W celu przeciwdziałania symptomom chorobowym stosuje się między innymi lek Betaserc. Zawarta w nim substancja czynna oddziałuje na receptory histaminowe, usprawnia krążenie krwi w uchu wewnętrznych. Oczywiście nie w każdym przypadku można zastosować lek Betaserc, istnieją przeciwwskazania, mogą wystąpić działania niepożądane u niektórych osób przyjmujących ten preparat.

Jak działa Betaserc i w jakim celu stosuje się ten lek?

Betaserc jest lekiem przeznaczonym dla osób borykających się z chorobą Meniere’a, której towarzyszą między innymi zawroty głowy i szumy uszne. Preparat przeciwdziała tym objawom. Jeśli schorzenie nie będzie leczone, to nie tylko obniży jakość życia, ale dojdzie także do utraty słuchu. Substancją czynną leku Betaserc jest dichlorowodorek betahistyny, której działanie nie zostało jeszcze do końca poznane. Wiadomo już jednak, że wzmaga ona wydzielanie histaminy w zakończeniach nerwowych. Betaserc stosuje się w celu usprawnienia mikrokrążenia mózgu, zwiększenia ukrwienia błędnika, który jest objęty stanem chorobowym. Substancja czynna obecna w preparacie ma również pozytywny wpływ na układ przedsionka.

Wskazaniami do stosowania leku są zawroty głowy i szumy uszne, tracenie słuchu, nudności, wymioty. Betahistamina łagodzi objawy, najlepsze efekty można uzyskać w przypadku zdiagnozowania choroby we wczesnym stadium. Betaserc prowadzi do rozszerzenia naczyń w obrębie ucha wewnętrznego, wzmaga przepływ krwi w mózgu. Kuracja lekiem nie przynosi natychmiastowych efektów, trzeba na nie poczekać co najmniej kilka dni, czasem nawet kilka tygodni. Leczenie lekiem Betaserc powinno trwać co najmniej dwa miesiące, aby uzyskać optymalny rezultat. Warto od razu zaznaczyć, że Betaserc działa tylko objawowo, nie ma wpływu na przebieg choroby Meniere’a ani nie eliminuje całkowicie problemu z zawrotami głowy. Nadal konieczne staje się przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego.

Co warto wiedzieć na temat przyjmowania leku Betaserc?

Substancja czynna w leku Betaserc wchłania się bardzo szybko do krwiobiegu z przewodu pokarmowego, o optymalnym jej stężeniu w organizmie można mówić już po godzinie od zażycia. Okres półtrwania wynosi kilka godzin, a metabolity substancji są wydalane przez nerki ciągu doby. Przeciwwskazaniami do stosowania preparatu są nadwrażliwość na którykolwiek jego składnik, guz nadnerczy. Uważać należy w przypadku osób, u których została zdiagnozowana choroba wrzodowa żołądka/dwunastnicy, astma oskrzelowa. W przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku mogą wystąpić nudności, bóle brzucha i uczucie senności. Zdarzają się także drgawki, powikłania płucne/sercowe. Możliwe jest także wystąpienie działań niepożądanych przy stosowaniu leku Betaserc. Częstymi skutkami ubocznymi są nudności, zaburzenia trawienia i bóle głowy. Mogą wystąpić także dolegliwości żołądkowo-jelitowe, wymioty, wzdęcia, gazy, skórne reakcje alergiczne, pokrzywka, obrzęk, wysypka, świąd.

Artykuł powstał we współpracy z Medyk Online i Holter Help,

W obornickim szpitalu rozważa się zamknięcie jednego z oddziałów, ostateczna decyzja jest w rękach władz Powiatu.
Kolejny raz w Obornikach odbędą się bezpłatne badania mammograficzne!
Dbałość o zęby i higienę jamy ustnej, to nie tylko kwestia estetyki. Warto bowiem wiedzieć, że stan zębów i przyzębia ma bardzo duży wpływ cały organizm. Choroby przyzębia mogą powodować problemy sercowo-naczyniowe, a także wpływać na powikłania przy cukrzycy.
Żeby suplementy diety z kolagenem przyniosły pożądane rezultaty, konieczne jest ich systematyczne stosowanie przez co najmniej 3-6 miesięcy. Z tego powodu warto wybrać preparat, który charakteryzuje się najbardziej komfortowym użyciem. Wiele osób chętnie sięga po kolagen w kapsułkach lub tabletka...
Bolesne miesiączki mogą mieć różne przyczyny. Niezależnie od tego, czy już znasz powód takiego stanu rzeczy, czy też dopiero jesteś w trakcie badań, silny ból podczas okresu może bardzo uprzykrzać życie, a nawet sprawiać, że nie będziesz w stanie iść do pracy. Czy w takiej sytuacji możesz otrzyma...
Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety pomiędzy 45 a 74 rokiem życia raz na 2 lata a w przypadku obciążeń genetycznych raz na 1 rok.
Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i styl życia. Wśród nich, wiele osób skupia się na swojej diecie, zwłaszcza tych, które są narażone na ryzyko cukrzycy. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak możesz zmniejszyć to ryzyko poprzez modyfikację swojego stylu odżywiania? Dieta niskoglik...