Skip to main content

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (19.12.2021)

| MP | Zdrowie

Kolejny tydzień (13.12 d0 19.12.2021) z wysoką liczną zakażeń SARS-CoV-2 w powiecie obornickim, niestety odnotowano również zgony.

W minionym tygodniu zmarło 6 mieszkańców naszego powiatu w wyniku COVID-19 oraz chorób współistniejących. Przedstawiamy graficzne odzwierciedlenie udostępnionych przez Ministerstwo Zdrowia danych dotyczących zgonów z wyniku COVID-19 oraz chorób współistniejących od 24.11.2020.

zgony powiat obornicki od 24 11 2020

W mijającym tygodniu odnotowano 267 zakażeń SARS-CoV-2, czyli o jedno więcej niż tydzień temu. Na kwarantannie obecnie znajduje się 1261 osób. Według danych odnotowano wzrost liczby wykonanych testów.

Od 15.12.2021 obowiązują nowe obostrzenia dotyczące stosowania kwarantanny wobec osób zaszczepionych, mieszkających razem z osobami u których stwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Na osoby te nakładana jest kwarantanna, którą zdejmuje się automatycznie po uzyskaniu negatywnego wyniku testu.

Zestawienie informacji dla powiatu obornickiego

19 12 2021 podsumowanie

Szczepienia w Powiecie Obornickim

Liczba szczepień w powiecie obornickim nieznacznie wyhamowała, w minionym tygodniu zaszczepiono 686 mieszkańców naszego powiatu, w tym 400 pierwszą dawką. Niezmiennie największy poziom szczepień jest w Gminie Oborniki, gdzie w pełni zaszczepionych jest 59,2% populacji, w całym powiecie zaszczepiło się 55,2% populacji mieszkańców. W systemie nie ma podawanej informacji na temat szczepienia dzieci poniżej 12 roku życia.

Zestawienia szczepień dla powiatu obornickiego stan na 19.12.2021

19 12 2021 analiza szczepien

Podsumowanie szczepień w tygodniu 13.12. do 19.12.2021 w powiecie obornickim

19 12 2021 ilosc szczepien

Infomacja na temat zabezpieczanie szpitalnego*)

Według stanu na dzień 17 grudnia 2021 r. liczba dostępnych łóżek dla pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2 na terenie województwa wielkopolskiego wynosi 2547, w tym 2016 łóżek było zajętych (co stanowi wzrost o 29 zajętych łóżek w stosunku do dnia poprzedniego).

W odniesieniu do poszczególnych poziomów zabezpieczenia szpitalnego liczba dostępnych łóżek przedstawia się następująco:

  1. I poziom zabezpieczenia szpitalnego – 145, w tym 38 łóżek jest zajętych (bez zmian w stosunku do dnia poprzedniego),
  2. II poziom zabezpieczenia szpitalnego – 2112, w tym 1743 łóżka są zajęte (co stanowi wzrost o 27 zajętych łóżek w stosunku do dnia poprzedniego),
  3. Szpital Tymczasowy na MTP – 290, w tym 235 łóżek jest zajętych (co stanowi wzrost o 2 zajęte łóżka w stosunku do dnia poprzedniego).

Ogółem pozostawało wolnych 531 łóżek.

Liczba łóżek respiratorowych dla pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2 wynosi 156, w tym 125 łóżek jest zajętych (co stanowi wzrost o 7 zajętych łóżek w stosunku do dnia poprzedniego).

W odniesieniu do poszczególnych poziomów zabezpieczenia szpitalnego liczba dostępnych łóżek respiratorowych przedstawia się następująco:

  1. II poziom zabezpieczenia szpitalnego – 146, w tym 117 łóżek jest zajętych (co stanowi wzrost o 8 zajętych łóżek w stosunku do dnia poprzedniego),
  2. Szpital Tymczasowy na MTP – 10, w tym 8 łóżek jest zajętych (co stanowi spadek o 1 zajęte łóżko w stosunku do dnia poprzedniego).

Ogółem pozostawało wolnych 31 łóżek respiratorowych.

 

Źródła:

https://www.gov.pl/web/szczepienia-gmin/

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

https://bdl.stat.gov.pl/BDL/dane/podgrup/temat/3/7/2577

*) Oddział Mediów i Komunikacji Społecznej Gabinet Wojewody

PS. Jeżeli zauważycie Państwo jakikolwiek błąd w prezentowanych wyliczeniach, prosimy o kontakt na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

W obornickim szpitalu rozważa się zamknięcie jednego z oddziałów, ostateczna decyzja jest w rękach władz Powiatu.
Kolejny raz w Obornikach odbędą się bezpłatne badania mammograficzne!
Dbałość o zęby i higienę jamy ustnej, to nie tylko kwestia estetyki. Warto bowiem wiedzieć, że stan zębów i przyzębia ma bardzo duży wpływ cały organizm. Choroby przyzębia mogą powodować problemy sercowo-naczyniowe, a także wpływać na powikłania przy cukrzycy.
Żeby suplementy diety z kolagenem przyniosły pożądane rezultaty, konieczne jest ich systematyczne stosowanie przez co najmniej 3-6 miesięcy. Z tego powodu warto wybrać preparat, który charakteryzuje się najbardziej komfortowym użyciem. Wiele osób chętnie sięga po kolagen w kapsułkach lub tabletka...
Bolesne miesiączki mogą mieć różne przyczyny. Niezależnie od tego, czy już znasz powód takiego stanu rzeczy, czy też dopiero jesteś w trakcie badań, silny ból podczas okresu może bardzo uprzykrzać życie, a nawet sprawiać, że nie będziesz w stanie iść do pracy. Czy w takiej sytuacji możesz otrzyma...
Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety pomiędzy 45 a 74 rokiem życia raz na 2 lata a w przypadku obciążeń genetycznych raz na 1 rok.
Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i styl życia. Wśród nich, wiele osób skupia się na swojej diecie, zwłaszcza tych, które są narażone na ryzyko cukrzycy. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak możesz zmniejszyć to ryzyko poprzez modyfikację swojego stylu odżywiania? Dieta niskoglik...