Skip to main content

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (19.12.2021)

| MP | Zdrowie

Kolejny tydzień (13.12 d0 19.12.2021) z wysoką liczną zakażeń SARS-CoV-2 w powiecie obornickim, niestety odnotowano również zgony.

W minionym tygodniu zmarło 6 mieszkańców naszego powiatu w wyniku COVID-19 oraz chorób współistniejących. Przedstawiamy graficzne odzwierciedlenie udostępnionych przez Ministerstwo Zdrowia danych dotyczących zgonów z wyniku COVID-19 oraz chorób współistniejących od 24.11.2020.

zgony powiat obornicki od 24 11 2020

W mijającym tygodniu odnotowano 267 zakażeń SARS-CoV-2, czyli o jedno więcej niż tydzień temu. Na kwarantannie obecnie znajduje się 1261 osób. Według danych odnotowano wzrost liczby wykonanych testów.

Od 15.12.2021 obowiązują nowe obostrzenia dotyczące stosowania kwarantanny wobec osób zaszczepionych, mieszkających razem z osobami u których stwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Na osoby te nakładana jest kwarantanna, którą zdejmuje się automatycznie po uzyskaniu negatywnego wyniku testu.

Zestawienie informacji dla powiatu obornickiego

19 12 2021 podsumowanie

Szczepienia w Powiecie Obornickim

Liczba szczepień w powiecie obornickim nieznacznie wyhamowała, w minionym tygodniu zaszczepiono 686 mieszkańców naszego powiatu, w tym 400 pierwszą dawką. Niezmiennie największy poziom szczepień jest w Gminie Oborniki, gdzie w pełni zaszczepionych jest 59,2% populacji, w całym powiecie zaszczepiło się 55,2% populacji mieszkańców. W systemie nie ma podawanej informacji na temat szczepienia dzieci poniżej 12 roku życia.

Zestawienia szczepień dla powiatu obornickiego stan na 19.12.2021

19 12 2021 analiza szczepien

Podsumowanie szczepień w tygodniu 13.12. do 19.12.2021 w powiecie obornickim

19 12 2021 ilosc szczepien

Infomacja na temat zabezpieczanie szpitalnego*)

Według stanu na dzień 17 grudnia 2021 r. liczba dostępnych łóżek dla pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2 na terenie województwa wielkopolskiego wynosi 2547, w tym 2016 łóżek było zajętych (co stanowi wzrost o 29 zajętych łóżek w stosunku do dnia poprzedniego).

W odniesieniu do poszczególnych poziomów zabezpieczenia szpitalnego liczba dostępnych łóżek przedstawia się następująco:

  1. I poziom zabezpieczenia szpitalnego – 145, w tym 38 łóżek jest zajętych (bez zmian w stosunku do dnia poprzedniego),
  2. II poziom zabezpieczenia szpitalnego – 2112, w tym 1743 łóżka są zajęte (co stanowi wzrost o 27 zajętych łóżek w stosunku do dnia poprzedniego),
  3. Szpital Tymczasowy na MTP – 290, w tym 235 łóżek jest zajętych (co stanowi wzrost o 2 zajęte łóżka w stosunku do dnia poprzedniego).

Ogółem pozostawało wolnych 531 łóżek.

Liczba łóżek respiratorowych dla pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2 wynosi 156, w tym 125 łóżek jest zajętych (co stanowi wzrost o 7 zajętych łóżek w stosunku do dnia poprzedniego).

W odniesieniu do poszczególnych poziomów zabezpieczenia szpitalnego liczba dostępnych łóżek respiratorowych przedstawia się następująco:

  1. II poziom zabezpieczenia szpitalnego – 146, w tym 117 łóżek jest zajętych (co stanowi wzrost o 8 zajętych łóżek w stosunku do dnia poprzedniego),
  2. Szpital Tymczasowy na MTP – 10, w tym 8 łóżek jest zajętych (co stanowi spadek o 1 zajęte łóżko w stosunku do dnia poprzedniego).

Ogółem pozostawało wolnych 31 łóżek respiratorowych.

 

Źródła:

https://www.gov.pl/web/szczepienia-gmin/

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

https://bdl.stat.gov.pl/BDL/dane/podgrup/temat/3/7/2577

*) Oddział Mediów i Komunikacji Społecznej Gabinet Wojewody

PS. Jeżeli zauważycie Państwo jakikolwiek błąd w prezentowanych wyliczeniach, prosimy o kontakt na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Bezpłatne mammografia w Obornikach

Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety pomiędzy 45 a 74 rokiem życia raz na 2 lata a w przypadku obciążeń genetycznych raz na 1 rok.

Zmniejsz ryzyko cukrzycy - przewodnik po diecie niskoglikemicznej

Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i styl życia. Wśród nich, wiele osób skupia się na swojej diecie, zwłaszcza tych, które są narażone na ryzyko cukrzycy. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak możesz zmniejszyć to ryzyko poprzez modyfikację swojego stylu odżywiania? Dieta niskoglik...

Jakie środki przeciwbólowe są dozwolone w ciąży, a jakich należy unikać?

Ciąża jest wyjątkowym czasem w życiu kobiety, kiedy dbałość o zdrowie, zarówno matki, jak i dziecka, jest priorytetem. Jednym z powszechnych problemów, z którymi kobiety mogą się zetknąć w tym okresie, są bóle różnego rodzaju.

Kleszcze groźne już nie tylko w lesie, lecz także na osiedlowym trawniku 

Na kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) zachorowało w Polsce w 2023 roku 659 osób, czyli ponad dwukrotnie więcej niż cztery lata wcześniej. Na tę sytuację wpływ mają m.in. zmiany klimatyczne, które sprzyjają całorocznej aktywności kleszczy. Co ważne, ponad 90 proc. zakażonych kontakt z tymi pajęczaka...

Czym są elektrolity i kiedy warto je przyjmować?

Elektrolity odpowiadają za elektrochemiczną równowagę w organizmie. Utrzymanie ich prawidłowego poziomu jest kluczowe dla zachowania zdrowia i funkcjonowania wielu procesów życiowych. Niestety, różne okoliczności wpływają na niedobry tych cennych składników. Kiedy należy uzupełnić elektrolity? Cz...

Zostańcie Bohaterami Dla Innych - Oddajcie Krew już 28 marca!

Wasza krew to dar życia dla wielu osób, które walczą z chorobami, a Wasza hojność może być kluczem do odzyskania zdrowia.

1 na 6 osób dorosłych w Polsce ma chore nerki. Większość o tym nie wie. Badania profilaktyczne może zlecić każdy lekarz rodzinny

4,7 mln dorosłych w Polsce ma chore nerki czyli aż 1 na 6 osób dorosłych. Tymczasem diagnozę postawiono tylko ok. 400 000 pacjentów, w tym 200 000 jest pod opieką nefrologów.