Przejdź do głównej treści

Podsumowanie akcji "Policzmy się"

| www.policzmysie.pl | Zdrowie

Jest nas 19 287 policzonych z rakiem w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiej kampanii „Policzmy się”. Tyle osób w dniach 14-21 maja kliknęło w licznik strony www.policzmysie.pl. Dodatkowo na Facebooku akcję wsparło 18,5 tysiąca fanów.

Koniec akcji liczenia z rakiem nie oznacza zamknięcia kampanii. Przez ostatnie osiem dni serwis www.policzmysie.pl zgromadził ogromną społeczność ludzi pełnych wiary w sens walki z nowotworem i gotowych, by dawać pozytywne świadectwo.

Tegoroczna kampania „Policzmy się” to 10 głównych bohaterów. Wśród nich były poseł, pracownik biurowy, IT manager, profesor, czy też 72-letnia emerytka. Po przebytej chorobie zdecydowali się opowiedzieć o niej publicznie. W materiałach filmowych przyznają, że walka z nowotworem nie była łatwa, pojawiały się momenty zwątpienia. Jednak było warto, bo jak mówi 26-letni Adam, który w wyniku choroby stracił nogę: - Nowotwór może nam zabrać dużo, mi zabrał dużo, ale nie zabrał życia i z tego jestem bardzo zadowolony.

Ponieważ w walce z rakiem bardzo ważne jest zaufanie do lekarzy, także oni zabrali glos w trzeciej edycji kampanii „Policzmy się”. Wśród nich dr Tomasz Banasiewicz, chirurg, który na co dzień przekazuje pacjentom informacje o chorobie nowotworowej. Jak mówi, najgorszą sytuacją jest taka, gdy wynik badania zostaje choremu przekazany w sposób czysto medyczny, a na pytanie o to, co dalej otrzymuje odpowiedź, że niewiele już można zrobić:

- Przy dzisiejszych możliwościach medycyny nie ma takiej opcji, iż pacjent nie może oczekiwać od nas pomocy (…) Nawet, jeżeli operacja z różnych względów jest niemożliwa, czy leczenie radykalne, mamy wiele innych sposobów, by zrobić wszystko, aby pacjent czuł się dobrze, aby mógł funkcjonować, i aby ten czas był jak najdłuższy.

„Policzmy się” to akcja realizowana bez sponsorów i bez marketingowych celów. Tysiące policzonych to zasługa pracy i dobrej energii wielu ludzi, firm i mediów. Nic nie dodaje wiary w zwycięstwo bardziej niż świadectwo osób, które pokonały raka. Dziękujemy za udział w akcji liczenia się z rakiem!

 

Bohaterowie kampanii 2012. Zobacz ich relacje na www.policzmysie.pl.

 

źródło: www.policzmysie.pl

Co czwarty Polak doświadcza w pracy wysokiego lub bardzo wysokiego stresu, a trzech na czterech pracowników znajduje się w stresowej sytuacji zawodowej przynajmniej raz w tygodniu – wynika z badań Instytutu Psychologii Stresu.
Z niedawno opublikowanego badania opinii publicznej wynika, że czterech na pięciu respondentów w wieku 18-25 lat spożywa alkohol. 28% robi to tylko przy konkretnej okazji.
Na terenie szpitala w Obornikach rozpoczęły się pierwsze prace przygotowawcze związane z budową nowego Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. Obecnie na placu budowy pojawiła się tablica informacyjna przedstawiająca orientacyjny plan inwestycji.
Wielu rodziców zastanawia się, czy ich dziecko potrzebuje odrobaczania. Temat ten budzi niepokój, zwłaszcza gdy maluch zaczyna uczęszczać do żłobka lub przedszkola.
Współczesny styl życia często prowadzi do zaniedbywania podstawowej potrzeby, jaką jest sen. Ile więc godzin powinieneś spać, aby czuć się wypoczętym i funkcjonować optymalnie? Odpowiedź nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać.
Rak piersi jest najczęstszym nowotworem, jaki atakuje kobiety. Dlatego lekarze namawiają, aby regularnie się badać, a NFZ refunduje mammografię wszystkim kobietom od 45 do 74 roku życia. Sprawdź, kiedy mammobus będzie u Ciebie! 
Windy dla niepełnosprawnych to jedno z rozwiązań niezbędnych dla pełnej dostępności budynków dla osób z ograniczoną mobilnością. Z ich pomocą osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, z innymi trudnościami w poruszaniu się, czy seniorzy zyskują swobodę przemieszczania się między piętrami. Jak…