Przejdź do głównej treści

Podsumowanie akcji "Policzmy się"

| www.policzmysie.pl | Zdrowie

Jest nas 19 287 policzonych z rakiem w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiej kampanii „Policzmy się”. Tyle osób w dniach 14-21 maja kliknęło w licznik strony www.policzmysie.pl. Dodatkowo na Facebooku akcję wsparło 18,5 tysiąca fanów.

Koniec akcji liczenia z rakiem nie oznacza zamknięcia kampanii. Przez ostatnie osiem dni serwis www.policzmysie.pl zgromadził ogromną społeczność ludzi pełnych wiary w sens walki z nowotworem i gotowych, by dawać pozytywne świadectwo.

Tegoroczna kampania „Policzmy się” to 10 głównych bohaterów. Wśród nich były poseł, pracownik biurowy, IT manager, profesor, czy też 72-letnia emerytka. Po przebytej chorobie zdecydowali się opowiedzieć o niej publicznie. W materiałach filmowych przyznają, że walka z nowotworem nie była łatwa, pojawiały się momenty zwątpienia. Jednak było warto, bo jak mówi 26-letni Adam, który w wyniku choroby stracił nogę: - Nowotwór może nam zabrać dużo, mi zabrał dużo, ale nie zabrał życia i z tego jestem bardzo zadowolony.

Ponieważ w walce z rakiem bardzo ważne jest zaufanie do lekarzy, także oni zabrali glos w trzeciej edycji kampanii „Policzmy się”. Wśród nich dr Tomasz Banasiewicz, chirurg, który na co dzień przekazuje pacjentom informacje o chorobie nowotworowej. Jak mówi, najgorszą sytuacją jest taka, gdy wynik badania zostaje choremu przekazany w sposób czysto medyczny, a na pytanie o to, co dalej otrzymuje odpowiedź, że niewiele już można zrobić:

- Przy dzisiejszych możliwościach medycyny nie ma takiej opcji, iż pacjent nie może oczekiwać od nas pomocy (…) Nawet, jeżeli operacja z różnych względów jest niemożliwa, czy leczenie radykalne, mamy wiele innych sposobów, by zrobić wszystko, aby pacjent czuł się dobrze, aby mógł funkcjonować, i aby ten czas był jak najdłuższy.

„Policzmy się” to akcja realizowana bez sponsorów i bez marketingowych celów. Tysiące policzonych to zasługa pracy i dobrej energii wielu ludzi, firm i mediów. Nic nie dodaje wiary w zwycięstwo bardziej niż świadectwo osób, które pokonały raka. Dziękujemy za udział w akcji liczenia się z rakiem!

 

Bohaterowie kampanii 2012. Zobacz ich relacje na www.policzmysie.pl.

 

źródło: www.policzmysie.pl

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem, jaki atakuje kobiety. Dlatego lekarze namawiają, aby regularnie się badać, a NFZ refunduje mammografię wszystkim kobietom od 45 do 74 roku życia. Sprawdź, kiedy mammobus będzie u Ciebie! 
Windy dla niepełnosprawnych to jedno z rozwiązań niezbędnych dla pełnej dostępności budynków dla osób z ograniczoną mobilnością. Z ich pomocą osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, z innymi trudnościami w poruszaniu się, czy seniorzy zyskują swobodę przemieszczania się między piętrami. Jak…
11 kwietnia na obornickim targowisku będzie można wykonać badanie cytologiczne. Specjalny cytobus będzie do dyspozycji kobiet urodzonych w latach 1961-2000.
Niemal połowa nastolatków zetknęła się z przemocą online. Co czwarty był wyzywany w sieci, a co piąty doświadczył ośmieszania – wynika z raportu NASK „Nastolatki 3.0”.
Kleszczowym zapaleniem mózgu (KZM) można się zarazić praktycznie wszędzie, a liczba zachorowań znacząco rośnie - od 265 przypadków w 2019 roku do 793 w ub.r. Tylko w styczniu i lutym tego roku było już 31 odnotowanych przypadków zachorowań.
Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. (OPEN) w Poznaniu przeprowadzi bezpłatne badania cytologiczne w Ryczywole. Odbędą się one 17 marca.
Suchość i podrażnienie oczu mogą wynikać z różnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Do najczęstszych należą długotrwała praca przy komputerze, ekspozycja na klimatyzację, suche powietrze czy zanieczyszczenia środowiskowe. Problem może nasilać się również u osób noszących soczewki kontaktowe o…