Przejdź do głównej treści

POLICZMY SIĘ - Doping w walce z rakiem

| Profile Poznań | Zdrowie

Walczymy z rakiem!!!Od 14 do 21 maja liczymy się rakiem. Dosłownie i symbolicznie. Liczymy wyleczonych, zmagających się z nowotworem, oraz wszystkich, którzy chcą zagrzewać do walki z rakiem. Rocznie z chorobą nowotworową wygrywa 40 tysięcy Polaków. Klikając na licznik strony www.policzmysie.pl pokażmy, że z rakiem można walczyć i zwyciężać. Dodajmy sobie wzajemnie siły. Wystarczy kliknąć.

Przy raku, pozytywne myślenie jest jak solidny trening, a głosy na www.policzmysie.pl , jak pełne trybuny oddanych  kibiców. Dlatego raz w roku mobilizujemy wyleczonych, zdrowych i każdego kto chce pomóc, aby klikając na www.policzmy.pl dał świadectwo i wsparcie ludziom toczącym bój  z rakiem.  „Policzmy się” to w jakimś sensie pierwsza pomoc dla ludzi mierzących się z nowotworem. Kiedy rośnie strach,  znika pewność siebie, warto poszukać wsparcia u tych, którzy przeszli podobną drogę. Dlatego, już po raz trzeci, uwalniamy potężny ładunek pozytywnej energii od osób, które chorobę nowotworową mają już za sobą. Później, przez cały rok korzystają z tego wsparcia codzienni użytkownicy serwisu - osoby, które są w trakcie leczenia, właśnie zostały zdiagnozowane lub wspierają chorych.

Gdy dwa lata temu Fundacja Ludzie dla Ludzi przygotowywała pierwszą  kampanię  w serwisie www.policzmysie.pl, nie  sposób było przewidzieć, co z tego wyniknie. Na stronie ruszył licznik i po tygodniu okazało się, że kliknęło w niego aż 10 tysięcy osób! Zostawili nie tylko ślad w statystyce . Ogromna rzesza pozostała na stronie i dzieli się swoimi doświadczeniami.  Z tygodniowego „liczenia z rakiem” wyrósł serwis i społeczność, która codziennie przekazuje wsparcie chorym i ich rodzinom.  W każdym miesiącu na stronę serwisu zagląda około 30 tysięcy osób. Zadają pytania specjalistom, otrzymują newsletter, czytają o najnowszych osiągnięciach naukowych, są też bardzo aktywni w mediach społecznościowych.  W 2011 roku do policzonych dołączyło kolejne 10 tysięcy byłych pacjentów onkologicznych. A kolekcja historii z happy endem imponująco urosła.

W tym roku, uruchamiamy licznik 14 maja i do 21 czekamy na wasze wpisy, świadectwa walki, głosy wsparcia, listy do raka. Wierzymy, że każdy kto wygrał walkę z rakiem lub chce wesprzeć chorych wejdzie na stronę by „policzyć się z rakiem”.  Dać świadectwo zwycięstwu i dodać odwagi innym, by kontynuowali lub podjęli leczenie. Im więcej policzonych, tym większy dowód na to, że w pojedynku z rakiem można zwyciężyć.

P.S. Nasza akcja realizowana jest dzięki wsparciu ludzi, firm, instytucji i mediów.  Działamy „organicznie”.  Nie szukamy sponsorów.  Po prostu ludzie robią to dla ludzi.

źródło: Profile Poznań

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem, jaki atakuje kobiety. Dlatego lekarze namawiają, aby regularnie się badać, a NFZ refunduje mammografię wszystkim kobietom od 45 do 74 roku życia. Sprawdź, kiedy mammobus będzie u Ciebie! 
Windy dla niepełnosprawnych to jedno z rozwiązań niezbędnych dla pełnej dostępności budynków dla osób z ograniczoną mobilnością. Z ich pomocą osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, z innymi trudnościami w poruszaniu się, czy seniorzy zyskują swobodę przemieszczania się między piętrami. Jak…
11 kwietnia na obornickim targowisku będzie można wykonać badanie cytologiczne. Specjalny cytobus będzie do dyspozycji kobiet urodzonych w latach 1961-2000.
Niemal połowa nastolatków zetknęła się z przemocą online. Co czwarty był wyzywany w sieci, a co piąty doświadczył ośmieszania – wynika z raportu NASK „Nastolatki 3.0”.
Kleszczowym zapaleniem mózgu (KZM) można się zarazić praktycznie wszędzie, a liczba zachorowań znacząco rośnie - od 265 przypadków w 2019 roku do 793 w ub.r. Tylko w styczniu i lutym tego roku było już 31 odnotowanych przypadków zachorowań.
Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. (OPEN) w Poznaniu przeprowadzi bezpłatne badania cytologiczne w Ryczywole. Odbędą się one 17 marca.
Suchość i podrażnienie oczu mogą wynikać z różnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Do najczęstszych należą długotrwała praca przy komputerze, ekspozycja na klimatyzację, suche powietrze czy zanieczyszczenia środowiskowe. Problem może nasilać się również u osób noszących soczewki kontaktowe o…