Przejdź do głównej treści

POLICZMY SIĘ - Doping w walce z rakiem

| Profile Poznań | Zdrowie

Walczymy z rakiem!!!Od 14 do 21 maja liczymy się rakiem. Dosłownie i symbolicznie. Liczymy wyleczonych, zmagających się z nowotworem, oraz wszystkich, którzy chcą zagrzewać do walki z rakiem. Rocznie z chorobą nowotworową wygrywa 40 tysięcy Polaków. Klikając na licznik strony www.policzmysie.pl pokażmy, że z rakiem można walczyć i zwyciężać. Dodajmy sobie wzajemnie siły. Wystarczy kliknąć.

Przy raku, pozytywne myślenie jest jak solidny trening, a głosy na www.policzmysie.pl , jak pełne trybuny oddanych  kibiców. Dlatego raz w roku mobilizujemy wyleczonych, zdrowych i każdego kto chce pomóc, aby klikając na www.policzmy.pl dał świadectwo i wsparcie ludziom toczącym bój  z rakiem.  „Policzmy się” to w jakimś sensie pierwsza pomoc dla ludzi mierzących się z nowotworem. Kiedy rośnie strach,  znika pewność siebie, warto poszukać wsparcia u tych, którzy przeszli podobną drogę. Dlatego, już po raz trzeci, uwalniamy potężny ładunek pozytywnej energii od osób, które chorobę nowotworową mają już za sobą. Później, przez cały rok korzystają z tego wsparcia codzienni użytkownicy serwisu - osoby, które są w trakcie leczenia, właśnie zostały zdiagnozowane lub wspierają chorych.

Gdy dwa lata temu Fundacja Ludzie dla Ludzi przygotowywała pierwszą  kampanię  w serwisie www.policzmysie.pl, nie  sposób było przewidzieć, co z tego wyniknie. Na stronie ruszył licznik i po tygodniu okazało się, że kliknęło w niego aż 10 tysięcy osób! Zostawili nie tylko ślad w statystyce . Ogromna rzesza pozostała na stronie i dzieli się swoimi doświadczeniami.  Z tygodniowego „liczenia z rakiem” wyrósł serwis i społeczność, która codziennie przekazuje wsparcie chorym i ich rodzinom.  W każdym miesiącu na stronę serwisu zagląda około 30 tysięcy osób. Zadają pytania specjalistom, otrzymują newsletter, czytają o najnowszych osiągnięciach naukowych, są też bardzo aktywni w mediach społecznościowych.  W 2011 roku do policzonych dołączyło kolejne 10 tysięcy byłych pacjentów onkologicznych. A kolekcja historii z happy endem imponująco urosła.

W tym roku, uruchamiamy licznik 14 maja i do 21 czekamy na wasze wpisy, świadectwa walki, głosy wsparcia, listy do raka. Wierzymy, że każdy kto wygrał walkę z rakiem lub chce wesprzeć chorych wejdzie na stronę by „policzyć się z rakiem”.  Dać świadectwo zwycięstwu i dodać odwagi innym, by kontynuowali lub podjęli leczenie. Im więcej policzonych, tym większy dowód na to, że w pojedynku z rakiem można zwyciężyć.

P.S. Nasza akcja realizowana jest dzięki wsparciu ludzi, firm, instytucji i mediów.  Działamy „organicznie”.  Nie szukamy sponsorów.  Po prostu ludzie robią to dla ludzi.

źródło: Profile Poznań

Co czwarty Polak doświadcza w pracy wysokiego lub bardzo wysokiego stresu, a trzech na czterech pracowników znajduje się w stresowej sytuacji zawodowej przynajmniej raz w tygodniu – wynika z badań Instytutu Psychologii Stresu.
Z niedawno opublikowanego badania opinii publicznej wynika, że czterech na pięciu respondentów w wieku 18-25 lat spożywa alkohol. 28% robi to tylko przy konkretnej okazji.
Na terenie szpitala w Obornikach rozpoczęły się pierwsze prace przygotowawcze związane z budową nowego Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. Obecnie na placu budowy pojawiła się tablica informacyjna przedstawiająca orientacyjny plan inwestycji.
Wielu rodziców zastanawia się, czy ich dziecko potrzebuje odrobaczania. Temat ten budzi niepokój, zwłaszcza gdy maluch zaczyna uczęszczać do żłobka lub przedszkola.
Współczesny styl życia często prowadzi do zaniedbywania podstawowej potrzeby, jaką jest sen. Ile więc godzin powinieneś spać, aby czuć się wypoczętym i funkcjonować optymalnie? Odpowiedź nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać.
Rak piersi jest najczęstszym nowotworem, jaki atakuje kobiety. Dlatego lekarze namawiają, aby regularnie się badać, a NFZ refunduje mammografię wszystkim kobietom od 45 do 74 roku życia. Sprawdź, kiedy mammobus będzie u Ciebie! 
Windy dla niepełnosprawnych to jedno z rozwiązań niezbędnych dla pełnej dostępności budynków dla osób z ograniczoną mobilnością. Z ich pomocą osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, z innymi trudnościami w poruszaniu się, czy seniorzy zyskują swobodę przemieszczania się między piętrami. Jak…