fbpx

Jak naturalnie zadbać o swoje kości?

Układ kostny jest bardzo ważny dla funkcjonowania całego naszego organizmu. Już od dzieciństwa powinniśmy dbać o nasze kości, aby mogły służyć nam bez żadnych problemów przez całe nasze życie. Gdy odpowiednio o nie zadbamy, z pewnością odwdzięczą nam się ich dobrą kondycją.

Podstawowe zasady dbania o układ kostny

Jednym z najważniejszych aspektów w procesie dbania o nasze kości jest dieta. To jakie posiłki spożywamy odbija się w dużej mierze na kondycji naszego szkieletu. Powinniśmy dostarczać naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Nasza dieta powinna być więc bogata przede wszystkim w wapń, witaminę D2, witaminę K, witaminę C oraz magnez. Wapń znajdziemy przede wszystkim w mleku i przetworach mlecznych, na przykład jogurtach, serach czy kefirach. Warto pamiętać, aby nie łączyć ich z warzywami, gdyż niektóre powodują zmniejszone wchłanianie się wapnia. Witamina D2 z kolei obecna jest w rybach, żółtkach jaj czy w maśle. Witaminę K znajdziemy natomiast w brokułach oraz szpinaku, a witaminę C w natce pietruszki, a także w owocach cytrusowych. Wchłanianie się wapnia wspiera witamina D3, która produkowana jest w naszych organizmach na skutek ekspozycji na słońce. Codziennie w miarę możliwości powinniśmy spędzić przynajmniej 10 minut na słońcu. Układ kostny będzie sprawniejszy, a tym samym bardziej odporny na urazy, jeśli będziemy regularnie uprawiać aktywność fizyczną. Ćwiczenia wzmocnią dodatkowo mięśnie, które podtrzymują nasze kości i w pewien sposób chronią je przed urazami.

Liście Moringa – sposób na mocne kości?

Moringa olejodajna to roślina pochodząca z Indii. Nazywana jest ona także drzewem długowieczności, ze względu na korzystne właściwości, które wykazuje dla naszych organizmów. Roślina ta używana jest nie tylko w medycynie, ale także i w kuchni. Możemy ją nabyć w różnych postaciach – dostępne są na przykład liście Moringa, ale bardzo popularny staje się również olej wyprodukowany właśnie z tej rośliny. Moringa bardzo pozytywnie wpływa także na nasz układ kostny. Liście Moringa zawierają bowiem mangan, który jest niezbędny dla prawidłowej kondycji naszych kości.

 

Dwa potwierdzone przypadki koronawirusa

11-08-2020 | Wyświetleń:6161

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Obornikach podaje aktualną sytuacje epidemiologiczną w powiecie obornicki...

Rekord zakażeń koronawirusem, 13 zgonów

07-08-2020 | Wyświetleń:684

W Polsce odnotowano kolejny dobowy rekord zakażeń koronawirusem. 

Dobowy rekord zakażeń Covid-19

04-08-2020 | Wyświetleń:903

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 680 przypadkach zakażenia koronawirusem.

Kolejny dzień z dużą liczbą zakażeń

03-08-2020 | Wyświetleń:222

W poniedziałek odnotowano w Polsce 575 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie obornickim 22…

22-07-2020 | Wyświetleń:2196

W powiecie obornickim żadna osoba nie przebywa pod nadzorem epidemiologicznym.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce przekroc…

19-07-2020 | Wyświetleń:2292

W niedzielę 19 lipca odnotowano w Polsce 358 nowych przypadków zakażeń Covid-19.

Pozostałe - zdrowie ...