fbpx

Jak walczyć ze wstydliwym poceniem się?

 

Jednym z trudniej ukrywanych i wstydliwych objawów wielu chorób, może okazać się właśnie nadmierna potliwość. To właśnie ona potrafi sprawić, że czujesz się źle ze sobą i masz problemy z kontaktami w społeczeństwie. Taka potliwość potrafi mocno napiętnować daną osobę i sprawić, że przestanie ona wychodzić z domu i zamknie się przed światem.

 

Jakie przyczyny ma nadmierna potliwość?

Zazwyczaj nadmierna potliwość to znak od organizmu, że nie radzi sobie on w walce z daną chorobą. Jeśli spocenie się nie ma związku z dużym wysiłkiem fizycznym, powinno nas to zastanowić i skłonić do wizyty u lekarza.

Przyczyny nadmiernej potliwości można upatrywać w wielu chorobach, takich jak:

  • nadczynność tarczycy lub inne problemy z gospodarką hormonalną,
  • nowotwory niektórych organów lub układów organów,
  • choroby wirusowe,
  • gruźlica,
  • cukrzyca,
  • choroba Parkinsona.

Jednym z ważniejszych objawów jest silne pocenie się tuż przed bardzo trudnym i nagłych atakiem, takim jak zawał serca. Silny ból spowodowany zawałem sprawia, że ciało pokryte jest rzęsistym potem już w kilka minut. To ważny objaw dla każdego. Kto znajduje się w otoczeniu takiej osoby. Może pomóc to zdiagnozować silny ból, który wymaga pomocy, nawet jeśli nikt o nią nie prosi.

Jednym z częstych powodów, jakie mogą powodować nadmierną potliwość, jest otyłość. Dla osoby z dużą liczbą nadprogramowych kilogramów każdy ruch jest pewnym wysiłkiem, które w konsekwencji wyzwala pot. Jeśli więc pocisz się często, a twoja sylwetka, ma dużo do zarzucenia, może czas zrzucić kilka kilogramów.

Ważnym wyznacznikiem u dzieci jest również niezdrowa potliwość. Może to wiązać się z gorączką i stanem zapalnym w organizmie. Choć przyczyną gorączki może okazać się zwykłe przeziębienie, to czasem problem tkwi o wiele głębiej. Wówczas może okazać się niezbędna pomoc lekarza specjalisty, a potliwość może być pomocnym symptomem.

Co stosować na nadmierną potliwość?

Jedną z najważniejszych rzeczy, jaką należy zrobić, w momencie, gdy pojawia się nadmierna potliwości, to określenie przyczyny tej potliwości. Jeśli okaże się, że tkwi za tym wysiłek lub nadwaga, to można łatwo sobie z tym poradzić. Dużo gorzej, jeśli okaże się, że przyczyną jest poważna choroba. Wówczas należy podjąć wszelkie kroki, by się z niej wyleczyć. Nie ma innego sensownego sposobu na to, by pozbyć się potliwości. Jeśli jednak przyjąć ją jako symptom choroby, to może okazać się bardzo przydatna.

Po wizycie u lekarza zazwyczaj przepisywane są leki związane z blokowaniem wydzielania potu. Nic one jednak nie pomogą, jeśli nie wyleczy się źródła choroby. Tylko wówczas ma się szanse na całkowite pozbycie się problemu.

 

Rekord zakażeń koronawirusem, 13 zgonów

07-08-2020 | Wyświetleń:3

W Polsce odnotowano kolejny dobowy rekord zakażeń koronawirusem. 

Dobowy rekord zakażeń Covid-19

04-08-2020 | Wyświetleń:836

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 680 przypadkach zakażenia koronawirusem.

Kolejny dzień z dużą liczbą zakażeń

03-08-2020 | Wyświetleń:192

W poniedziałek odnotowano w Polsce 575 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie obornickim 22…

22-07-2020 | Wyświetleń:2076

W powiecie obornickim żadna osoba nie przebywa pod nadzorem epidemiologicznym.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce przekroc…

19-07-2020 | Wyświetleń:2270

W niedzielę 19 lipca odnotowano w Polsce 358 nowych przypadków zakażeń Covid-19.

70 osób w kwarantannie

17-07-2020 | Wyświetleń:339

O 10 osób zmniejszyła się liczba osób przebywających w kwarantannie. 

Pozostałe - zdrowie ...