fbpx

Jak walczyć z bólem głowy?

Bóle głowy mogą mieć mnóstwo przyczyn do których należą nadciśnienie, odwodnienie, migrena, stres, problemy z kręgosłupem, zapalenie zatok itp. Niewiele jest na świecie osób, które nie doświadczyło tej dolegliwości. Są też takie, którym częste bóle głowy utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Najprostszą metodą jest połkniecie tabletki przeciwbólowej. W aptece jest całe mnóstwo leków takich jak Ibuprom Max, Pyralginum, Solpadeina. Zanim jednak sięgniemy po środki farmakologiczne warto spróbować kilku prostych sposobów na pozbycie się bólu. Oto kilka z nich:

Wyjdź na powietrze

Przebywanie w dusznym pomieszczeniu przez kilka godzin nie jedną osobę przyprawiło o ból głowy. Przyczyna jest prosta - za mało tlenu w otaczającym powietrzu i utrudniona termoregulacja w zbyt wysokiej temperaturze. Dodatkowo, kiedy wyjdziemy na chwilę na zewnątrz i popatrzymy w dal, nasze oczy zrelaksują się, mózg się dotleni i poczujemy się o wiele lepiej

Napij się wody

Ból głowy może pojawić się, kiedy organizm jest odwodniony lub kiedy zbyt mocno spadnie nam ciśnienie. W pierwszym przypadku czujemy się jakbyśmy mieli kaca i coś do picia jak najbardziej jest pożądane, w drugim woda podniesie ilość płynów w organizmie i przy okazji ciśnienie

Pomasuj skronie

Dyskretny masaż głowy można zrobić wszędzie, będzie on pomocny szczególnie przy napięciowych bólach głowy. Można dodatkowo położyć sobie chłodny kompres na kark. Obie te czynności powinny przynieść ulgę w bólu.

Utnij sobie drzemkę

Sposób prosty, niestety do wykonania tylko kiedy jesteśmy w domu. Warto w ten sposób odwlec zażycie środka przeciwbólowego. Nasz żołądek na pewno będzie nam wdzięczny, jeżeli w ten sposób poradzimy sobie z bólem

Pokręć głową

Jeżeli podejrzewasz, że ból głowy jest spowodowany problemami z kręgosłupem spróbuj poruszać głową i szyją we wszystkich możliwych kierunkach, a w najbliższym czasie udaj się do fizjoterapeuty.

Przyczyn bólu kręgosłupa jest nieskończenie wiele i jeżeli bóle się nasilają, pojawiają się bardzo często i są nie do opanowania należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Powodem bólu może być bowiem np. nowotwór, tętniak czy poważne problemy z ciśnieniem bądź dopływem krwi do mózgu.

 

Dwa potwierdzone przypadki koronawirusa

11-08-2020 | Wyświetleń:6152

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Obornikach podaje aktualną sytuacje epidemiologiczną w powiecie obornicki...

Rekord zakażeń koronawirusem, 13 zgonów

07-08-2020 | Wyświetleń:683

W Polsce odnotowano kolejny dobowy rekord zakażeń koronawirusem. 

Dobowy rekord zakażeń Covid-19

04-08-2020 | Wyświetleń:903

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 680 przypadkach zakażenia koronawirusem.

Kolejny dzień z dużą liczbą zakażeń

03-08-2020 | Wyświetleń:221

W poniedziałek odnotowano w Polsce 575 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie obornickim 22…

22-07-2020 | Wyświetleń:2194

W powiecie obornickim żadna osoba nie przebywa pod nadzorem epidemiologicznym.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce przekroc…

19-07-2020 | Wyświetleń:2292

W niedzielę 19 lipca odnotowano w Polsce 358 nowych przypadków zakażeń Covid-19.

Pozostałe - zdrowie ...