fbpx

Myszka pionowa (wertykalna) – pozbądź się bólu nadgarstka

Według, już nawet nie takich najnowszych badań, siedzący tryb życia zabija nas nie mniej niż palenie papierosów. Naukowcy alarmują, że tak wielka liczba osób z wadami postawy, i to już w bardzo młodym wieku, jest przerażająca.

Jednak nie tylko siedzenie za biurkiem stwarza nam problemy i namnaża dolegliwości. Zespół cieśni nadgarstka, łokieć golfisty i tenisisty coraz mniej mają wspólnego z osobami uprawiającymi te dyscypliny sportu. Dotykają natomiast tych z nas, którzy codziennie wiele godzin spędzają przy klawiaturze i myszce, trzymając dłonie w nienaturalnym położeniu. Dla nich właśnie – profesjonalnych użytkowników urządzeń wskazujących – stworzono ergonomiczne myszki pionowe, zwane też wertykalnymi.

Cóż to za stwór?

Idea myszy pionowej, a właściwie nachylonej pod odpowiednim dla naturalnego ułożenia kątem dłoni nie jest czymś nowym. Już wiele lat temu czołowi producenci sprzętu komputerowego zauważyli potrzebę stworzenia sprzętu, który nie powodowałby urazów i niesprawności osób, które wiele godzin spędzają przy monitorze. Kładąc dłoń na zwykłej muszce, skręcamy nieznacznie dłoń i ramię, powodując codzienne powstawanie setek mikro skręceń stawów. Na dłuższą metę nie pozostaje to obojętne dla naszego organizmu i coraz częściej z problemami zgłaszamy się do ortopedów i fizjoterapeutów. Myszka wertykalna powoduje, że naturalnie i z mniejszą siła kładziemy na niej dłoń i swobodniej układamy ramię na biurku. Dzięki temu nie męczymy się tak szybko i możemy spokojniej i wydajniej organizować sobie pracę. Poza oczywistymi korzyściami wynikającymi z takiej konstrukcji, myszki te są tak samo użyteczne, jak dotychczas używane modele. Oferują przy tym te same możliwości, jak czułość, dodatkowe funkcje klawiszy i odporność przycisków liczoną w tysiącach kliknięć.

Złap mysz, jak potrafisz

Mysz pionowa przyniesie ulgę każdemu, kto się zdecyduje na zmianę dotychczasowych przyzwyczajeń. Wynika to z prostego doświadczenia – wystarczy spojrzeć na naturalne ułożenie dłoni w czasie, gdy stoimy. Ręce opuszczone luźno wzdłuż ciała powodują, że dłonie są ułożone w ten sposób, że kciuki „patrzą” przed siebie. Najlepiej i najzdrowiej byłoby zatem układać ręce podczas pracy przy biurku w ten sam sposób. O ile dla czynności pisania na klawiaturze jest to trudne, o tyle właśnie myszki wertykalne pozwalają na takie ułożenie dłoni. Obserwując rosnące zainteresowanie zdrowym trybem życia oraz ćwiczeniami czyniącymi nasze ciało sprawniejszym i zdrowszym, można sądzić, że coraz więcej osób sięgnie po to rozwiązanie, a fraza "Myszka pionowa - poznaj jej zalety i wady" będzie jednym z najczęstszych wyszukiwani w przeglądarkach.

Zalety i wady pionowej myszki

Rozwiązanie to ma niewiele wad. Jedną z głównych pozostaje fakt, że niewiele jest modeli przeznaczonych dla osób leworęcznych. Drugim problemem, ale raczej nie dotyczącym pracowników biur, jest małe zaawansowanie techniczne myszy pionowych, co eliminować je będzie z modeli przeznaczonych dla graczy. Mając jednak do wyboru zdrowie czy rozrywkę, raczej wahać się nikt nie powinien. Ciekawym modelem jest myszka pionowa w medialove.pl. Model ten oferuje nie tylko doskonałe ułożenie dłoni, ale i zmienną czułość. Wśród produktów tej marki znajdziemy również urządzenia podświetlane, przewodowe lub wireless. Wszystkie zgodne są oczywiście w pełni z systemami Windows, Apple oraz Linux.

Mimo że jeszcze na naszym rynku niszowe, konstrukcje te są jednak bardzo ciekawe. Zapewniają nie tylko wygodniejszą pracę, ale i mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Trend ten co prawda dopiero do nas dociera, ale widać, że ma przed sobą świetlaną przyszłość.

Dobowy rekord zakażeń Covid-19

04-08-2020 | Wyświetleń:834

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 680 przypadkach zakażenia koronawirusem.

Kolejny dzień z dużą liczbą zakażeń

03-08-2020 | Wyświetleń:192

W poniedziałek odnotowano w Polsce 575 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie obornickim 22…

22-07-2020 | Wyświetleń:2076

W powiecie obornickim żadna osoba nie przebywa pod nadzorem epidemiologicznym.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce przekroc…

19-07-2020 | Wyświetleń:2270

W niedzielę 19 lipca odnotowano w Polsce 358 nowych przypadków zakażeń Covid-19.

70 osób w kwarantannie

17-07-2020 | Wyświetleń:339

O 10 osób zmniejszyła się liczba osób przebywających w kwarantannie. 

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie obornickim 16…

16-07-2020 | Wyświetleń:1637

W powiecie obornickim znajdują się 82 osoby poddane kwarantannie.

Pozostałe - zdrowie ...