Przejdź do głównej treści

Orszak Trzech Króli

| Marcin | Święta

Uroczystości związane ze świętem Trzech Króli tradycyjnie zwieńczone zostaną uroczystym Orszakiem Trzech Króli.

Tradycyjnie wierni z obornickich parafii wyruszą w Orszaku Trzech Króli na Rynek w Obornikach. Orszak Trzech Króli wyruszy z każdej z obornickich, parafii po Mszy rozpoczynającej się o godzinie 12:00.  Duchowni zapraszaj do udziału całe rodziny. Pogoda sprzyja.

Przypominamy również o wieczornym koncercie w kościele pw. Miłosierdzia Bożego, o godz. 18.00 koncert „Zaśpiewajmy Jezuskowi. Zapraszamy”! -> https://www.eoborniki.pl/kultura-i-rozrywka/zapowiedzi/19156-oborniki-trzy-koncerty-koledowe.html

W Rogoźnie Orszak Trzech Króli wyruszy o godzinie 15:00 z kościoła Św. Wita do  kościoła Ducha Świętego. Przemarsz odbywać się będzie ulicami Rogoźna. 

Pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia to w naszej tradycji czas szczególny – pełen spokoju, rodzinnego ciepła i głębokich przeżyć. To moment, w którym świat na chwilę zwalnia, a my oddajemy się celebrowaniu dawnych zwyczajów, które od pokoleń budują klimat polskich świąt.
Wielka Brytania ma swoją bożonarodzeniową tradycję. Co roku księżna Kate organizuje koncert „Royal Carols: Together at Christmas”. Tym razem uwagę wszystkich przyciągnął prosty, rodzinny moment – wspólny występ Kate i jej córki Charlotte.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam przede wszystkim ogromu miłości, która ogrzewa nawet w najmroźniejsze dni. Niech ten czas będzie powrotem do prawdziwej istoty świąt – bliskości, wzajemnego szacunku i otwartości na drugiego człowieka.
Święta to czas spotkań, długich rozmów przy stole i wspólnego celebrowania chwil, które mają znaczenie. Jednak im większa liczba gości, tym większe wyzwanie organizacyjne – zwłaszcza jeśli chodzi o nakrycia stołu i porządkowanie po zakończonej uroczystości.
Dzisiaj oddajemy szacunek strażakom za ich ważną i niebezpieczną pracę. Wszyscy mamy w pamięci ich odwagę i poświęcenie. Życzymy im tylu samo powrotów z akcji co wyjazdów.
2 maja obchodzimy Dzień Flagi oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
Wielkanoc jest świętem chrześcijańskim obchodzonym na pamiątkę zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Symbolizuje triumf nad śmiercią oraz nadzieję na życie wieczne dla wiernych.