Skip to main content

Jak zostać rodzicem zastępczym w stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce?

| tekst zewnętrzny | Rodzina

Na świecie jest bardzo dużo dzieci porzuconych, które niestety nie mają tyle szczęścia i nie mają rodziców oraz rodzinnego domy. Są to dzieci opuszczone czy też osierocone. Wiele dzieci trafia do Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Stowarzyszenie to wciąż szuka opieki dla maluszków. Szuka osób, które są w stanie dzieciaczkom zapewnić rodzinne ciepło jak i także poczucie bezpieczeństwa. Chcą, aby ktoś tym wszystkim dzieciom dał szans na szczęśliwe i wesołe dzieciństwo.

Każda osoba, która chciałaby zostać rodzicem zastępczym musi zapoznać się ogólnie z działalnością SOS Wioski Dziecięce. Muszą także znaleźć odpowiedź na pytanie jak zostać rodzicem zastępczym w stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce? Tak naprawdę rodzicami SOS mogą zostać zarówno małżeństwa oraz osoby samotne. Dodatkowo mogą to być także osoby posiadające dzieci oraz osoby bezdzietne. Osoby, które pragną zostać rodzicem zastępczym muszą być gotowe do przeprowadzenia się do jednej z SOS Wiosek Dziecięcych. Znajdują się one w Biłgoraju, w Kraśniku, w Siedlcach oraz w Karlinie.

Wszyscy rodzice zastępczy w Wioskach SOS muszą mieć minimum średnie wykształcenie oraz również psychiczne i fizyczne predyspozycje do wykonywania zadań, które są związane z wychowywaniem oraz opieką dzieci. Każdy z kandydatów jest także zobowiązany do przejścia odpowiednich szkoleń zarówno teoretycznych jak i także praktycznych. Szkolenia te przygotowują do wykonywania zawodu wychowawcy w Wiosce Dziecięcej SOS. Muszą także przejść kurs PRIDE, który daje uprawnienia do bycia zastępczym rodzicem lub do prowadzenia rodzinnego domu dziecka. Zostanie rodzicem zastępczym w stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce powinno być bardzo przemyślane. Nie może to być w żadnym wypadku decyzja spontaniczna. Jest to decyzja, która będzie wpływała na całe nasze życie. Nie możemy przecież z niej tak łatwo się wycofać.

Pamiętajmy, że szlachetne postępowanie oraz dobro w stosunku do drugiego człowieka zawsze popłaca!

Z najnowszych danych rynkowych wynika, że kobiety częściej niż mężczyźni interesują się kosztami rozwodu. W I półroczu ub.r. panie stanowiły blisko 60% zainteresowanych tym tematem. Z kolei w analogicznym okresie br. ich udział w ogólnym zestawieniu był tylko w niewielkim stopniu mniejszy.
Dysleksja to specyficzne zaburzenie rozwojowe, które dotyka zdolności czytania i pisania. Może mieć znaczący wpływ na rozwój edukacyjny i emocjonalny dziecka. W Polsce, podobnie jak na całym świecie, jest diagnozowana coraz częściej. 
Jak wynika z raportu pt. „Czego boją się młodzi Polacy?”, rodacy w wieku 18-35 lat obecnie najbardziej obawiają się braku pieniędzy, wzrostu kosztów życia oraz utraty pracy.
Decyzja o zaaranżowaniu pokoju dla dziecka to nie lada wyzwanie. Każdy rodzic chce stworzyć przestrzeń, która będzie bezpieczna, funkcjonalna i jednocześnie pełna uroku.
Rozwód jest jednym z najbardziej stresujących sytuacji życiowych, z którym można się zmierzyć. Oprócz emocjonalnych wyzwań, proces ten wiąże się również z szeregiem wymagań formalnych i finansowych, które mogą stanowić dodatkowe obciążenie dla osób już i tak znajdujących się w trudnym położeniu. ...
Organizacja imprezy rodzinnej to nie lada wyzwanie. Wymaga wielu przygotowań, przemyśleń i koordynacji, szczególnie gdy decydujemy się na organizację takiej uroczystości poza domem, na przykład w hotelu. Jednak z odpowiednimi narzędziami i strategią, proces ten może stać się znacznie prostszy i b...
Zabawki Montessori to narzędzia edukacyjne, które wywodzą się z pedagogiki Marii Montessori. Są one starannie zaprojektowane, aby wspierać wszechstronny rozwój dzieci.