Przejdź do głównej treści

Jak zostać rodzicem zastępczym w stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce?

| tekst zewnętrzny | Rodzina

Na świecie jest bardzo dużo dzieci porzuconych, które niestety nie mają tyle szczęścia i nie mają rodziców oraz rodzinnego domy. Są to dzieci opuszczone czy też osierocone. Wiele dzieci trafia do Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Stowarzyszenie to wciąż szuka opieki dla maluszków. Szuka osób, które są w stanie dzieciaczkom zapewnić rodzinne ciepło jak i także poczucie bezpieczeństwa. Chcą, aby ktoś tym wszystkim dzieciom dał szans na szczęśliwe i wesołe dzieciństwo.

Każda osoba, która chciałaby zostać rodzicem zastępczym musi zapoznać się ogólnie z działalnością SOS Wioski Dziecięce. Muszą także znaleźć odpowiedź na pytanie jak zostać rodzicem zastępczym w stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce? Tak naprawdę rodzicami SOS mogą zostać zarówno małżeństwa oraz osoby samotne. Dodatkowo mogą to być także osoby posiadające dzieci oraz osoby bezdzietne. Osoby, które pragną zostać rodzicem zastępczym muszą być gotowe do przeprowadzenia się do jednej z SOS Wiosek Dziecięcych. Znajdują się one w Biłgoraju, w Kraśniku, w Siedlcach oraz w Karlinie.

Wszyscy rodzice zastępczy w Wioskach SOS muszą mieć minimum średnie wykształcenie oraz również psychiczne i fizyczne predyspozycje do wykonywania zadań, które są związane z wychowywaniem oraz opieką dzieci. Każdy z kandydatów jest także zobowiązany do przejścia odpowiednich szkoleń zarówno teoretycznych jak i także praktycznych. Szkolenia te przygotowują do wykonywania zawodu wychowawcy w Wiosce Dziecięcej SOS. Muszą także przejść kurs PRIDE, który daje uprawnienia do bycia zastępczym rodzicem lub do prowadzenia rodzinnego domu dziecka. Zostanie rodzicem zastępczym w stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce powinno być bardzo przemyślane. Nie może to być w żadnym wypadku decyzja spontaniczna. Jest to decyzja, która będzie wpływała na całe nasze życie. Nie możemy przecież z niej tak łatwo się wycofać.

Pamiętajmy, że szlachetne postępowanie oraz dobro w stosunku do drugiego człowieka zawsze popłaca!

Codzienne funkcjonowanie w podeszłym wieku wiąże się z wieloma trudnościami – zarówno fizycznymi, jak i emocjonalnymi. Seniorzy często potrzebują wsparcia przy prostych czynnościach oraz obecności kogoś, kto okaże im cierpliwość i zrozumienie.
Najmłodsze pokolenie wchodzące teraz na rynek pracy najbardziej ceni sobie stabilność. Dlatego 74 proc. deklaruje, że chce pracować na etacie – wynika z raportu „Work War Z”.
Ubóstwo dotyka prawie miliona dzieci w Polsce, a ubóstwo skrajne – ponad pół miliona – wynika z raportu „Poverty Watch 2024”. W tej ostatniej kategorii w 2023 roku przybyło 125 tys. najmłodszych.
Chcesz, aby podarunek dla dziadka był nie tylko praktyczny, ale także miał wartość sentymentalną? Personalizowane prezenty mogą stać się wyjątkową pamiątką, która przetrwa lata i będzie przypominać o szczególnych chwilach spędzonych razem. Oto różnorodne pomysły na prezenty, które z pewnością ucies…
Komunikacja w związku to jeden z najważniejszych fundamentów budowania trwałej i szczęśliwej relacji. W świecie pełnym codziennych wyzwań, presji i obowiązków łatwo jest zapomnieć o znaczeniu rozmowy z drugą osobą. Jednak to właśnie od niej zaczyna się porozumienie, rozwiązywanie konfliktów oraz bu…
Zwracamy się do Was z ogromną prośbą o wsparcie j akcji charytatywnej na rzecz 2-letniej Wiktorii, mieszkanki Bogdanowa, Gmina Oborniki, która potrzebuje najdroższego leku świata, by wygrać walkę z chorobą.
Słupsk zyskał nową, wyjątkową placówkę, która zmienia sposób postrzegania opieki nad seniorami w regionie. Felizajob, firma z wieloletnim doświadczeniem w branży opieki nad osobami starszymi, otworzyła nowy Dom Pogodnej Jesieni, który oferuje kompleksową opiekę długoterminową, całodobową i dzienną.