fbpx

Ogród moje królestwo

Oczka wodne - na co zwrócić uwagę przy planowaniu takiej ozdoby?

Jeśli posiadasz zadbany ogród na pewno chcesz go czymś urozmaicić. Dobrym i sprawdzonym pomysłem będą oczka wodne, które świetnie sprawdzają się w polskich ogrodach. Chcesz zaaranżować tego typu ozdobę? Zobacz, na co warto zwrócić uwagę już przed zakupem!

Przemyśl jego wielkość

Jednym z pierwszych pytań, na które musisz sobie odpowiedzieć w przypadku chęci posiadania oczka wodnego, jest jego rozmiar. Wbrew pozorom zależy on nie tylko od powierzchni, którą możesz przeznaczyć na oczko, ale i chęci, jakie masz do jego konserwacji. Oczko wodne to bowiem ozdoba wymagająca konkretnych działań i sporego zaangażowania od właściciela. Im większe, tym większy niestety nakład Twojej pracy. Aby się nie rozczarować, warto o tym pamiętać już na początku. Przejrzyj ofertę strony https://www.plantica.pl/produkty/oczko-wodne/oczka-wodne i sam zdecyduj, jakiej wielkości oczko wodne jest właśnie dla Ciebie! 

Postaw na solidne akcesoria

Jeśli poważnie podchodzisz do kwestii oczka wodnego w swoim ogrodzie, nie możesz zapominać o akcesoriach. To one bowiem ułatwiają Ci życie i sprawiają, że codzienna opieka nad rybkami i roślinkami jest o wiele prostsza. Jeśli zależy Ci na oszczędności czasu i sił, naprawdę warto!

Już na początku zaopatrz się w akcesoria takie jak:

  • siatka do łowienia ryb
  • pompy do oczek wodnych
  • pojemniki na rośliny

Spraw, by pielęgnacja oczka wodnego była Twoim hobby, a nie obowiązkiem! Tylko wtedy stworzysz niebanalną aranżację, która zachwyci niemalże wszystkich. 

Pamiętaj o ciekawych roślinach i niebanalnych aranżacjach

Marzy Ci się nietypowe oczko wodne? Jego koncepcję musisz przemyśleć już na początku! Obecnie na rynku dostępne jest wiele ciekawych akcesoriów i dodatków, dzięki którym oczka wodne stają się niemalże dziełami sztuki. Mowa tutaj m.in. o oświetleniu czy fontannach. Oczko wodne to także rośliny. Im bardziej niebanalne i oryginalne, tym lepszy efekt. Przemyśl dobrze koncepcję i aranżację oczka wodnego. Skup się na dodatkach i pamiętaj, że od nich zależy naprawdę wiele!