Skip to main content

Okap sufitowy – nowoczesna alternatywa dla okapów wyspowych

Coraz więcej kuchni posiada zabudowę w postaci wyspy. Gdy chcemy umieścić na niej kuchenkę, warto dopasować do niej także odpowiedni okap. W tej roli często występuje okap wyspowy, ale do dyspozycji mamy jeszcze jedno rozwiązanie – okap sufitowy.

Chociaż okap w kuchni nie stanowi obowiązkowego elementu wyposażenia wnętrza, to warto jednak zaznaczyć, że jego wybór ma wiele zalet. Okap przede wszystkim pozwala na aktywne odprowadzanie pary oraz likwiduje nieprzyjemne zapachy, które mogą powstawać w trakcie przygotowywania potraw.

W sklepach możemy znaleźć szereg różnych modeli okapów kuchennych. Najbardziej popularne z nich to okapy montowane przy ścianach, ale w sprzedaży znajdziemy również modele instalowane do sufitu, które najlepiej nadają się jako dodatek do kuchenek na wyspach.

Najczęściej wybierane okapy do wysp kuchennych to okapy wyspowe, które zwieszane są nad kuchenką. Dzisiaj można jednak wybrać alternatywne rozwiązanie – okap sufitowy, który zakładany jest bezpośrednio pod sufitem. Co warto o nim wiedzieć przed zdecydowaniem się na zakup?

Okap sufitowy – szybko i skutecznie zadba o jakość powietrza

Okapy sufitowe to okapy kuchenne, które mają postać spłaszczonego panelu, który montowany jest pod sufitem. Chociaż na pierwszy rzut oka może wydawać się, że nie są one tak skuteczne w pochłanianiu pary i zapachów jak modele wiszące, to jednak radzą sobie z nimi równie dobrze.

 Nowoczesne okapy sufitowe doskonale sprawdzają się w kuchniach o niskich sufitach, ale także wszędzie tam, gdzie liczy się stylowy i elegancki wygląd przestrzeni.

 Najcieńsze modele okapów sufitowych mają grubość zaledwie 18 cm, dlatego nie zajmują dużo miejsca pod sufitem. Można również montować je w sufitach podwieszanych, dzięki czemu nie muszą wystawać poza ich konstrukcję, dając wrażenie płaskiej powierzchni.

Okapy sufitowe mogą pracować w dwóch trybach, czyli jako pochłaniacze i jako wyciągi. Okap z wyciągiem wymaga podłączenia do instalacji wentylacyjnej, dlatego należy doprowadzić ją w konkretne miejsce przed montażem urządzenia. Okapy pracujące jako pochłaniacze nie wymagają łączenia z wentylacją – za odświeżanie powietrza odpowiedzialne są wtedy odpowiednie filtry.

Zarówno pochłaniacze, jak i wyciągi bazują na dwóch rodzajach filtrów, a mianowicie na filtrach aluminiowych, które zatrzymują cząsteczki tłuszczu, a także na filtrach węglowych, które niwelują nieprzyjemne zapachy w kuchniach.

Sterowanie okapem kuchennym montowanym pod sufitem odbywa się z użyciem pilota, dlatego wystarczy tylko wybrać odpowiedni program pracy, aby okap zaczął działać. Wybrane modele, na przykład okapy firmy Nortberg, posiadają także funkcję typu timer, z którą można wyznaczyć czas pracy.

Gdzie można kupić okap sufitowy?

Jednym z liderów w dostarczaniu okapów sufitowych w Polsce jest wspomniana już marka Nortberg – od 2011 roku specjalizuje się w sprzedaży okapów kuchennych przez internet i zdążyła już zgromadzić rzeszę zadowolonych klientów.

W jej asortymencie można znaleźć różne modele okapów kuchennych montowanych pod sufitem – są one wykonane głównie z wysokiej jakości szkła hartowanego oraz ze stali nierdzewnej, która nie jest podatna na korozję. Do produkcji swoich okapów Nortberg stosuje także włoskie turbiny, które gwarantują maksymalną skuteczność działania na tym samym poziomie, jak standardowe okapy wyspowe.

Zamówienia na okapy sufitowe Nortberg można składać na stronie internetowej: www.nortberg.pl/k,9,okapy-sufitowe.html.

Zatem jeśli szukasz okapu idealnego do duetu z kuchenką na wyspie, ale zależy ci na tym, aby był dyskretny, - warto wybrać okap sufitow. To nowoczesna alternatywa dla okapów wyspowych!


Dom

Płyty PIR to materiał izolacyjny, który zyskuje coraz większą popularność. Są o wiele bardziej wytrzymałe niż styropian. Mają też lepsze parametry termiczne.
Wybór odpowiedniego prześcieradła może wydawać się błahym zadaniem, ale w rzeczywistości ma ogromne znaczenie, zwłaszcza w małej sypialni.
Kuchnia otwarta i zamknięta. Obydwa rodzaje mają swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników. Na przestrzeni lat idea i projektowanie kuchni uległo znacznym przeobrażeniom.
Latem moskitiera jest nieocenioną osłoną przed owadami. Dzięki niej można uniknąć nieprzyjemnych ukąszeń i co najważniejsze - zapewnić sobie odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniu. Na rynku moskitier jest mnóstwo dostępnych modeli. Sprawdźmy, które z nich warto polecić typowemu gospodarstwu domow...
Kolory we wnętrzach mają ogromne znaczenie – wpływają na nastrój, odbiór przestrzeni i samopoczucie mieszkańców. Wybór odpowiednich odcieni może przekształcić każde pomieszczenie, nadając mu wyjątkowy charakter. Przyjrzyjmy się najmodniejszym pomysłom na aranżacje kolorów ścian, które zainspirują...
Bezpieczeństwo zdrowotne to jedna z najważniejszych kwestii, której nie można lekceważyć. W dobie rosnącej świadomości na temat higieny i konieczności utrzymania czystości, dezynfekcja stała się nieodłącznym elementem naszego życia.
Drewno, jako jedno z najstarszych materiałów budowlanych, nadal jest niezwykle popularne w wielu dziedzinach. Od mebli i dekoracji wnętrz po konstrukcje budynków – drewno ma wiele zastosowań. Ale jak skutecznie łączyć elementy drewniane?