Przejdź do głównej treści

Ocieplanie dachu pianką, warto?

| tekst sponosowany | Dom

isofom

Ocieplenie dachu i poddasza pianką to metoda stosowana często. Wiele osób zastanawia się jednak, cz jest to metoda najlepsza na rynku, czy może są jakieś inne, bardziej skuteczne? A może lepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie wełny izolacyjnej? Spróbujmy zatem rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na pytanie, czy warto ocieplać dach pianką?

Pianka – najbardziej efektywna metoda ocieplenia dachu

O efektywności pianki słyszy się bardzo często. Ale jakie są konkretne jej zalety? O tym mówi się już znacznie rzadziej – a szkoda. W chwili obecnej nie żadnego z alternatywnych sposobów na zapewnienie bezpieczniejszej izolacji – wszystkie inne technologie charakteryzują się znacznie gorszymi parametrami. Niestety, pianka nie należy do rozwiązań najtańszych pamiętajmy jednak, że stosunek jakości do ceny jest optymalny. Przejdźmy do szczegółów.

- Współczynnik przewodnictwa ciepła. Współczynnik przewodnictwa ciepła wynosi 0,034 – 0,040

- Szybka instalacja. 250 m kw izolacji może zostać wykonane przez 2-osobowy zespół, w ciągu jednego dnia. Ograniczenia instalacyjne nie występują. Dla porównania, wykorzystując do izolacji wełnę, w ciągu jednego dnia można zainstalować ok. 50 m kw.

- 100 procent szczelności. Pianka charakteryzuje się 100 krotnym rozrostem. Co to oznacza? Izolacja wykonana pianką wypełni każdy zakamarek i każdą lukę, dzięki czemu zapewnia ona maksymalną efektywność wykonanej izolacji.

- Bardzo dobre przyleganie. Podczas izolacji nie potrzebujesz żadnych dodatkowych elementów do montażu, a pianka doskonale przylega do każdej powierzchni. Zupełnie inaczej jest z izolacją wełnianą, która nie przylega bezpośrednio do powierzchni, przez co konieczne staje się użycie sznurków oraz gwoździ.

- Wysoki współczynnik MI. Współczynnik ten określa szybkość dyfuzji pary. W przypadku pianki wynosi on od 2,7 do 4,00 i jest drugie tyle większy, niż w przypadku innych materiałów do izolacji.

- Niska nasiąkliwość. Bardzo dużym zagrożeniem dla izolacji jest wilgoć. Twoja izolacja po nasyceniu wodą może stracić w dużej mierze swoje właściwości izolacyjne, a najgorszym czasem jest oczywiście zima. W wyniku różnic temperatur dochodzi do kondensacji pary wodnej i wytrąca się wilgoć, która przechodzi przez warstwę izolacji, pogarszając w ten sposób parametry przewodzenia ciepła - decydując się na piankę, nie musisz się o to martwić – jej niska nasiąkliwość pozwala zachować doskonałe parametry przez lata!

Pamiętaj o dobrym wykonaniu!

Nawet wykorzystanie najlepszego materiału nie zagwarantuje dużej efektywności, jeśli izolacja zostanie źle wykonana. Technika wykonania samego montażu jest głównym czynnikiem, od którego zależy czy wykonana izolacja nie będzie posiadała mostków termicznych oraz czy będzie wytrzymała i nie zmieni swoich właściwości termicznych przez okres nawet kilkudziesięcioletniego okresu użytkowania budynku mieszkalnego. Pianka nie jest materiałem tanim, szkoda byłoby zmarnować go poprzez złe wykonanie – warto więc zwrócić na ten aspekt szczególną uwagę!

Więcej informacji znajdziecie na: ISOFOM.pl


Dom

Fotel na biegunach to mebel, który kojarzy się z relaksem, przytulnością i ponadczasowym stylem. Choć często przywodzi na myśl tradycyjne wnętrza, w nowoczesnych aranżacjach odnajduje się równie dobrze. Coraz więcej osób decyduje się na zakup tego wyjątkowego siedziska, doceniając jego wygodę oraz…
Regularne czyszczenie klimatyzacji domowej jest kluczowe dla zapewnienia zdrowego i komfortowego środowiska w Twoim domu.
Marzysz o miejscu, w którym możesz zanurzyć się w świat książek, zapomnieć o codziennym pośpiechu i cieszyć się chwilą spokoju? Domowa biblioteka to nie tylko funkcjonalne miejsce do przechowywania książek, ale także przytulny zakątek, który sprzyja relaksowi i pobudza wyobraźnię.
Goście odwiedzający restauracje oczekują nie tylko doskonałego jedzenia i obsługi, ale także odpowiedniego komfortu termicznego.
Stare, nieszczelne okna to problem, który wciąż dotyczy wiele domów, zwłaszcza tych zbudowanych w dawnych czasach, gdy nowoczesne technologie budowlane nie były dostępne. Montowanie okien skrzynkowych na kit lub uszczelnianie kocami lub watą to była niemal codzienność, a zimą niejednokrotnie stosow…
Kolorystyka drzwi wewnętrznych jest pomocniczym, ale jednak istotnym kryterium wyboru. I dotyczy to w równej mierze wnętrz domów czy mieszkań, jak też biur, sklepów czy przestrzeni publicznych. Wybór wcale jednak nie jest tak oczywisty, jak mogłoby się wydawać.
Bezpieczeństwo posesji to jeden z najważniejszych aspektów, o które dbają właściciele domów, firm czy obiektów przemysłowych. Odpowiednio dobrane oświetlenie zewnętrzne nie tylko poprawia widoczność po zmroku, ale także pełni istotną funkcję prewencyjną.