Skip to main content

Szybkie i skuteczne szlifowanie gładzi szpachlowych dzięki szlifierce typu żyrafa!

| Artykuł sponsorowany | Dom

Zastosowanie szpachli gipsowej podczas remontu lub adaptacji nowego budynku to świetny pomysł. Jest to sprawdzony sposób na szybkie i zarazem estetyczne wykończenie wnętrza pomieszczenia. Materiał ten pozwala uzyskać gładkie ściany o przyjemnym odcieniu bieli. Jednak, aby móc uzyskać najlepsze rezultaty podczas pracy ze szpachlówką, powinno się użyć szlifierki typu „żyrafa”. To nowoczesne narzędzia, które umożliwiają precyzyjne wygładzanie materiału i usuwanie jego nadmiaru. Co jeszcze warto wiedzieć o żyrafach?

Co to jest żyrafa?

Szlifierka typu żyrafa to elektronarzędzie służące do szlifowania mas gipsowych naniesionych już na powierzchnię roboczą ściany. Nazwa „żyrafa” wzięła się z charakterystycznego kształtu sprzętu, który swoim wyglądem przypomina nieco szyję oraz głowę afrykańskiej żyrafy. Urządzenie to składa się z wysięgnika, na którego końcu zamocowana jest głowica szlifierska oraz wydajnego silnika elektrycznego.

Nietypowy kształt żyrafy ma za zadanie umożliwić efektywne i komfortowe szlifowanie gipsu zarówno na dużych płaszczyznach, jak i w trudno dostępnych miejscach. Dzięki specjalnej budowie sprzętu korzystający z niego operator ma możliwość dokładnego dopasowania wysokości roboczej do obrabianej aktualnie powierzchni.

Długi wysięgnik pozwala także na komfortowy dostęp do miejsc znajdujących się na znacznej wysokości, takich jak szczyty ścian lub ich narożniki. Pracę ułatwia także ergonomiczna rączka zapewniająca możliwość pewnego uchwytu. W połączeniu z dobrym wyważeniem oraz systemem aktywnego odsysania pyłu, szlifierki do gipsu zapewniają niemal bezpyłowe działanie, tym samym poprawiając widoczność w danym pomieszczeniu oraz chroniąc płuca korzystających z nich osób. Dobre żyrafy, które można kupić w sklepie Domitech.pl, są doceniane zarówno przez profesjonalistów korzystających z nich przez wiele godzin każdego dnia, jak i również okazjonalnych majsterkowiczów, którzy kupują je do szybszego wykończenia swojego mieszkania.

Jaką gładź szpachlową wybrać – najpopularniejsze rodzaje szpachlówek

Szlifierki do gipsu mogą być wykorzystywane do obrabiania praktycznie każdego rodzaju mas szpachlowych. Zwiększa to ich elastyczność i umożliwia wykańczanie ścian w domach mieszkalnych oraz powierzchniach biurowych, a także przestrzeni magazynowych oraz przemysłowych. Z jakimi zatem rodzajami szpachlówek mogą współpracować szlifierki typu „żyrafa”?

Cementowa gładź szpachlowa

Jest to rodzina gładzi szpachlowych, których głównym składnikiem jest cement. Ten popularny materiał budowlany jest niezwykle wytrzymały, dlatego też oparta o niego szpachlówka charakteryzuje się niezwykłą odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Wadą cementowej gładzi szpachlowej jest jej chropowatość. Korzystając z niej, praktycznie niemożliwe będzie uzyskanie idealnie gładkiej ściany. Dlatego też preparat ten świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach magazynowych, przemysłowych, sanitarnych oraz rolniczych.

Cementowo-wapienna gładź szpachlowa

Tego rodzaju szpachlówki, dzięki wysokiej zawartości naturalnego wapna, są bardzo łatwe w rozrabianiu, a także nakładaniu na powierzchnię ściany. Dobrze znoszą też ekspozycję na wysoką wilgotność powietrza, co umożliwia stosowanie ich w pomieszczeniach pokroju łazienek lub pralni.

Cementowo-wapienna gładź szpachlowa bardzo dobrze sprawdzi się też w pokojach dziennych, dziecięcych, sypialniach oraz kuchniach. Po zaschnięciu tworzy ona przyjemny odcień bieli, a jej wysoka przyczepność do podłoża pozwala uzyskać piękny efekt wykończenia ściany.

Gipsowa gładź szpachlowa

Jest to jeden z najczęściej wykorzystywanych rodzajów gładzi szpachlowej. Jej podstawowym składnikiem jest gips naturalny, który łatwo rozpuszcza się w wodzie i dobrze dolega do większości powierzchni budowlanych. Surowiec ten odpowiada również za naturalny, śnieżny odcień zaschniętego preparatu.

Gładź gipsowa jest łatwa w aplikacji i zapewnia trwałą powłokę wysoce odporną na uszkodzenia mechaniczne. Jednak ze względu na wysoką chłonność „gipsówki” nie nadają się do pomieszczeń, w których panuje wysoka wilgotność. Gładź gipsowa jest także wolnoschnącym preparatem, co wymaga odpowiedniego rozplanowania frontu prac.

Polimerowa gładź szpachlowa

Wzbogacone polimerami gładzie szpachlowe to produkty dedykowane do szczególnie wymagających zastosowań. Są one wodoodporne, dzięki czemu można stosować je praktycznie w każdym rodzaju pomieszczeń mieszkalnych, magazynowych oraz przemysłowych.

Polimery nadają także gładziom szpachlowym wysoką wytrzymałość mechaniczną i zabezpieczają je przed przypadkowymi uszkodzeniami. Niestety, są one trudne w nakładaniu, a chcąc uzyskać gładką powierzchnię ściany, niezbędne jest ich dokładne szlifowanie przy pomocy specjalistycznych elektronarzędzi.

Dlaczego warto wykończyć ściany przy pomocy żyrafy?

Szlifierka przegubowa Metabo LSV 5-225 Comfort 600136000

Wykańczanie ścian przy pomocy gładzi szpachlowej oraz szlifierek do gipsu zapewnia wiele niepodważalnych korzyści, które sprawiają, że jest to jedna z najpopularniejszych metod w branży budowlano-remontowej. Oto kilka najważniejszych z nich:

· Szybkie i precyzyjne wyrównanie powierzchni – gładź szpachlowa w połączeniu z żyrafą pozwala na korektę nierówności, pęknięć, ubytków oraz innych niedoskonałości na powierzchni ścian. Dzięki temu ich powierzchnia staje się gładka i w pełni jednolita, tym samym zapewniając estetyczny wygląd wnętrza całej nieruchomości.

· Znacznie łatwiejsze malowanie – gładka i całkowicie równa powierzchnia uzyskana po oszlifowaniu żyrafą ułatwia malowanie, a także pozwala uzyskać piękną warstwę lakierniczą.

Farba dużo lepiej przylega do jednolitej powierzchni szpachlówki wygładzonej żyrafą, a jej kolor jest bardziej żywy. Co więcej, ściany wykończone przy pomocy gładzi zapewniają lepsze podłoże i minimalizują ryzyko odspajania się farby.

Szlifierka do gipsu jest także stosunkowo prosta w obsłudze, dzięki czemu z korzystaniem z niej poradzi sobie praktycznie każdy majsterkowicz. W połączeniu z dużą średnicą dysku ściernego redukowane jest też ryzyko powstania charakterystycznych dołków, które byłyby widoczne w przypadku założenia kinkietów.


Dom

Płyty PIR to materiał izolacyjny, który zyskuje coraz większą popularność. Są o wiele bardziej wytrzymałe niż styropian. Mają też lepsze parametry termiczne.
Wybór odpowiedniego prześcieradła może wydawać się błahym zadaniem, ale w rzeczywistości ma ogromne znaczenie, zwłaszcza w małej sypialni.
Kuchnia otwarta i zamknięta. Obydwa rodzaje mają swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników. Na przestrzeni lat idea i projektowanie kuchni uległo znacznym przeobrażeniom.
Latem moskitiera jest nieocenioną osłoną przed owadami. Dzięki niej można uniknąć nieprzyjemnych ukąszeń i co najważniejsze - zapewnić sobie odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniu. Na rynku moskitier jest mnóstwo dostępnych modeli. Sprawdźmy, które z nich warto polecić typowemu gospodarstwu domow...
Kolory we wnętrzach mają ogromne znaczenie – wpływają na nastrój, odbiór przestrzeni i samopoczucie mieszkańców. Wybór odpowiednich odcieni może przekształcić każde pomieszczenie, nadając mu wyjątkowy charakter. Przyjrzyjmy się najmodniejszym pomysłom na aranżacje kolorów ścian, które zainspirują...
Bezpieczeństwo zdrowotne to jedna z najważniejszych kwestii, której nie można lekceważyć. W dobie rosnącej świadomości na temat higieny i konieczności utrzymania czystości, dezynfekcja stała się nieodłącznym elementem naszego życia.
Drewno, jako jedno z najstarszych materiałów budowlanych, nadal jest niezwykle popularne w wielu dziedzinach. Od mebli i dekoracji wnętrz po konstrukcje budynków – drewno ma wiele zastosowań. Ale jak skutecznie łączyć elementy drewniane?