Skip to main content

Tworzenie przestrzeni relaksu w zimowym ogrodzie - praktyczne porady

| Artykuł sponsorowany | Dom

Jeśli uwielbiasz spędzać czas w ogrodzie, okresie jesienno – zimowy może być dla Ciebie szczególnie trudny. Rośliny przechodzą w spoczynek, dni stają się coraz krótsze, a temperatura coraz niższa. Rozwiązaniem jest ogród zimowy, czyli oranżeria, która może stać się doskonałym miejscem zimowego relaksu.

Od czego zacząć przygodę z ogrodem zimowym?

Jeśli myślisz o ogrodzie zimowym, pamiętaj, że najczęściej jest to konstrukcja, która na stałe połączona jest z domem. Podstawą jest oczywiście projekt, którego wykonanie warto zlecić fachowcom. Wykonanie ogrodu zimowego rozpoczyna się od fundamentów, które muszą być wystarczająco mocne, aby wytrzymały ciężar konstrukcji. Szkielet ogrodu możesz wykonać z aluminium bądź drewna. Niezbędne jest odpowiednie przeszklenia, dzięki którym do roślin będzie docierało światło. Świetnym wyborem są przeszklenia zespolone, których ogromnym atutem są doskonałe właściwości termoizolacyjne. Jeśli chcesz na ten temat dowiedzieć się więcej, wpisz w Google ogrody zimowe Szczecin czy Warszawa.

Jakie rośliny do ogrodu zimowego wybrać?

Jeśli zimą chcesz otaczać się piękną roślinnością, dobrym wyborem są ogrody zimowe - dzięki nim w sezonie jesienno - zimowym będziesz mógł cieszyć się piękną, bujną roślinnością. Zanim zajmiesz się doborem dodatków musisz zdecydować, jakie rośliny powinny znaleźć się w Twojej oranżerii. To doskonałe miejsce dla drzewek cytrusowych – jeśli uwielbiasz zachwycające zapachem cytryny czy pomarańcze, możesz wprowadzić je do swojego ogrodu zimowego. Postawić możesz również na kamelie, bambusy, anturium, figowce. Pamiętaj jednak, że te ostatnie rośliny będą odpowiednie jedynie do oranżerii ogrzewanej.

Strefa wypoczynkowa w ogrodzie zimowym

Ogrody zimowe to świetne miejsce na wypoczynek. Aby jednak móc w pełni korzystać z oranżerii, należy zatroszczyć się o jej odpowiednią aranżację. Tym, co warto wstawić do ogrodu zimowego jest z całą pewnością sofa. Warto wybrać taką, która stylem idealnie wpisze się w charakter oranżerii. Doskonałym wyborem są modele wiklinowe bądź rattanowe. Aby zwiększyć przestrzeń wypoczynkową, wprowadzić możesz również fotele – dzięki temu w tym samym czasie z ogrodu zimowego będzie mogło korzystać więcej osób. To świetny pomysł, jeśli myślisz o organizacji przyjęć w oranżerii. Stolik kawowy to kolejny obowiązkowy element wyposażenia. Koniecznie zatroszcz się również o nastrojowe oświetlenie, które pozwoli na spędzanie czasu w oranżerii również po zmroku. Poduszki, koce to elementy, które dodatkowo ocieplą wystrój ogrodu - można ułożyć je na fotelach i sofie.


Dom

Jak wygląda rynek hipoteki odwróconej w Polsce? Jakie podmioty na nim działają? Ile umów już podpisano? Kto i na jakich zasadach może liczyć na rentę dożywotnią? Jaka jest wysokość świadczeń i od czego zależy?
Płyty PIR to materiał izolacyjny, który zyskuje coraz większą popularność. Są o wiele bardziej wytrzymałe niż styropian. Mają też lepsze parametry termiczne.
Wybór odpowiedniego prześcieradła może wydawać się błahym zadaniem, ale w rzeczywistości ma ogromne znaczenie, zwłaszcza w małej sypialni.
Kuchnia otwarta i zamknięta. Obydwa rodzaje mają swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników. Na przestrzeni lat idea i projektowanie kuchni uległo znacznym przeobrażeniom.
Latem moskitiera jest nieocenioną osłoną przed owadami. Dzięki niej można uniknąć nieprzyjemnych ukąszeń i co najważniejsze - zapewnić sobie odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniu. Na rynku moskitier jest mnóstwo dostępnych modeli. Sprawdźmy, które z nich warto polecić typowemu gospodarstwu domow...
Kolory we wnętrzach mają ogromne znaczenie – wpływają na nastrój, odbiór przestrzeni i samopoczucie mieszkańców. Wybór odpowiednich odcieni może przekształcić każde pomieszczenie, nadając mu wyjątkowy charakter. Przyjrzyjmy się najmodniejszym pomysłom na aranżacje kolorów ścian, które zainspirują...
Bezpieczeństwo zdrowotne to jedna z najważniejszych kwestii, której nie można lekceważyć. W dobie rosnącej świadomości na temat higieny i konieczności utrzymania czystości, dezynfekcja stała się nieodłącznym elementem naszego życia.