Przejdź do głównej treści

Tworzenie przestrzeni relaksu w zimowym ogrodzie - praktyczne porady

| Artykuł sponsorowany | Dom

Jeśli uwielbiasz spędzać czas w ogrodzie, okresie jesienno – zimowy może być dla Ciebie szczególnie trudny. Rośliny przechodzą w spoczynek, dni stają się coraz krótsze, a temperatura coraz niższa. Rozwiązaniem jest ogród zimowy, czyli oranżeria, która może stać się doskonałym miejscem zimowego relaksu.

Od czego zacząć przygodę z ogrodem zimowym?

Jeśli myślisz o ogrodzie zimowym, pamiętaj, że najczęściej jest to konstrukcja, która na stałe połączona jest z domem. Podstawą jest oczywiście projekt, którego wykonanie warto zlecić fachowcom. Wykonanie ogrodu zimowego rozpoczyna się od fundamentów, które muszą być wystarczająco mocne, aby wytrzymały ciężar konstrukcji. Szkielet ogrodu możesz wykonać z aluminium bądź drewna. Niezbędne jest odpowiednie przeszklenia, dzięki którym do roślin będzie docierało światło. Świetnym wyborem są przeszklenia zespolone, których ogromnym atutem są doskonałe właściwości termoizolacyjne. Jeśli chcesz na ten temat dowiedzieć się więcej, wpisz w Google ogrody zimowe Szczecin czy Warszawa.

Jakie rośliny do ogrodu zimowego wybrać?

Jeśli zimą chcesz otaczać się piękną roślinnością, dobrym wyborem są ogrody zimowe - dzięki nim w sezonie jesienno - zimowym będziesz mógł cieszyć się piękną, bujną roślinnością. Zanim zajmiesz się doborem dodatków musisz zdecydować, jakie rośliny powinny znaleźć się w Twojej oranżerii. To doskonałe miejsce dla drzewek cytrusowych – jeśli uwielbiasz zachwycające zapachem cytryny czy pomarańcze, możesz wprowadzić je do swojego ogrodu zimowego. Postawić możesz również na kamelie, bambusy, anturium, figowce. Pamiętaj jednak, że te ostatnie rośliny będą odpowiednie jedynie do oranżerii ogrzewanej.

Strefa wypoczynkowa w ogrodzie zimowym

Ogrody zimowe to świetne miejsce na wypoczynek. Aby jednak móc w pełni korzystać z oranżerii, należy zatroszczyć się o jej odpowiednią aranżację. Tym, co warto wstawić do ogrodu zimowego jest z całą pewnością sofa. Warto wybrać taką, która stylem idealnie wpisze się w charakter oranżerii. Doskonałym wyborem są modele wiklinowe bądź rattanowe. Aby zwiększyć przestrzeń wypoczynkową, wprowadzić możesz również fotele – dzięki temu w tym samym czasie z ogrodu zimowego będzie mogło korzystać więcej osób. To świetny pomysł, jeśli myślisz o organizacji przyjęć w oranżerii. Stolik kawowy to kolejny obowiązkowy element wyposażenia. Koniecznie zatroszcz się również o nastrojowe oświetlenie, które pozwoli na spędzanie czasu w oranżerii również po zmroku. Poduszki, koce to elementy, które dodatkowo ocieplą wystrój ogrodu - można ułożyć je na fotelach i sofie.


Dom

Fotel na biegunach to mebel, który kojarzy się z relaksem, przytulnością i ponadczasowym stylem. Choć często przywodzi na myśl tradycyjne wnętrza, w nowoczesnych aranżacjach odnajduje się równie dobrze. Coraz więcej osób decyduje się na zakup tego wyjątkowego siedziska, doceniając jego wygodę oraz…
Regularne czyszczenie klimatyzacji domowej jest kluczowe dla zapewnienia zdrowego i komfortowego środowiska w Twoim domu.
Marzysz o miejscu, w którym możesz zanurzyć się w świat książek, zapomnieć o codziennym pośpiechu i cieszyć się chwilą spokoju? Domowa biblioteka to nie tylko funkcjonalne miejsce do przechowywania książek, ale także przytulny zakątek, który sprzyja relaksowi i pobudza wyobraźnię.
Goście odwiedzający restauracje oczekują nie tylko doskonałego jedzenia i obsługi, ale także odpowiedniego komfortu termicznego.
Stare, nieszczelne okna to problem, który wciąż dotyczy wiele domów, zwłaszcza tych zbudowanych w dawnych czasach, gdy nowoczesne technologie budowlane nie były dostępne. Montowanie okien skrzynkowych na kit lub uszczelnianie kocami lub watą to była niemal codzienność, a zimą niejednokrotnie stosow…
Kolorystyka drzwi wewnętrznych jest pomocniczym, ale jednak istotnym kryterium wyboru. I dotyczy to w równej mierze wnętrz domów czy mieszkań, jak też biur, sklepów czy przestrzeni publicznych. Wybór wcale jednak nie jest tak oczywisty, jak mogłoby się wydawać.
Bezpieczeństwo posesji to jeden z najważniejszych aspektów, o które dbają właściciele domów, firm czy obiektów przemysłowych. Odpowiednio dobrane oświetlenie zewnętrzne nie tylko poprawia widoczność po zmroku, ale także pełni istotną funkcję prewencyjną.