Przejdź do głównej treści

Jak przygotować mieszkanie do remontu?

| Artykuł sponsorowany | Dom

Do remontu mieszkania warto się odpowiednio przygotować. Przygotowania warto poczynić przede wszystkim, jeśli planuje się remont generalny. Jest on przedsięwzięciem wieloetapowym i skomplikowanym, przez co na spontaniczne decyzje nie ma tu miejsca. Od czego zacząć planowanie remontu?

Zakres prac remontowych

Planując remont mieszkania, a nawet jednego domowego pomieszczenia na liście rzeczy do zrobienia znajdzie się sporo pozycji. Warto je spisać, wycenić i posegregować od najważniejszych do tych najmniej ważnych. W pierwszej kolejności należy skupić się na rzeczach, które uważa się za niezbędne. Na listę rzeczy do zrobienia warto wpisać wszystkie prace, jakie się planuje – nawet te najmniejsze i najbłahsze. Czasem mogą one być bardziej czasochłonne niż duże zadania.

Wybierz materiały i oszacuj budżet

Przed remontem powinno się przygotować wykaz materiałów, które są potrzebne do wykonania prac i na podstawie tej listy opracować kosztorys remontowy. Obowiązkowo powinien on zostać uzgodniony z wykonawcą. Uchroni to przed niespodziewanym podwyższeniem kosztów. Należy pamiętać, że w czasie remontu zawsze pojawiają się dodatkowe prace, które trzeba wykonać, konieczność dokupienia materiałów czy zamówienia dodatkowych usług np. kontenera na gruz. Dobrze jest więc przewidzieć w budżecie remontowym pewien procent kwoty na nieprzewidziane wydatki.

tools on the floor 3615716

Zabezpieczenie mieszkania przed remontem

Prace remontowe, choć mają na celu odnowienie mieszkania/domu, to w niektórych przypadkach mogą uszkodzić lub ubrudzić lokum. Przed rozpoczęciem renowacji należy więc obowiązkowo zabezpieczyć powierzchnie, sprzęty i urządzenia. Pomoże w tym spora ilość folii i taśmy papierowe. Ochronią one sprzęty przed osadzającym się pyłem i kurzem. Aby ograniczyć pylenie w remontowanych pomieszczeniach, warto już na początku prac zamówić kontener na gruz i w nim składować odpady. Kontener na gruz można zamówić pod adresem http://kontenerygreentree.pl/kontenery.

Kolejnym etapem zabezpieczania mieszkania przed remontem jest rozłożenie kartonów lub folii malarskiej na podłogach. Ma to chronić podłoże przed zarysowaniami, a także pozwala łatwo oddzielić strefę czystą od brudnej. Chronić przed pracami remontowymi powinno się też okna – szybki i ramy okienne. Polecane jest ich szczelne osłonięcie folią, najlepiej tą specjalistyczną do ochrony szyb. Folię tego typu można kupić w rolkach. Charakteryzuje się ona zwiększoną odpornością na warunki atmosferyczne.

person holding the door 3615723

Remont mieszkania – na co się przygotować?

Remont mieszkania to nie łatwa sprawa. Raczej nie ma co się spodziewać, że wszystko pójdzie sprawnie i bez problemów. Warto już na etapie planowania przewidzieć, że pojawią się niespodziewane wydatki, które pochłoną dodatkowe 20% budżetu. Dobrze jest też brać pod uwagę to, że remonty zwykle nie kończą się na czas i konieczne jest uzbrojenie się w cierpliwość przez kilka dodatkowych tygodni, a w skrajnych przypadkach miesięcy. Zła wiadomość jest też taka, że po zakończeniu prac, konieczne jest sprzątanie. Warstwy kurzu i pyłu po remoncie pozbywać można się nawet przez rok.

 

 


Dom

Fotel na biegunach to mebel, który kojarzy się z relaksem, przytulnością i ponadczasowym stylem. Choć często przywodzi na myśl tradycyjne wnętrza, w nowoczesnych aranżacjach odnajduje się równie dobrze. Coraz więcej osób decyduje się na zakup tego wyjątkowego siedziska, doceniając jego wygodę oraz…
Regularne czyszczenie klimatyzacji domowej jest kluczowe dla zapewnienia zdrowego i komfortowego środowiska w Twoim domu.
Marzysz o miejscu, w którym możesz zanurzyć się w świat książek, zapomnieć o codziennym pośpiechu i cieszyć się chwilą spokoju? Domowa biblioteka to nie tylko funkcjonalne miejsce do przechowywania książek, ale także przytulny zakątek, który sprzyja relaksowi i pobudza wyobraźnię.
Goście odwiedzający restauracje oczekują nie tylko doskonałego jedzenia i obsługi, ale także odpowiedniego komfortu termicznego.
Stare, nieszczelne okna to problem, który wciąż dotyczy wiele domów, zwłaszcza tych zbudowanych w dawnych czasach, gdy nowoczesne technologie budowlane nie były dostępne. Montowanie okien skrzynkowych na kit lub uszczelnianie kocami lub watą to była niemal codzienność, a zimą niejednokrotnie stosow…
Kolorystyka drzwi wewnętrznych jest pomocniczym, ale jednak istotnym kryterium wyboru. I dotyczy to w równej mierze wnętrz domów czy mieszkań, jak też biur, sklepów czy przestrzeni publicznych. Wybór wcale jednak nie jest tak oczywisty, jak mogłoby się wydawać.
Bezpieczeństwo posesji to jeden z najważniejszych aspektów, o które dbają właściciele domów, firm czy obiektów przemysłowych. Odpowiednio dobrane oświetlenie zewnętrzne nie tylko poprawia widoczność po zmroku, ale także pełni istotną funkcję prewencyjną.