Skip to main content


Jak rozmieścić kamery w domu?

| Artykuł sponsorowany | Dom

Mój dom to moja twierdza – zwykło mawiać się o swoim domu, do którego wracamy każdego dnia po kilku godzinach spędzonych w szkole, na uczelni lub w pracy. To właśnie ściany domu zapewniają azyl, gwarantując komfort i bezpieczeństwo całej rodziny. W trosce o dobro najbliższych warto zwiększyć poziom zabezpieczeń w domu, decydując się na monitoring. Gdzie najlepiej umieścić kamery, by maksymalnie wykorzystać potencjał urządzeń monitorujących? O tym decyduje kilka istotnych czynników.

Estetyka i dyskrecja

Decydując się na monitoring domu, należy wziąć pod uwagę względy estetyczne. Kamery muszą być dyskretnie ukryte, aby włamywacze nie zorientowali się, że są obserwowani. Nagranie z takiego monitoringu niejednokrotnie stanowi dowód dla ubezpieczyciela, a także dla policji, która rozpocznie poszukiwania sprawców i skradzionego mienia. Równie dobrym rozwiązaniem będą działania prewencyjne. Jedną z kamer można pozostawić w widocznym miejscu, aby odstraszała ewentualnych rabusiów.

Monitoring przestrzeni domowej

Jeszcze przed zakupem kamer, dobrze jest poważnie zastanowić się, które pomieszczenia mają podlegać monitorowaniu. Warto w tym celu zwołać ekipę montującą, która podpowie, w jakich punktach domu najlepiej rozmieścić kamery. Współczesne rozwiązania dają naprawdę wiele możliwości. Kamery można ustawić w miejscach umożliwiających obserwowanie dwóch pomieszczeń jednocześnie. Rozmieszczenie sprzętu powinno umożliwić przybliżanie obrazu, a także śledzenie poruszających się osób. Istotną kwestią jest odległość od obiektów, które będą podlegać monitorowaniu. Wówczas należy dopasować do niej możliwości sprzętu, aby przybliżony obraz był czytelny.

Tę samą zasadę stosuje się przy monitoringu zewnętrznym. Strategiczne punkty wokół obiektu obejmują zazwyczaj wejście główne, okna, drzwi garażowe oraz bramę. W przypadku dużej posesji, kamery można zamontować również na płocie. Rozstaw kamer powinien eliminować problem niemonitorowanych miejsc.

Podłączenie kamer

Istnieje kilka możliwości podłączenia kamer, dlatego warto zapoznać się z możliwościami i wybrać tę najdogodniejszą dla użytkowników, również od strony estetycznej. Sprzęt monitorujący można połączyć bezprzewodowo poprzez wykorzystanie sieci WiFi. W takim wypadku należy zadbać o odpowiednią prędkość przesyłu danych i dobry zasięg sieci bezprzewodowej, aby mieć stabilny obraz dobrej jakości.

Kamery mogą być zasilane zasilaczem, który bezpośrednio połączony jest z kamerą. W takiej sytuacji należy zadbać, aby gniazdko sieci energetycznej znajdowało się w dostatecznej odległości od kamery monitorującej. Drugim rozwiązaniem jest zasilanie centralne. Wówczas wszystkie kamery podłączone są do jednego kabla, którym będzie płynąć zarówno zasilanie, jak i obraz audio/video.

Monitoring domu to znakomity pomysł na dopełnienie pozostałych form bezpieczeństwa, takich jak system alarmowy czy ochrona obiektu przez firmę zewnętrzną. Spośród wszystkich metod, kamery zagwarantują najpełniejszy zestaw informacji o wszelkich zdarzeniach zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.wideorejestratory24.pl/pl/n/Monitoring-domu-dlaczego-warto-w-niego-zainwestowac/130


Dom

Płyty PIR to materiał izolacyjny, który zyskuje coraz większą popularność. Są o wiele bardziej wytrzymałe niż styropian. Mają też lepsze parametry termiczne.
Wybór odpowiedniego prześcieradła może wydawać się błahym zadaniem, ale w rzeczywistości ma ogromne znaczenie, zwłaszcza w małej sypialni.
Kuchnia otwarta i zamknięta. Obydwa rodzaje mają swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników. Na przestrzeni lat idea i projektowanie kuchni uległo znacznym przeobrażeniom.
Latem moskitiera jest nieocenioną osłoną przed owadami. Dzięki niej można uniknąć nieprzyjemnych ukąszeń i co najważniejsze - zapewnić sobie odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniu. Na rynku moskitier jest mnóstwo dostępnych modeli. Sprawdźmy, które z nich warto polecić typowemu gospodarstwu domow...
Kolory we wnętrzach mają ogromne znaczenie – wpływają na nastrój, odbiór przestrzeni i samopoczucie mieszkańców. Wybór odpowiednich odcieni może przekształcić każde pomieszczenie, nadając mu wyjątkowy charakter. Przyjrzyjmy się najmodniejszym pomysłom na aranżacje kolorów ścian, które zainspirują...
Bezpieczeństwo zdrowotne to jedna z najważniejszych kwestii, której nie można lekceważyć. W dobie rosnącej świadomości na temat higieny i konieczności utrzymania czystości, dezynfekcja stała się nieodłącznym elementem naszego życia.
Drewno, jako jedno z najstarszych materiałów budowlanych, nadal jest niezwykle popularne w wielu dziedzinach. Od mebli i dekoracji wnętrz po konstrukcje budynków – drewno ma wiele zastosowań. Ale jak skutecznie łączyć elementy drewniane?