fbpx

Orędzie Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego

Dzisiaj po raz kolejny Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wygłosił orędzie, tym razem nawiązując do tematu wyborów kopertowych i prowadzonych obecnie prac w Senacie.

"Jeśli przez przełożenie wyborów uratujemy choć jedno życie, to warto i trzeba tak postąpić" stwierdził Marszałek Grodzki. Przedstawił stan prac nad „ustawą kopertową”. Prowadzone są konsultacje społeczne, których nie wykonał sejm w pospiesznym procedowaniu nad ustawą.

Marszałek wskazał na najważniejsze obawy, troski i zmartwienia, które powinny być przedmiotem prac wszystkich organów państwa. „Niepohamowana rządza władzy, nie może triumfować nad walką o zdrowie i życie, nad przetrwaniem narodu” – powiedział Grodzki.

Nie było w orędziu jednoznacznego odniesienia się do czynności jakie rządzący już wykonują, przygotowując się do przeprowadzenia wyborów kopertowych. Jednak mocno stwierdził, że wybory kopertowe stanowią zagrożenie dla zdrowia, ale szczególnie wskazał na to, iż wielki trud całego narodu, jaki obecnie ponosimy może zostać zaprzepaszczone.

Marszałek zapewnił,”… że Senat w czasie zarazy kieruje się i będzie się kierował jednym prostym moralnym przesłaniem – zróbmy wszystko aby pokonać pandemię …”

Tym czasem dzisiaj około godziny 15-tej do naszych gmin wpłynęło pismo z Poczty Polskiej, tym razem poprzez ePUAP. Jak na razie nie mamy oficjalnego stanowiska przedstawicieli gmin.

Foto: www.facebook.com/SenatRP