Skip to main content


Kandydaci na posłów stawiają na ekologię

| Łukasz | Wybory do sejmu 2019

Ochrona środowiska stała się jednym z najważniejszych tematów kampanii wyborczej w 2019 roku. Cieszy fakt, że zajęli się tym problemem także posłowie z naszego okręgu wyborczego. 

Od wielu lat politycy zasypują nas hasłami troski o środowisko. Niestety kończyło się to dotychczas pustymi hasłami, a życie toczyło się dalej. Coś jednak w mentalności społecznej się zmienia. Można dostrzec to po choćby obecnej kampanii wyborczej. Przykładem są Jakub Rutnicki i Błażej Parda.

Chętnie włączyłem się do akcji organizowanej przez posłankę Agnieszkę Pomaskę - mówił nam poseł Jakub Rutnicki. Akcja "Zerwij z plastikiem" to świetny pomysł na promowanie ekologicznych opakowań. Jesteśmy zewsząd atakowani przez foliówki. Moja osobista propozycja to ekologiczna torba. Serdecznie polecam.

Z innym pomysłem wyszedł poseł Błażej Parda. W kampanii wyborcznej zaproponował wyjątkową ulotkę. 

Moja ulotka wyborcza zostałą wykonana z makulatury. Ten papier nie wygląda może idealnie, ale za to jest na pewno ekologiczny. Ma w sobie coś szczególnego. Parda szybko wyjaśna sekret swojej ulotki: Ten kawalek papieru ma w sobie ziarenka. Jeśli ktokolwiek wyrzuci moją ulotkę ona szybko się rozłoży. Dodatkowo wyrosną kwiaty.

Należy się cieszyć, że parlamentarzyści poważnie traktują sprawę ochrony środowiska. Oby tylko po 13 października nie zapomnieli o tym. 

 

458 głosów od mandatu poselskiego dla drugiego oborniczanina

Nawet nie 500 głosów zabrakło Michałowi Zielińskiemu do zdobycia mandatu poselskiego.

Krzysztof Paszyk nieoficjalnie ma mandat poselski

Powiat Obornicki będzie miał wg nieoficjalnych wyników jednego posła.

Jan Filip Libicki zdobył mandat senatorski

Jan Filip Libicki nadal będzie Senatorem RP.

Jakub Rutnicki z najlepszym wynikiem w Gminie Rogoźno

Jakub Rutnicki osiągnął najlepszy wynik w Gminie Rogoźno.

Nieoficjalne wyniki głosowania w Gminie Oborniki

Znamy nieoficjalne wyniki wyborów do sejmu i senatu z terenu Gminy Oborniki. Oborniczanie głosowali w następujący sposób. PiS – 30%, KO – 29%, PSL – 22%, SLD – 13%, Konfederacja – 6%.

Jan Filip Libicki notuje lepsze wyniki od rywala

Jan Filip Libicki wygrywa z Jerzym Wierzchowieckim w wielu miejscach powiatu obornickiego.

3 mandaty dla PiS, 3 dla KO, 1 PSL, 1 SLD. Dla kogo 9 mandat?

Podział 8 mandatów w okręgu pilskim wydaje się być przesądzony. Co z dziewiątym?