Skip to main content

Mocny Michał Zieliński może zdobyć mandat posła

| Łukasz | Wybory do sejmu 2019

Za sprawą Michała Zielińskiego powiat obornicki może mieć kolejnego posła.

Informowaliśmy kilka dni temu o naprawdę mocnych kandydatach na drugich pozycjach list wyborczych komitetów wyborczych. Liderzy niektórych z nich w naszym pilskim okręgu muszą się ich obawiać, bo są ku temu merytoryczne powody. Dziś zwracamy uwagę na Michała Zielińskiego. Obornicki polityk znajduje się na liście PiS na piątej pozycji. Nie jest to może wymarzone miejsce, ale dające realne szanse na zdobycie mandatu poselskiego. A takie Michał Zieliński ma na pewno.

Dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uczestniczy w wielu wydarzeniach. Jeździ po Wielkopolsce, poznaje wielu ludzi. Ma szansę na bezpośrednie rozmowy z wieloma osobami. Zieliński nie jest twarzą z plakatu. Wiele osób zna go osobiście. To niezwykle ważny kapitał wyborczy. 

Swoją pozycję buduje od kilku lat. Czyni to systematycznie. Działał w Obornickim Komitecie Samorządowym. W 2014 roku wystartował w wyborach, gdzie walczył o mandat radnego i o fotel Burmistrza Obornik. Szybko stał się szefem powiatowych struktur PiS. Rok 2016 przyniósł mu funkcję wiceprezesa struktur partii w okręgu 38.

To nie koniec sukcesów Michała Zielińskiego. Posada wicedyrektora wielkopolskiego KOWR-u i start do sejmiku to kolejne etapy z jego życia. Ponad 7000 głosów poparcia dały mu szanse dalszego rozwoju. Od roku jest dyrektorem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

Zieliński i jego rodzina są znani zarówno w Szamotułach i Obornikach. Szczególnie w świecie sportu i rekreacji. Z resztą Michał Zieliński jest prezesem Obornickiego Klubu Lekkoatletycznego.

Zawsze może liczyć na wsparcie żony Agnieszki, z którą ma trójkę dzieci. Generalnie widać ogrom pracy i środków włożonych w kampanię już od kilku tygodni. Trudno nie dostrzec dużego optymizmu wśród cżłonków i sympatyków PiSu. Ten piąty numer może sporo namieszać w wyborach. Czy starczy poparcia na zdobycie mandatu posła przez Michała Zielińskiego tego dowiemy się po 13 października. 

458 głosów od mandatu poselskiego dla drugiego oborniczanina

Nawet nie 500 głosów zabrakło Michałowi Zielińskiemu do zdobycia mandatu poselskiego.

Krzysztof Paszyk nieoficjalnie ma mandat poselski

Powiat Obornicki będzie miał wg nieoficjalnych wyników jednego posła.

Jan Filip Libicki zdobył mandat senatorski

Jan Filip Libicki nadal będzie Senatorem RP.

Jakub Rutnicki z najlepszym wynikiem w Gminie Rogoźno

Jakub Rutnicki osiągnął najlepszy wynik w Gminie Rogoźno.

Nieoficjalne wyniki głosowania w Gminie Oborniki

Znamy nieoficjalne wyniki wyborów do sejmu i senatu z terenu Gminy Oborniki. Oborniczanie głosowali w następujący sposób. PiS – 30%, KO – 29%, PSL – 22%, SLD – 13%, Konfederacja – 6%.

Jan Filip Libicki notuje lepsze wyniki od rywala

Jan Filip Libicki wygrywa z Jerzym Wierzchowieckim w wielu miejscach powiatu obornickiego.

3 mandaty dla PiS, 3 dla KO, 1 PSL, 1 SLD. Dla kogo 9 mandat?

Podział 8 mandatów w okręgu pilskim wydaje się być przesądzony. Co z dziewiątym?