Skip to main content

Silni kandydaci na listach wyborczych z numerem 2

| Łukasz | Wybory do sejmu 2019

Niekoniecznie liderzy list wyborczych do Sejmu RP zdobędą najwięcej głosów w bieżących wyborach w okręgu pilskim.

Okręg nr 38 obejmuje powiaty: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, grodziski, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, pilski, szamotulski, wągrowiecki, wolsztyński i złotowski. Mieszkańcy powiatu obornickiego będą mogli głosować na kandydatów do Sejmu RP spośród 5 list wyborczych. Co ciekawe lich liderzy nie wydają się wcale takimi mocnymi lokomotywami. Najlepsze wyniki mogą osiągnąć kandydaci z drugiej pozycji.

Lista numer 1 przypadła Koalicji Polskiej PSL. Jej liderem jest obornicki poseł Krzysztof Paszyk. Na całej liście znajdują się osoby związane z Polskim Stronnictwem Ludowym. Jest jeden wyjątek. To kandydat z numerem 2. Błażej Łukasz Parda (na zdjęciu) jest posłem z ramienia Kukiz' 15. W 2015 roku w wyborach parlamentarnych uzyskał 10.408 głosów, a w tym samym czasie Krzysztof Paszyk 3.345  

Kolejna lista to Prawo i Sprawiedliwość. Na czele listy tego komitetu znajduje się Krzysztof Czarnecki. Samorządowiec i zarazem były poseł ma za swoimi plecami młodą i ambitną posłankę. Marta Kubiak jest w pierwszej piątce listy jedyną kobietą. Może więc wypracować świetny wynik wyborczy.

Lista Lewicy stworzona została z kilku ugrupowań politycznych. Liderem listy został Dariusz Standerski z Wiosny. Tuż za jego plecami znalazł się Romuald Ajchler. Doświadczony polityk, a do tego wieloletni poseł będzie trudnym rywalem dla młodego reprezentanta Wiosny.

Numer 4 przypadł Konfederacji Wolność i Niepodległość. Liderem listy został Adam Urbański. 33-latek z Ruchu Narodowego ma jednak także wymagającego rywala. Jerzy Moeglich to członek partii Korwin. Startował choćby przed rokiem w wyborach samorządowych. To może ułatwić mu walkę o głosy poparcia.

Ostatnia listą z kandydatami do Sejmu RP jest Koalicja Obywatelska - nr 5. Liderką tej listy została Maria Malgorzata Janyska. Na drugim miejscu znajduje się poseł Jakub Rutnicki. Poseł z Szamotuł już w poprzednich wyborach pokazał swoją siłę i zdobył o kilka tysięcy większe zaufanie. Zapewne będzie tak i tym razem.

 

 

458 głosów od mandatu poselskiego dla drugiego oborniczanina

Nawet nie 500 głosów zabrakło Michałowi Zielińskiemu do zdobycia mandatu poselskiego.

Krzysztof Paszyk nieoficjalnie ma mandat poselski

Powiat Obornicki będzie miał wg nieoficjalnych wyników jednego posła.

Jan Filip Libicki zdobył mandat senatorski

Jan Filip Libicki nadal będzie Senatorem RP.

Jakub Rutnicki z najlepszym wynikiem w Gminie Rogoźno

Jakub Rutnicki osiągnął najlepszy wynik w Gminie Rogoźno.

Nieoficjalne wyniki głosowania w Gminie Oborniki

Znamy nieoficjalne wyniki wyborów do sejmu i senatu z terenu Gminy Oborniki. Oborniczanie głosowali w następujący sposób. PiS – 30%, KO – 29%, PSL – 22%, SLD – 13%, Konfederacja – 6%.

Jan Filip Libicki notuje lepsze wyniki od rywala

Jan Filip Libicki wygrywa z Jerzym Wierzchowieckim w wielu miejscach powiatu obornickiego.

3 mandaty dla PiS, 3 dla KO, 1 PSL, 1 SLD. Dla kogo 9 mandat?

Podział 8 mandatów w okręgu pilskim wydaje się być przesądzony. Co z dziewiątym?