fbpx

Kurtyny spawalnicze – gdzie znajdują swoje zastosowanie?

Kurtyny pasowe znajdują swoje zastosowanie w wielu branżach. Dzięki nim można zapewnić nie tylko płynne i bezpieczne poruszanie się pracowników oraz pojazdów, lecz również nadają się one do wydzielania poszczególnych stanowisk pracy. Jednym z typów takich kurtyn są te określane mianem spawalniczych. Jakie posiadają właściwości?

Kurtyny spawalnicze – ochrona pracowników i osób postronnych

Montując kurtyny spawalnicze można wydzielić stanowisko pracy dla spawacza, bez konieczności szukania odrębnego pomieszczenia, co wiązałoby się z większymi kosztami. Jednocześnie tego typu kurtyny stanowią ochronę zarówno dla pracownika, jak i osób postronnych – innych pracowników czy gości, którzy znajdują się na terenie zakładu pracy i poruszają się w pobliżu stanowiska pracy spawacza.

Kurtyny spawalnicze są wykonane w taki sposób, aby pochłaniać promieniowanie UV oraz promieniowanie IR, które powstają podczas spawania łukiem elektrycznym. Są one bowiem szkodliwe dla zdrowia ludzkiego. Tak wykonana kurtyna zabezpiecza ponadto przed nadmiernym hałasem, ponieważ pochłania dźwięki powstające podczas pracy.

Można liczyć na ochronę przed powstającymi iskrami oraz odpryskami metalu. Odzież ochronna podczas pracy spawacza jest niezbędna, jednak to wciąż tylko jeden z elementów zabezpieczających. Kurtyny zaś są dodatkową ochroną dla pozostałych pracowników i osób postronnych, którzy nie mają na sobie odpowiedniej odzieży.

Stacjonarne i mobilne

W zależności od potrzeb kurtyny pasowe mogą być montowane na stałe lub w formie mobilnej. Sprawdzają się umocowane do stacjonarnych stelaży, w miejscach, w których spawacze mają swoje stałe miejsca pracy.

Pasy specjalnych kurtyn spawalniczych mogą być również montowane na mobilnych stelażach, jako parawany. Przyjmują wtedy formę całych arkuszy folii ochronnych bądź lameli spawalniczych.

Jak wybrać odpowiednią kurtynę paskową typu spawalniczego?

Wiemy już, że niezbędna jest kurtyna typu spawalniczego. Jak jednak dobrać odpowiedni produkt? Z pomocą przychodzi oferta firmy, którą można znaleźć na stronie http://www.kurtynypasowe.pl/. Wystarczy podać kilka podstawowych parametrów, aby dopasować produkt wedle indywidualnych potrzeb, a ponadto uzyskać informację na temat orientacyjnych kosztów realizacji.

Wybierając produkt sprawdzonego i cenionego na rynku producenta można być pewnym, że spełni on wszystkie stawiane przed nim oczekiwania i będzie zgodny z wymogami technicznymi oraz narzuconymi przez daną branżę.