Przejdź do głównej treści


Kurtyny spawalnicze – gdzie znajdują swoje zastosowanie?

| Artykuł sponsorowany | Technologia

Kurtyny pasowe znajdują swoje zastosowanie w wielu branżach. Dzięki nim można zapewnić nie tylko płynne i bezpieczne poruszanie się pracowników oraz pojazdów, lecz również nadają się one do wydzielania poszczególnych stanowisk pracy. Jednym z typów takich kurtyn są te określane mianem spawalniczych. Jakie posiadają właściwości?

Kurtyny spawalnicze – ochrona pracowników i osób postronnych

Montując kurtyny spawalnicze można wydzielić stanowisko pracy dla spawacza, bez konieczności szukania odrębnego pomieszczenia, co wiązałoby się z większymi kosztami. Jednocześnie tego typu kurtyny stanowią ochronę zarówno dla pracownika, jak i osób postronnych – innych pracowników czy gości, którzy znajdują się na terenie zakładu pracy i poruszają się w pobliżu stanowiska pracy spawacza.

Kurtyny spawalnicze są wykonane w taki sposób, aby pochłaniać promieniowanie UV oraz promieniowanie IR, które powstają podczas spawania łukiem elektrycznym. Są one bowiem szkodliwe dla zdrowia ludzkiego. Tak wykonana kurtyna zabezpiecza ponadto przed nadmiernym hałasem, ponieważ pochłania dźwięki powstające podczas pracy.

Można liczyć na ochronę przed powstającymi iskrami oraz odpryskami metalu. Odzież ochronna podczas pracy spawacza jest niezbędna, jednak to wciąż tylko jeden z elementów zabezpieczających. Kurtyny zaś są dodatkową ochroną dla pozostałych pracowników i osób postronnych, którzy nie mają na sobie odpowiedniej odzieży.

Stacjonarne i mobilne

W zależności od potrzeb kurtyny pasowe mogą być montowane na stałe lub w formie mobilnej. Sprawdzają się umocowane do stacjonarnych stelaży, w miejscach, w których spawacze mają swoje stałe miejsca pracy.

Pasy specjalnych kurtyn spawalniczych mogą być również montowane na mobilnych stelażach, jako parawany. Przyjmują wtedy formę całych arkuszy folii ochronnych bądź lameli spawalniczych.

Jak wybrać odpowiednią kurtynę paskową typu spawalniczego?

Wiemy już, że niezbędna jest kurtyna typu spawalniczego. Jak jednak dobrać odpowiedni produkt? Z pomocą przychodzi oferta firmy, którą można znaleźć na stronie http://www.kurtynypasowe.pl/. Wystarczy podać kilka podstawowych parametrów, aby dopasować produkt wedle indywidualnych potrzeb, a ponadto uzyskać informację na temat orientacyjnych kosztów realizacji.

Wybierając produkt sprawdzonego i cenionego na rynku producenta można być pewnym, że spełni on wszystkie stawiane przed nim oczekiwania i będzie zgodny z wymogami technicznymi oraz narzuconymi przez daną branżę.

Inwestując w maszyny stolarskie, a w tym frezarki, z pewnością chcesz, aby Twój wybór był trafny. Jak więc wybrać najlepszy sprzęt? Konieczne jest uwzględnienie kilku istotnych parametrów technicznych oraz dopasowanie frezarki do specyfiki wykonywanych zadań – jak zrobić to właściwie?
Butle gazowe w zastosowaniach przemysłowych (na przykład do zasilania wózków widłowych) czy komunalnych (głównie jako paliwo do kuchenek gazowych) wybiera się często według kryterium ceny. I to może być spory błąd. Są przynajmniej trzy powody, dla których czasem warto do butli dopłacić.
Blisko milion złotych może ponieść jeden przedsiębiorca za wymianę serwerów, komputerów czy kosztów licencji oprogramowania.
Wynajem żurawia budowlanego jest kluczowym elementem wielu projektów budowlanych, zwłaszcza tych wymagających precyzyjnego podnoszenia ciężkich materiałów na znaczne wysokości.
Komory śrutownicze, nazywane również komorami śrutniczymi, są kluczowym elementem w procesach obróbki powierzchni. Różnorodność dostępnych na rynku modeli sprawia, że każdy użytkownik może dopasować odpowiednie rozwiązanie do swoich potrzeb produkcyjnych. Wybór konkretnego typu komory śrutownicze...
Zbiorniki ciśnieniowe to elementy kluczowe w wielu gałęziach przemysłu, odpowiedzialne za bezpieczne przechowywanie gazów oraz cieczy pod wysokim ciśnieniem.
Rosnące znaczenie efektywności energetycznej, minimalizacja kosztów energetycznych, a także stawianie na zrównoważony rozwój – właśnie to determinuje zmiany w przedsiębiorstwach, których efekt stanowi kompleksowa modernizacja oświetlenia.