fbpx

Sprzęt budowlany – własny, czy z wypożyczalni?

Różnego rodzaju sprzęt budowlany – od koparek, czy zagęszczarek służących do pracy przy fundamentach, do wyciągarek używanych do transportu materiałów na wyższe kondygnacje – dostępny jest zarówno w wyspecjalizowanych sklepach, jak i w wypożyczalniach. Od tego, jakim sprzętem się dysponuje bardzo często zależy to, w jaki sposób firma będzie postrzegana przez klientów. Jakie narzędzia i sprzęt wybrać? Ze sklepu, czy z wypożyczalni?

Zalety posiadania własnego sprzętu

Własny sprzęt to przede wszystkim o wiele większa dostępność i możliwość kontroli jego stanu. Dysponując sprzętem budowlanych, do którego ma się nieograniczony dostęp można sięgnąć po niego w każdym momencie i nie trzeba tracić czasu na wypożyczanie. Zwłaszcza jeżeli potrzeba wykorzystania jakiegoś narzędzia, czy też maszyny pojawi się niespodziewanie. Warto pamiętać również o tym, że posiadanie własnego sprzętu oznacza również możliwość kontrolowania jego stanu na bieżąco, co pozwala na uniknięcie kłopotów i opóźnień związanych z ewentualną awarią. Narzędzia i maszyny, jak na przykład podnośniki budowlane i koparki, czy wiele innych często również przyciągają uwagę potencjalnych klientów. Jak pokazuje doświadczenie, większość klientów jest bardziej skłonna zaufać firmie, która dysponuje własnym sprzętem i nie musi go wypożyczać. Stwarza to wrażenie profesjonalizmu i dobrego przygotowania do pracy. Inwestycja we własny sprzęt zazwyczaj się szybko zwraca.

Sprzęt budowlany z wypożyczalni

Inną strategią jest wypożyczenie wszystkich potrzebnych narzędzi i urządzeń. Jakkolwiek posiadanie własnych ma zalety, wypożyczanie również ma swoje dobre strony. Po pierwsze nie ma konieczności magazynowania sprzętu, zmniejszają się więc koszty prowadzenia działalności. Oprócz tego - o ile korzysta się z usług wypożyczalni na poziomie – zawsze jest pewność, że sprzęt jest zadbany i odpowiednio serwisowany. Takie rozwiązanie daje również dużą mobilność. Firma może realizować zlecenia w różnych miejscach w kraju i za granicą, nie musząc przy tym ponosić kosztów transportu sprzętu.