fbpx

Komputery trafiły do Szkoły Podstawowej w Pruścach (foto)

Do Szkoły Podstawowej w Pruścach trafiło 10 zestawów komputerowych.

W piątek 5 października 2018 r. Tomasz Kamiński - Kierownik Biura Powiatowego w Obornikach z/s w Rogoźnie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w imieniu dyrektora Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego podarował dla Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pruścach - 10 zestawów komputerowych. Zestawy osobiście dostarczyli pracownicy Biura Powiatowego, a odebrała je i przekazała uczniom Iwona Gruszka - dyrektor placówki oświatowej.

 Komputery te mogliśmy przekazać bezpłatnie do szkoły, ponieważ w tym roku nastąpiła wymianą sprzętu komputerowego w biurach powiatowych ARiMR. W Agencji do obsługi systemów naliczania płatności obszarowych wykorzystywany jest sprzęt wysokiej klasy, dlatego mimo to, że przekazane komputery nie są nowe to posłużą one uczniom jeszcze przez wiele lat - informuje Kamiński.  

Podarowany sprzęt komputerowy przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pozwoli na odświeżenie pracowni informatycznej Szkoły Podstawowej w Pruścach. Komputery przyczynią się do poprawy warunków nauczania, a także umożliwią korzystanie z najnowszych aplikacji komputerowych, dzięki którym dzieci i młodzież będą zdobywać przydatne umiejętności informatyczne.