fbpx

Współpraca ZS Objezierze z Holendrami

Współpraca ZS Objezierze z Holendrami

W Emmen nie zapomina się o Zespole Szkół w Objezierzu. W maju br. nauczycielki  zawodowych  przedmiotów gastronomicznych zgłosiły zapotrzebowanie na  robocze stroje do zajęć praktycznych z gastronomii. Apel ten został niezwłocznie przesłany do Menno Vos w  Emmen, który nie zawiódł i zorganizował w oparciu o miejscową  placówkę opieki medyczno-socjalnej odpowiednie stroje.

W czasie krótkiego pobytu w Wielkopolsce pomimo napiętego programu Menno Vos razem z Fokke Sanders i Arend Fraterman znalazł czas, aby przybyć do Objezierza i przekazać wysokiej jakości białe stroje do zajęć praktycznych.

Już we wrześniu br. nowi i starzy uczniowie klasy gastronomicznej będą mogli je przymierzyć i użytkować na zajęciach praktycznych. Chociaż pobyt gości z Holandii był bardzo krótki, mogli spożyć tradycyjny polski obiad w  Narodowe Święto Polski  15. sierpnia i skosztować smaku polskich owoców. Poinformowali , że już 18. sierpnia rozpoczynają nowy rok szkolny  niderlandzkie szkoły podstawowe a tydzień później  szkoły średnie i zawodowe. W okolicy Emmen  w ciągu trzech miesięcy wybudowano  nową szkołę.

Menno Vos zapewnił, że nadal będzie  wspierał Zespół Szkół w Objezierzu, gdzie jest zawsze mile widzianym gościem i ambasadorem polsko-holenderskiej współpracy i przyjaźni.

 Dyrekcja Zespołu Szkół w Objezierzu przesłała do zaprzyjaźnionych szkół w Emmen  życzenia nowych sukcesów w rozpoczynającym się właśnie roku szkolnym 2014/ 2015.