fbpx

Wieczór małych naukowców w Ryczywole

LGD Kraina Trzech Rzek zaprasza dzieci w wieku 5-12 lat do udziału w "Wieczorze małych naukowców".

Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę w Gminnym Ośrodku Kultury. Udział w zajęciach jest nieodpłatny dzięki dofinansowaniu w ramach małego projektu ze środków LGD Kraina Trzech Rzek. Chęć udziału można zgłaszać telefonicznie u organizatorów pod nr 609-095-562, lub w Gminnym Ośrodku Kultury w Ryczywole pod nr 67 28 37 112.

Informacja o warsztatach:

“Wieczór małych naukowców” – sam zbadaj i zobacz co się dzieje wokół ciebie – to propozycja warsztatów i pokazów dla dzieci, w szczególności zamieszkujących tereny wiejskie, starszych przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych, na których będą samodzielnie badać wybrane zjawiska przyrodnicze z biologii, chemii i fizyki.

Tematyka zajęć:

- „Czy człowiek i krowa to bioreaktor?” – poznanie zachodzących procesów w naszym ciele, w zwierzętach i we wszystkim co żyje.

- „Mikroby wokół nas, czyli to czego niewidać” poznanie tajemniczych „niewidzialnych stworzonek”, które są odpowiedzialne za wiele naszych chorób. Na własne oczy przekonamy się, ile mikroorganizmów zostaje na naszych nieumytych rączkach.

- „O co właściwie chodzi z tą wodą, powietrzem i ziemią?” – poznanie ich właściwości i zapoznanie się z ich znaczeniem w życiu człowieka.

Uczestnicy dowiedzą się między innymi – czy bakterie mają włosy? kto zjada geny? ile witamin jest w cukierkach? dlaczego w drożdżówce jest tyle dziurek?, czy korzonki roślin zawsze rosną do dołu i co wspólnego ma żelazny gwóźdź z płatkami kukurydzianymi? Ile krowa ma żołądków i czy z siana jest mleko?. Na te i wiele innych pytań dzieci znajdą odpowiedź wykonując proste eksperymenty.

Kwalifikacje prowadzących – warsztaty zostaną przygotowane przez absolwentów i obecnych pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, o różnym stopniu naukowym, którzy mają doświadczenie pedagogiczne, a prywatnie są rodzicami dociekliwych dzieci, które wciąż zadają pytania i poszukują na nie odpowiedzi.