Przejdź do głównej treści

Zmiany w ZSP w Rożnowie

| Marcin | Edukacja
foto: facebook.com/zsproznowo/
foto: facebook.com/zsproznowo/

W konsekwencji sytuacji, która miała miejsce w ZSP w Rożnowie, Burmistrz Obornik dokonał zmian na stanowisku dyrektora szkoły w Rożnowie.

Pełnienie obowiązków dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rożnowie, w dniu 6 listopada powierzono pani Aleksandrze Kulupie. Jest to w opinii Burmistrza doświadczona nauczycielka. Pracowała dotąd w Szkole Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza, zasiadała też w Radzie Miejskiej w Obornikach, będąc członkinią Komisji Oświaty i Spraw Społecznych.    

"Podjęte działania są wynikiem niezwykle trudnej sytuacji, jaka miała miejsce w rożnowskiej szkole. Pani Aleksandra Kulupa rozpoczyna pełnienie obowiązków już od dziś. Głęboko wierzę, że najbliższy czas pozwoli na uspokojenie sytuacji i powrót do pracy placówki bez złożonych sporów i niedomówień – podkreśla Burmistrz Obornik. Jednocześnie bardzo proszę o zaprzestanie hejtu, który zdominował dotychczasową dyskusję. Pozwólmy uczniom zdobywać wiedzę i poznawać świat w atmosferze szacunku i tak potrzebnego nam wszystkim spokoju. Teraz zarówno dla nas, jak i kadry nauczycielskiej z dyrektor Aleksandrą Kulupą na czele, najważniejsze jest dobro dzieci i zapewnienie wszystkim poczucia bezpieczeństwa, w tym opieki obornickich psychologów" – skomentował burmistrz Tomasz Szrama

Przed pełniącą obowiązki Panią Dyrektor jest ogromne wyzwanie. Wokół sprawy nagromadziły się ogromne emocje, nie tylko w środowisku szkolnym, ale w całej lokalnej społeczności.

W dniu 9 listopada na profilu społecznościowym Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rożnowie opublikowano list otwarty:

"LIST OTWARTY PRACOWNIKÓW ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO

Szanowni Państwo,

Pracownicy ZSP w Rożnowie w liście otwartym wyrażają swój sprzeciw wobec niesprawiedliwych działań, na które w ostatnim okresie jesteśmy jako społeczność szkolna narażeni.

Grono Pedagogiczne konsekwentnie podejmuje szereg działań mających na celu uświadomienie wychowankom, jak ogromną szkodliwość niesie za sobą stosowanie mowy nienawiści i jakie mogą pojawić się konsekwencje jej użycia w stosunku do drugiego człowieka. Tym bardziej bulwersuje nas i krzywdzi narracja w sieci i mediach opiniotwórczych skierowana w ostatnich dniach pod adresem naszej szkoły.

Wspólnym głosem przeciwstawiamy się szarganiu naszego dobrego imienia i podważaniu autorytetu, który sukcesywnie od wielu lat budujemy w codziennych kontaktach z Uczniami i ich Rodzinami.

W tych staraniach nieocenione wsparcie dostajemy od Pani Dyrektor Grażyny Przybył. To wyjątkowa osoba, która zawsze jest gotowa na konstruktywny dialog i rozmowę opartą na racjonalnych argumentach.

Nieczęsto spotyka się w życiu ludzi o tak ogromnym sercu, empatii, tolerancji i życzliwości. Nieustannie dokłada wszelkich starań, aby każdy w szkole czuł się bezpieczny i wysłuchany. Jest fundamentem pozytywnych relacji w środowisku szkolnym. Drzwi do gabinetu Pani Dyrektor są zawsze otwarte i zachęcają do kontaktu. Dlatego szczególnie ubolewamy, że stała się celem ataku. W mediach pokazano nieprawdziwy obraz Pani Dyrektor, a jej wypowiedzi zostały zmanipulowane.

Apelujemy o zaprzestanie wszelkich działań, które krzywdzą tę wyjątkową osobę, jak i całą społeczność szkolną. Jesteśmy wstrząśnięci, że w tej całej sytuacji zapomina się o dzieciach - naszych uczniach - na które ten hejt nie pozostaje bez wpływu. Pamiętajmy, że dzieci czerpią najwięcej z obserwacji zachowania dorosłych.

Z wyrazami szacunku
Pracownicy Zespołu Szklono – Przedszkolnego
w Rożnowie"

 

Wszelkiego rodzaju organizacje muszą radzić sobie ze zmianami technologicznymi, które stawiają całe sektory na głowie. Powoduje to zmianę dynamiki rynku i zachowań konsumentów, a także globalne wahania gospodarcze i wpływy geopolityczne. W samym środku tych wszystkich zmian znajdują się specjaliści…
W poniedziałek uczniowie Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie uczestniczyli w warsztatach poświęconych zaburzeniom ze spektrum autyzmu.
Poziom koncentracji młodzieży funkcjonującej w trybie multiscreeningu spada poniżej poziomu umożliwiającego efektywną naukę – wskazują eksperci NASK. Cyfrowe bodźce sprawiają, że mniejsza jest też zdolność do głębokiego przetwarzania informacji. By poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z roz…
Fotografia Elżbiety Dzikowskiej trafiła do Szkoły Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach. W piątek odbyło się otwarcie wystawy.
Porozumienie między Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu i Zespół Szkół w Objezierzu to bardzo dobra informacja dla uczniów z naszego regionu. Współpraca z wyższa uczelnia podnosi prestiż szkoły z Objezierze.
Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) modyfikuje sposób oceny jednego z zadań na egzaminie kończącym szkołę podstawową, polegającego na napisaniu m.in. zaproszenia, ogłoszenia lub rozprawki. Według komisji uczeń nie powinien mieć aż tak dużej swobody w formułowaniu argumentów podnoszonych w pracy -…
Matura z języka angielskiego to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu ucznia, który otwiera drzwi do dalszej edukacji lub kariery zawodowej.