fbpx

Studia modowe - sposób na rozwój kariery w branżach kreatywnych

Studia modowe od kilku lat zyskują na swojej popularności, mimo tego, że wiele osób dalej nie postrzega tego kierunku, jako szansy na normalną pracę/sposobu na zarabianie pieniędzy. Otóż ta forma kontynuowania nauki daje tak naprawdę bardzo szerokie możliwości, ponieważ w zależności od specjalizacji, uzyskując dyplom przyszli absolwenci, mogą zajmować się różnymi rzeczami związanymi z ubraniami.

Nie wiele osób wierzy w to, że studia związane z modą mogą dać naprawdę duże możliwości na przyszłość, a tym samym być sposobem na zarabianie na życie. Pozwalają na tworzenie według własnych wyobrażeń wyjątkowej odzieży dostosowanej do aktualnych trendów, która następnie bierze udział w różnego rodzaju pokazach lub konkursach. Oczywiście decydując się na kontynuację nauki w szkole modowej, nie jesteśmy zobligowani do tego, aby zostać projektantami ubrań. Równie dobrze przyszli absolwenci mogą swoją przyszłość związani z byciem krytykiem modowym, pracując np. jako dziennikarz w telewizji i mediach internetowych/społecznościowych. Dodatkowo mogą realizować swoją pasję poprzez prowadzenie własnych blogów poświęconych modzie.

Co zyskujemy, decydując się na studia w obszarze mody i designu?

Decydując się na studia modowe mamy możliwość uczestniczenia w ciekawych i bardzo przydatnych zajęciach oraz ćwiczeniach z zakresu mody i designu, które pozwolą zarówno na rozwijanie kompetencji, odkrywania indywidualnych form ekspresji, jak i niezależności w twórczym działaniu. Innowacyjna wiedza, aktywizacja do pracy w zespołach projektowych i realizacji praktyk, a także technologiczne know-how, które otrzymujemy podczas studiów, są tzw. niezbędnikiem do osiągnięcia sukcesu w branżach kreatywnych, do których to właśnie zalicza się moda i design. Tak naprawdę nauka podjęta na studiach wyższych pozwoli na połączenie niezbędnej, fachowej wiedzy praktycznej i teoretycznej z kreatywnością, mobilizacją do poszukiwania inspirujących rozwiązań, co w konsekwencji pozwoli na tworzenie niepowtarzalnych koncepcji i nowoczesnych idei.

VIAMODA – szkoła wyższa w Warszawie

VIAMODA to uznana wśród absolwentów szkoła mody (więcej informacji tutaj: https://www.viamoda.edu.pl/), która oferuje bardzo szeroki zakres kształcenia, realizowany na kierunku Wzornictwo. Mnogość dostępnych specjalizacji zarówno na studiach I stopnia tj. licencjackich, jak i studiach podyplomowych sprawia, że każda osoba pasjonująca się modą i wiążąca swoją przyszłość, w tym karierę zawodową ze wspomnianą branżą, znajdzie odpowiedni kierunek dla siebie. Przykładowe specjalizacje, na które mogą liczyć przyszli absolwenci, decydując się na podjęcie dalszej nauki na studiach wyższych w VIAMODA to m.in.:

  • projektowanie ubioru;
  • komunikacja w modzie z elementami fotografii i visual brandingu;
  • projektowanie sprzedaży;
  • projektowanie i konstrukcja odzieży;
  • director, stylista & visual merchandiser.

Dodatkowo omawiana szkoła mody od początku działalności dba o najwyższe standardy, dzięki czemu jest w stanie zapewnić wykształcenie, które jest zgodne zarówno z normami, jak i wymogami europejskimi. W ten sposób ma możliwość przygotowania swoich studentów nie tylko do pracy na polskim rynku, ale także na konkurencyjnych rynkach zagranicznych.