fbpx

II edycja „eSzkoły” w powiecie obornickim

II edycja „eSzkoły”  w powiecie obornickimOd września rusza II edycja innowacyjnego projektu edukacyjnego „eSzkoła – Moja Wielkopolska”. W trzech szkołach z powiatu obornickiego kolejni uczniowie będą pracować nad projektami matematyczno-przyrodniczymi z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi, m.in. laptopów, tabletów i tablic interaktywnych.

Dzięki projektowi, w ciągu trzech lat, 10 tysięcy uczniów ze 105 gimnazjów i liceów z całej Wielkopolski zamiast siedzieć w szkolnych ławkach i szukać informacji w podręcznikach, pracuje nad konkursowymi projektami. Wszystkie „eSzkoły” zostały wyposażone w nowoczesne laboratorium projektowe z laptopami, tabletami i tablicą interaktywną oraz podłączone do szerokopasmowego Internetu.

Z naszego regionu w „eSzkole” biorą udział uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ryczywole, Gimnazjum nr 1 im. Mazurka Dąbrowskiego w Rogoźnie oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach. Jak pokazują pierwsze doświadczenia, tematyka realizowanych przez młodzież projektów była bardzo zróżnicowana. Uczniowie organizowali pokazy i eksperymenty fizyczne, poznali historię Starego Młyna w Rudzie oraz zaprojektowali ekologiczny dom.

Pierwsza edycja „eSzkoły” zakończyła się dużym sukcesemmówi Joanna Ganowicz, dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.Powstało 315 projektów o szerokiej tematyce, od krwiodawstwa po segregację odpadów i pomoc bezdomnym zwierzętom. Jesteśmy przekonani, że ten rok będzie równie udany, tym bardziej, że wprowadzimy do projektu nowy elementdodaje Joanna Ganowicz.

Nowością w tym roku będą wykłady online transmitowane na żywo z sal Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza do kilkudziesięciu miejsc w całym województwie. Na każde spotkanie do Poznania przyjedzie kilka grup projektowych, ale wszyscy oglądający transmisję na żywo w szkołach i domach kultury będą mogli wziąć w niej czynny udział zadając pytania prowadzącemu wystąpienie.

Gorąco zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w kolejnej edycji projektu. Teraz w każdej szkole rozpoczyna się tworzenie trzech grup projektowych, a zajęcia pozalekcyjne odbywać się będą od listopada do kwietnia. Wszystkie projekty będą ocenione, a najlepsze z nich zostaną nagrodzone. Pamiętajcie także, że wciąż możecie głosować na projekty z I edycji. Wystarczy wejść na stronę www.eszkola-wielkopolska.pl, wybrać powiat oraz szkołę i oddać swój głos na najlepszy projekt.

Projekt „eSzkoła – Moja Wielkopolska” realizowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego wraz z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej, zaś współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

źródło: dobocom