Przejdź do głównej treści

Komputery trafiły do obornickich szkół (foto)

| oborniki.pl | Edukacja

Pandemia koronawirusa przewróciła dotychczasowy świat do góry nogami. Zmiany nie ominęły szkół. Placówki zostały zamknięte, a uczniowie tradycyjny system edukacji zamienili na naukę zdalną.

Niestety taka edukacja jest szalenie trudna w przypadku braku dostępu do komputera, czy internetu. Uczniowie  pozbawieni sprzętu otrzymywali treści edukacyjne w formie papierowej. Ta formuła wykluczała jednak możliwość choć wirtualnego spotkania z nauczycielem, czy rówieśnikami. Pozbawiała też ucznia dostępu do nowoczesnych form edukacji internetowej – filmów, gier edukacyjnych, elektronicznych podręczników i szkolnych lektur – z powodzeniem wykorzystywanych przez nauczycieli.

Na szczęście problem został szybko dostrzeżony Gmina Oborniki, od razu rozdysponowała wśród uczniów szkół 29 komputerów. Niedługo potem Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło program pomocy dla samorządów w zakupie sprzętu, z którego mogliby korzystać w czasie nauki online najbardziej potrzebujący.

Gmina Oborniki natychmiast wystąpiła o dofinansowanie przyznawane w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020. Ze środków ministerstwa zakupiono 40 komputerów, a dodatkowo gmina z własnego budżetu doposażyła wszystkie komputery w Internet.

Pierwsze komputery z rąk dyrektorów placówek oświatowych trafiły do zgłaszających zapotrzebowanie dzieci już 3 kwietnia.

13 maja, przekazano kolejną partię sprzętu. Komputery przekazał osobiście Burmistrz Obornik Tomasz Szrama.

W sumie do obornickich szkół trafiło 69 komputerów.

 

1 maja odszedł Zygmunt Dyczkowski. Przez 31lat kierował Szkołą Podstawową nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach.
Wszelkiego rodzaju organizacje muszą radzić sobie ze zmianami technologicznymi, które stawiają całe sektory na głowie. Powoduje to zmianę dynamiki rynku i zachowań konsumentów, a także globalne wahania gospodarcze i wpływy geopolityczne. W samym środku tych wszystkich zmian znajdują się specjaliści…
W poniedziałek uczniowie Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie uczestniczyli w warsztatach poświęconych zaburzeniom ze spektrum autyzmu.
Poziom koncentracji młodzieży funkcjonującej w trybie multiscreeningu spada poniżej poziomu umożliwiającego efektywną naukę – wskazują eksperci NASK. Cyfrowe bodźce sprawiają, że mniejsza jest też zdolność do głębokiego przetwarzania informacji. By poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z roz…
Fotografia Elżbiety Dzikowskiej trafiła do Szkoły Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach. W piątek odbyło się otwarcie wystawy.
Porozumienie między Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu i Zespół Szkół w Objezierzu to bardzo dobra informacja dla uczniów z naszego regionu. Współpraca z wyższa uczelnia podnosi prestiż szkoły z Objezierze.
Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) modyfikuje sposób oceny jednego z zadań na egzaminie kończącym szkołę podstawową, polegającego na napisaniu m.in. zaproszenia, ogłoszenia lub rozprawki. Według komisji uczeń nie powinien mieć aż tak dużej swobody w formułowaniu argumentów podnoszonych w pracy -…