fbpx

Dlaczego warto zdecydować się na szkołę policealną?

Wielu absolwentów liceum ogólnokształcącego, którzy z różnych powodów nie podejmują studiów na wyższej uczelni, zastanawia się, jak zdobyć konkretny zawód. Istnieje wiele możliwości, o ile tylko młody człowiek wie, jaka praca da mu satysfakcję.

Nowy zawód – jaki i dla kogo

Zmiany na rynku pracy sprawiają, że możliwości dokształcania szukają nie tylko świeżo upieczeni absolwenci szkół średnich, ale również osoby od lat aktywne na rynku pracy, które pragną zmienić zawód. Istnieje wiele instytucji oferujących kursy i szkolenia zakończone zdobyciem certyfikatu kompetencji zawodowych. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Możliwość zdobycia zawodu takiego jak technik BHP, technik rachunkowości, czy asystent osoby niepełnosprawnej, daje również szkoła policealna Kraków - http://faber.edu.pl jako miasto przyjazne edukacji, jest siedzibą nie tylko wielu uznanych uczelni wyższych. Absolwenci szkół średnich mają do wyboru również szkoły policealne kształcące w wielu atrakcyjnych kierunkach poszukiwanych obecnie na rynku pracy.

Jak przebiega kształcenie w szkole policealnej?

Aby podjąć naukę w tego typu szkole, wystarczy złożyć komplet wymaganych dokumentów wraz ze świadectwem ukończenia szkoły średniej. Nauka trwa dwa lata i jest zakończona egzaminem zawodowym. Zdając go, absolwenci uzyskują dyplom technika w wybranym zawodzie.
Wiele szkół policealnych oferuje możliwość zdobywania nauki w trybie niestacjonarnym, co daje możliwość zdobycia atrakcyjnego zawodu również osobom pracującym. Zajęcia odbywają się na ogół co drugą sobotę i niedzielę, a semestr kończy się zaliczeniami – podobnie jak w przypadku studiów na uczelni wyższej. Program obejmuje również praktyki zawodowe, które pomagają w utrwaleniu teoretycznych wiadomości poprzez zastosowanie ich w konkretnych sytuacjach w praktyce.

Szkoła policealna – dlaczego warto?

Dzięki dwuletniemu cyklowi nauki w szkole policealnej, możliwe jest zdobycie kwalifikacji w stosunkowo niedługim czasie, ale też zgłębienie niezbędnej wiedzy znacznie dokładniej, niż w przypadku kursu. Niewątpliwie ten rodzaj kształcenia zawodowego jest godny polecenia.