Przejdź do głównej treści

Dlaczego warto zdecydować się na szkołę policealną?

| Artykuł sponsorowany | Edukacja

Wielu absolwentów liceum ogólnokształcącego, którzy z różnych powodów nie podejmują studiów na wyższej uczelni, zastanawia się, jak zdobyć konkretny zawód. Istnieje wiele możliwości, o ile tylko młody człowiek wie, jaka praca da mu satysfakcję.

Nowy zawód – jaki i dla kogo

Zmiany na rynku pracy sprawiają, że możliwości dokształcania szukają nie tylko świeżo upieczeni absolwenci szkół średnich, ale również osoby od lat aktywne na rynku pracy, które pragną zmienić zawód. Istnieje wiele instytucji oferujących kursy i szkolenia zakończone zdobyciem certyfikatu kompetencji zawodowych. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Możliwość zdobycia zawodu takiego jak technik BHP, technik rachunkowości, czy asystent osoby niepełnosprawnej, daje również szkoła policealna Kraków - http://faber.edu.pl jako miasto przyjazne edukacji, jest siedzibą nie tylko wielu uznanych uczelni wyższych. Absolwenci szkół średnich mają do wyboru również szkoły policealne kształcące w wielu atrakcyjnych kierunkach poszukiwanych obecnie na rynku pracy.

Jak przebiega kształcenie w szkole policealnej?

Aby podjąć naukę w tego typu szkole, wystarczy złożyć komplet wymaganych dokumentów wraz ze świadectwem ukończenia szkoły średniej. Nauka trwa dwa lata i jest zakończona egzaminem zawodowym. Zdając go, absolwenci uzyskują dyplom technika w wybranym zawodzie.
Wiele szkół policealnych oferuje możliwość zdobywania nauki w trybie niestacjonarnym, co daje możliwość zdobycia atrakcyjnego zawodu również osobom pracującym. Zajęcia odbywają się na ogół co drugą sobotę i niedzielę, a semestr kończy się zaliczeniami – podobnie jak w przypadku studiów na uczelni wyższej. Program obejmuje również praktyki zawodowe, które pomagają w utrwaleniu teoretycznych wiadomości poprzez zastosowanie ich w konkretnych sytuacjach w praktyce.

Szkoła policealna – dlaczego warto?

Dzięki dwuletniemu cyklowi nauki w szkole policealnej, możliwe jest zdobycie kwalifikacji w stosunkowo niedługim czasie, ale też zgłębienie niezbędnej wiedzy znacznie dokładniej, niż w przypadku kursu. Niewątpliwie ten rodzaj kształcenia zawodowego jest godny polecenia.

 

Wszelkiego rodzaju organizacje muszą radzić sobie ze zmianami technologicznymi, które stawiają całe sektory na głowie. Powoduje to zmianę dynamiki rynku i zachowań konsumentów, a także globalne wahania gospodarcze i wpływy geopolityczne. W samym środku tych wszystkich zmian znajdują się specjaliści…
W poniedziałek uczniowie Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie uczestniczyli w warsztatach poświęconych zaburzeniom ze spektrum autyzmu.
Poziom koncentracji młodzieży funkcjonującej w trybie multiscreeningu spada poniżej poziomu umożliwiającego efektywną naukę – wskazują eksperci NASK. Cyfrowe bodźce sprawiają, że mniejsza jest też zdolność do głębokiego przetwarzania informacji. By poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z roz…
Fotografia Elżbiety Dzikowskiej trafiła do Szkoły Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach. W piątek odbyło się otwarcie wystawy.
Porozumienie między Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu i Zespół Szkół w Objezierzu to bardzo dobra informacja dla uczniów z naszego regionu. Współpraca z wyższa uczelnia podnosi prestiż szkoły z Objezierze.
Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) modyfikuje sposób oceny jednego z zadań na egzaminie kończącym szkołę podstawową, polegającego na napisaniu m.in. zaproszenia, ogłoszenia lub rozprawki. Według komisji uczeń nie powinien mieć aż tak dużej swobody w formułowaniu argumentów podnoszonych w pracy -…
Matura z języka angielskiego to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu ucznia, który otwiera drzwi do dalszej edukacji lub kariery zawodowej.