Przejdź do głównej treści

Trzeci Papieski Rajd NW już w niedzielę

| Zapowiedzi

Trzeci Papieski Rajd NW już w niedzielęTrzecia edycja Papieskiego Rajdu Nordic Walking już w najbliższą niedzielę 13.04.2014. W chwili pisania tej informacji zgłosiło się już 133 zawodników, w tym 106 kobiet i 26 meżczyzn. Z Obornik i okolic 56 osób, z Rogoźna 5 osób.

Zapisy jeszcze trwają, w tej chwili zgłoszenie do zawodów to koszt 40 zł. –> link do zgłoszenia

Głównym organizatorem zawodów jest Obornicki Ośrodek Sportu. W organizacji imprezy jak co roku pomaga Stowarzyszenie NW-Włoczykije. Członkowie stowarzyszenia odpowiadają za opracowanie trasy.

Start rajdu 13.04 o godzinie 10:00 z Rynku w Obornikach. W tym roku trasa dokładnie ma 5,98 km, czyli możemy ją uznać jako 6 km. Dzięki uzyskanej zgodzie udało się maksymalnie ominąć asfalt.

Start z Rynku w kierunku na “mały mostek” , jest to około 100 m bruku i potem drewniany most. Zaraz za mostem skręt w lewo i około 1km drogi szutrowej. Trasa dochodzi do wiaduktu kolejowego i zaraz za nim skręcamy w prawo (to jest NOWOŚĆ).
Droga prowadzi po urozmaiconej nawierzchni od gliny (przy deszczowej pogodzie może być ślisko) do grząskiego piasku.
Terenami leśnymi dochodzimy do Cmentarza w Bogdanowie i dalej w kierunku na Gołaszyn. Na samym początku lasu skręcamy w lewo. Długi odcinek prosty, skręcamy w lewo i uwaga kolejny zakręt w prawo!! W minionym roku w tym miejscu dwie osoby pomyliły trasę mimo wyraźnego oznakowania.
Po skręcie w prawo jest około 500 metrów do asfaltu, wchodząc na niego skręcamy w prawo i maszerujemy spowrotem na obornicki rynek.

Mapkę z lokalizacją trasy można zobaczyć klikając na link: https://mapsengine.google.com/map/edit?mid=zsB-5KXQFrxA.klTqAgVOVMX8

Portal www.eoborniki.pl wspiera medialnie Papieski Rajd Nordic Walking

Zapraszamy do udziału w imprezie. Tego dnia odbywać się będzie również Bieg Papieski i Marsz dla Papieża.

Niezdecydowanych zachęcamy do obejrzenia naszej relacji z 2013 r -> http://www.eoborniki.pl/tv/video/latest/142.html

 

Sokół Szamocin będzie środowym rywalem MKS Sparta Oborniki. Początek meczu przy ul. Objezierskiej wyznaczono na godz. 18:00.
Sparta Oborniki zagra w niedzielne popołudnie w Grodzisku. Faworytem spotkania jest Nasza Dyskobolia.
Oborniki będą jednym z 4 miast, w których odbędzie się Samsung City Triathlon. Sportowcy spotkają się na Żwirkach 29 czerwca.
SKF KPR Sparta Oborniki zagra w sobotnie popołudnie w Kwidzynie. Rywalem będzie USAR.
Lipski Klub Sportowy zagra w Poznaniu z TPS Winogrady. Do Owińsk wybiera się za to Rożnovia Rożnowo. 
Sparta Oborniki zagra w Szamotułach ze swoją imienniczką. Początek spotkania o godz. 15:00.
W niedzielę odbędzie się ostatnia seria spotkań w grupach. Prawdziwy maraton czeka drużynę AKA Tenis.