Pewna wygrana szczypiornistów Sparty!

| Łukasz | Sparta Oborniki - piłka ręczna

Sparta wygrala z Astra Nowa Sol

Szczypiorniści Sparty Oborniki pokonali w hali przy ul. Obrzyckiej zespół MKST Astra Nowa Sól 29:21.

Mecz od początku układał się pod dyktando gospodarzy, którzy tylko w pierwszych minutach przegrywali 2:1. Potem już niepodzielnie na parkiecie rządzili oborniczanie, a na pierwsze prowadzenie wyprowadził Spartę Dawid Tepper na 3:2. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 18:7.

Druga połowa to agresywniejsza gra gości. Gospodarze nie byli już tak skuteczni, ale nie pozwolili rywalom na wiele utrzymując cały czas prowadzenie ok. 10 bramkami. Ostatecznie Sparta wygrała 29:21 odnosząc pierwsze w sezonie zwycięstwo.

W zespole gospodarzy najlepszym zawodnikiem został wybrany Dawid Tepper.

Seniorzy SKF KPR Sparta Oborniki zagrali w turnieju organizowanym przez UKS Spartakus Buk.
W Czarnogórze trwają Mistrzostwa Europy EHF U18 w piłce ręcznej. Polskie barwy reprezentuje m.in. wychowanek SKF KPR Sparta Oborniki Tobiasz Cebulski.
Młodzi adepci obornickiego szczypiorniaka nie narzekają na nudę. W wakacje ładują swoje akumulatory.
Seniorzy SKF KPR Sparta Oborniki poznali rywali w sezonie 2024/2025. Czeka ich podróżowanie przez prawie 7000 km.
SKF KPR Sparta Oborniki pokonała USAR Kwidzyn na zakończenie sezonu 2023/2024.