Zwycięstwo na zakończenie sezonu.

W ostatnim meczu sezonu szczypiorniści Sparty pokonali rezerwy Zagłębia Lubin 29 : 22. Mecz do 40 minuty był wyrównany ale ostatni fragment należał do podopiecznych Marka Arciszewskiego i Tomasza Witaszaka. Zwycięstwo plasuje obornicki zespół na 8 miejscu w tabeli II ligi.

Goście rozpoczęli od trafienia w pierwszej akcji meczu. Spartanie jednak szybko odpowiadają aż 5 bramkami. Kiedy w 6 minucie było 5 : 1 wydawało się że będzie to mecz bez historii. Obornicka maszyna jednak zacięła się i po kilku stratach i nieuważnej grze w obronie goście doprowadzają do remisu w 16 minucie a chwilę później wychodzą na jedno bramkowe prowadzenie. W drugim kwadransie prym wiodą Maciej Batura i Damian Wojtas. Razem  rzucają 6 bramek ale zbyt duża ilość błędów w obronie powoduje, że schodziliśmy do szatni przegrywając 13 : 14. Po zmianie stron nastąpiła zmiana w bramce gospodarzy. Dobrze grającego w przeciągu całego sezonu Sebastiana Kustonia zamienił debiutujący przed obornicką publicznością Bartosz Rys. Przez 7 minut drugiej odsłony rywal wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Od 38 minuty na boisku panował tylko jeden zespół. Sparta zaczęła grać wreszcie  w obronie. Tam z dużą determinacją walczyli Wosicki z Eitnerem, którzy napędzali resztę zespołu. Do tego w bramce rozpędzał się Rys, który momentami był zaporą nie do przejścia. Z tego szybkie kontry Jonasza Ratajczaka i Macieja Włudarczaka. Skrzydłowi w drugiej części zdobyli 10 bramek i to głównie ich skuteczność powoduje wyjście na siedmio bramkowe prowadzenie. Jest 53 minuta i 27 : 20 dla Sparty. Nic nie jest wstanie zabrać zwycięstwa gospodarzom. Zawody kończą się wynikiem 29 : 22.

Sparta: Kustoń, Rys, Wojtas 4, Kuliński, Kwiatkowski, Surma, Ratajczak J. 6, Włudarczak 6, Okpisz 5, Wosicki, Tepper, Garstecki, Sztuba, Eitner 1, Batura 5, Ratajczak Sz. 2.

Seniorzy SKF KPR Sparta Oborniki zagrali w turnieju organizowanym przez UKS Spartakus Buk.
W Czarnogórze trwają Mistrzostwa Europy EHF U18 w piłce ręcznej. Polskie barwy reprezentuje m.in. wychowanek SKF KPR Sparta Oborniki Tobiasz Cebulski.
Młodzi adepci obornickiego szczypiorniaka nie narzekają na nudę. W wakacje ładują swoje akumulatory.
Seniorzy SKF KPR Sparta Oborniki poznali rywali w sezonie 2024/2025. Czeka ich podróżowanie przez prawie 7000 km.
SKF KPR Sparta Oborniki pokonała USAR Kwidzyn na zakończenie sezonu 2023/2024.