Wciąż bez punktów w drugiej rundzie.

Szczypiorniści obornickiej Sparty przegrali wyjazdowe spotkanie z OSiR Komprachcice 27:33. W rundzie rewanżowej pozostają bez zdobyczy punktowej.

Spotkanie pomimo później wieczornej pory dobze rozpoczęli oborniczanie. Kilka szybkich akcji pozwoliło objąc prowadzenie 8:6. Dobra postawa Dawida Teppera oraz Jana Okpisza i Michała Eitnera pozwoliła wierzyć w osiągnięcie dobego wyniku. Niestety po 20 minucie dobrze funkcjonująca maszyna Marka Arciszewskiego i Tomasza Witczaka zaczęła popełniać błędy. Efektem tego było objęcie prowadzenia przez gospodarzy. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 17:11 dla OSiR.

Pierwsze minuty drugiej części meczu to ponownie dobra postawa spartan. W 38 minucie na tablicy pojawił się wynik 19:17. W odrabianiu strat szczególny udział miał skuteczny Jonasz Ratajczak. Na niewiele to się zdało, albowiem kolejne kary 2 minutowe pozwoliły gospodarzom odskoczyć na kolejne 6 bramek. Tych strat nie udało się zniwelować i mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Komprachic 33:27.

Po meczu krytycznie o postawie swego zespołu wypowiedział się trener Arciszewski:

Niestety kolejna porażka, która wynika z chimeryczności zawodników w poszczególnych partiach meczu. Przeplatamy świetną grę,  seriami indywidualnych błędów i braku zdecydowania w obronie. Do tego nie mieliśmy dziś za długiej ławki a momentami więcej było nas za linią boczną niż na boisku, stąd odskakiwanie rywala i brak punktu zaczepienia. Niestety kilku z tych kar mogliśmy uniknąć gdybyśmy analizowali sytuację na boisku bardziej racjonalnie. Dużo jednak pozytywnej gry w ataku zwłaszcza w elementach współpracy na poszczególnych pozycjach. Chłopakom brakuje  zwycięstwa, do którego piękna gra nie wystarczy. Brudną robotę trzeba wykonać w obronie a wtedy będziemy mieć satysfakcję z punktów.

Kolejny mecz Sparta zagra przy Obrzyckiej z Borem Oborniki Śląskie w najbliższą sobotę o 18.00.

Sparta : Kustoń, Kowalczak, Ratajczak J. 6, Nowak, Okpisz 8, Tepper 3, Garstecki 1, Sztuba, Eitner 3, Kuliński 3, Ratajczak Sz. 3.

Seniorzy SKF KPR Sparta Oborniki zagrali w turnieju organizowanym przez UKS Spartakus Buk.
W Czarnogórze trwają Mistrzostwa Europy EHF U18 w piłce ręcznej. Polskie barwy reprezentuje m.in. wychowanek SKF KPR Sparta Oborniki Tobiasz Cebulski.
Młodzi adepci obornickiego szczypiorniaka nie narzekają na nudę. W wakacje ładują swoje akumulatory.
Seniorzy SKF KPR Sparta Oborniki poznali rywali w sezonie 2024/2025. Czeka ich podróżowanie przez prawie 7000 km.
SKF KPR Sparta Oborniki pokonała USAR Kwidzyn na zakończenie sezonu 2023/2024.