Sparta jr rozgromiła Wybrzeże II Gdańsk (foto)

| Łukasz | Sparta Oborniki - piłka ręczna

Sparta wygrala z Wybrzezem

Niezwykle udanie rozpoczęli walkę o 1/4 finału Mistrzostw Polski juniorzy obornickiej Sparty. W swoim pierwszym spotkaniu rozgromili Wybrzeże II Gdańsk 31:21(18:10).

Duet Eitner-Narożny

Choć mecz nieudanie rozpoczął Hubert Narożny to był jednym z głównych bohaterów piątkowego spotkania. W 2 minucie nie wykorzystał rzutu karnego, ale później było już lepiej. Łącznie oddał aż 9 celnych strzałów. Lepszy od niego był jednak Michał Eitner. Rzucając 10 bramek zdobył wyróżnienie dla najlepszego zawodnika Sparty w meczu z Wybrzeżem II.

Przestój Sparty

Gdy w 12 minucie po 2 bramkach Eitnera Sparta objęła prowadzenie 8:3 nikt nie myślał, że coś może zaciąć się w dobrze działającej maszynie Arciszewskiego. A jednak! Od tego bowiem momentu oborniczanie popełniali wiele błędów, co skrzętnie wykorzystywali gdańszczanie. Efektem tego było zbliżenie się rywali do Sparty na 2 bramki (12:10). Skutecznością w tym okresie popisywał się Oskar Niezgódzki.

Tylko Sparta!

Oborniczanie potrafili poradzić sobie ze swoimi klopotami. Efektem tego było 6 kolejnych bramek, gdy rywale nie trafili ani razu. Do przerwy Sparta schodziła więc w świetnych humorach przy wyniku 18:10. Bardzo dobrze bronił w tej części gry Paweł Rybarczyk.

Kontuzje oborniczan

W drugiej części gospodarze starali się nie stracić przewagi. Dbał oto szczególnie trener Marek Arciszewski. Rywale nie potrafili w piątkowy wieczór przeciwstawić się gospodarzom. Pozwolliło to Arciszewskiemu wpuścić na boisko rezerwowych. Zaoszczędzone siły na pewno przydadzą się w sobotnim meczu przeciwko juniorom w Wrocławia.

Niestety oborniczan nie ominęły kontuzje. Paweł Rybarczyk miał problemy z barkiem. Jak sam nam powiedział już w trakcie meczu na pewno będzie gotowy do gry w sobotę. Udanie zastąpił go w drugiej części meczu Maciej Wiśniewski.

Gorzej sytuacja wygląda w przypadku Patryka Sztuby. Obornicki junior złamał palec i czeka go dłuższa przerwa.

Seniorzy SKF KPR Sparta Oborniki zagrali w turnieju organizowanym przez UKS Spartakus Buk.
W Czarnogórze trwają Mistrzostwa Europy EHF U18 w piłce ręcznej. Polskie barwy reprezentuje m.in. wychowanek SKF KPR Sparta Oborniki Tobiasz Cebulski.
Młodzi adepci obornickiego szczypiorniaka nie narzekają na nudę. W wakacje ładują swoje akumulatory.
Seniorzy SKF KPR Sparta Oborniki poznali rywali w sezonie 2024/2025. Czeka ich podróżowanie przez prawie 7000 km.
SKF KPR Sparta Oborniki pokonała USAR Kwidzyn na zakończenie sezonu 2023/2024.
Drużyna Joanny Jarysz i Przemysława Cebulskiego awansowała do 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych!
Obornicka czwórka organizuje nabór do klas sportowych o profilu piłka ręczna.