Przegrana szczypiornistek (foto)

| eoborniki.pl | Sparta Oborniki - piłka ręczna

Sparta przegrala z AZS Gdansk

W rozegranym w sobotę 10. stycznia spotkaniu SKF KPR Sparta Oborniki uległa AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 23:32(13:18).

Zdecydowanym faworytem meczu była drużyna z Pomorza. Rywalki z Karoliną Siódmiak w składzie mają w tym roku za cel powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. O taryfie ulgowej w sobotę nie mogło być więc mowy. Gospodynie liczyły jednak po cichu, że uda im się sprawić sensację.

Mecz od wysokiego "C" rozpoczęły oborniczanki, które objęły prowadzenie 2:0. Po 10 minutach na tablicy widniał remis 5:5. Od tego momentu gdańszczanki zaczęły powoli zyskiwać przewagę. Wypracowaną różnicę 4-5 bramek utrzymały do 30 minuty.

Druga część spotkania ponownie zaczęła się od rzutu spartanek. Joanna Gładecka wpisała się na listę strzelców w 31minucie. Potem jednak seria 5 bramek gości osłabiło morale gospodyń. Walkę z doświadczoną i silniejszymi fizycznie rywalkami prowadziła do utraty sił Urszula Filoda. Sama zdobywając 13 bramek nie mogła wygrać meczu. W końcowych minutach kilka dobrych interwencji zaliczyła w bramce Marika Niezgodzka. Ostatecznie Sparta przegrała ten mecz 23:32(13:18).

Woli walki i ambicji na pewno nie było można odmówić gospodyniom. Za to należą się brawa. Doświadczenie w walce z tak doświadczoną drużyną młodej drużynie Tomasza Konitza na pewno się przyda w przyszłości.

Seniorzy SKF KPR Sparta Oborniki zagrali w turnieju organizowanym przez UKS Spartakus Buk.
W Czarnogórze trwają Mistrzostwa Europy EHF U18 w piłce ręcznej. Polskie barwy reprezentuje m.in. wychowanek SKF KPR Sparta Oborniki Tobiasz Cebulski.
Młodzi adepci obornickiego szczypiorniaka nie narzekają na nudę. W wakacje ładują swoje akumulatory.
Seniorzy SKF KPR Sparta Oborniki poznali rywali w sezonie 2024/2025. Czeka ich podróżowanie przez prawie 7000 km.
SKF KPR Sparta Oborniki pokonała USAR Kwidzyn na zakończenie sezonu 2023/2024.
Drużyna Joanny Jarysz i Przemysława Cebulskiego awansowała do 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych!
Obornicka czwórka organizuje nabór do klas sportowych o profilu piłka ręczna.