Najmłodsi szczypiorniści walczyli w Mielnie (foto)

| eoborniki.pl za MA | Sparta Oborniki - piłka ręczna

Turniej w Mielnie

W weekend czerwcowy (06-08.06.)młodzi adepci piłki ręcznej z Obornik wzięli udział w VIII Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Wójta Gminy Mielno. Aż 45 zawodników w roczniku 2002 i młodsi reprezentowało naszą gminę, byli oni podzieleni na zespoły: SP 2 Oborniki ( A. Dyżlą ), SP 4 Oborniki ( M.  Arciszewski, R. Ratajski ) i SP 3 Oborniki/Rożnowo ( T. Witaszak, P. Cebulski ).

W piątek od rana trwały zmagania do niedzielnego popołudnia. W turnieju startowało łącznie 14 zespołów z całej Polski. W wolnym czasie zawodnicy korzystali z uroków tej pięknej nadmorskiej mieściny. Pogoda dopisała, plaże były pełne piłkarzy ręcznych, krótko mówiąc super impreza. Pierwsze miejsce w turnieju zajął zespół MKS Mazur Sierpc wygrywając finał z UKS 18 Koszalin. Najniższy stopień podium zajął UKS Trops Kartuzy. Nasze zespoły sklasyfikowane zostały odpowiednio na 9 miejscu SP 2 Oborniki, 12 miejsce SP 4 Oborniki i 13 miejsce SP 3 Oborniki/Rożnowo.

,,Wszyscy walczyli o każdą piłkę, jako trenerzy jesteśmy zadowoleni z przebiegu rywalizacji. Choć zajęte miejsca nie są medalowe to zgodnie twierdzimy, że idziemy w dobrym kierunku. To był pierwszy tak duży turniej naszych podopiecznych, widać ogromną ambicję, determinację i cały rok pracy na lekcjach oraz treningach. Cieszy nas, że widać radość z gry i przebywania na zawodach. To ich pierwsze kroki w tym sporcie, nikt tu nie powie że było łatwo ale tylko z ciężkiej pracy można wykuć coś cennego. ‘’- podsumował Marek Arciszewski, trener SP 4 Oborniki.

Czekamy na kolejne wieści z parkietów a już w najbliższym czasie Turniej im. J. Kubiaka 18 czerwca ( kompleks SP 2 od godziny 9.00 ) i Finał II Planety Szczypiorniaka 23 czerwiec godzina 16.00. Serdecznie zapraszamy w imieniu zawodników i trenerów.

Sukces młodych szczypiornistów SKF KPR Sparta Oborniki

Obornicka czwórka zaprasza do klas sportowych o profilu piłka ręczna

SKF KPR Sparta Oborniki wygrała ważne spotkanie

Drużyna SKF KPR Sparta Oborniki wygrała z akademikami z Bydgoszczy i wyprzedziła rywali w tabeli 1 ligi.

Szczypiorniści wrócili z Gryfina bez punktów

Sparcie Oborniki nie udało się wywalczyć punktów na Pomorzu. Zespół PGE KPR Gryfino okazał się w ostatnich minutach spotkania skuteczniejszy.

Wygrana szczypiornistów z Usarem Kwidzyn

SKF KPR Sparta Oborniki okazała się lepsza od Usaru Kwidzyn. To był udany rewanż za mecz z pierwszej rundy.

Debiut Tobiasza Cebulskiego w reprezentacji Polski U18

Kolejny talent z zespołu SKF KPR Sparta Oborniki zaprezentował się w barwach narodowych. W meczu kadry Polski z Bośnią i Hercegowiną zdobył swoją pierwszą bramkę.