Szczypiornistki wygrały po raz czwarty!

| eoborniki.pl | Sparta Oborniki - piłka ręczna

Oborniczanki pokonaly Słupię grając bez Uli FilodyW sobotę 8 marca wspaniały prezent zafundowałay sobie i swoim kibicom szczypiornistki SKF KPR Sparta Oborniki. W Dniu Kobiet pokonały w Słupsku Słupię 24:22.

Na kolejne spotkanie oborniczanki wybrały się zaledwie w 8-osobowym składzie. Na miejscu okazało sie, że Urszula Filoda nie będzie mogła pomóckoleżankom. Będąc jedynym trenerem na ławce nie otrzymała od sędziów zezwolenia na grę. Sparta więc musiała zagrać przeciwko Słupii 7 zawodniczkami.

Pierwsze minuty należały do gospodyń, które wykorzystały zszokowane rywalki po decyzji sędziów. Spartanki szybko jednak opanowały sytuację na parkiecie i w 16 minucie prowadziły 4 bramkami, a 5 minut później pięcioma. Na przerwę zespoły schodziły zespoły przy prowadzeniu oborniczanek 12:9.

Początek drugiej odsłony to zryw słupszczanek. Doprowadziły do stanu 13:14 i wydawało się, że zaraz doprowadzą do remisu. Tak jednak się nie stało. Oborniczanki kontrolowały wynik spotkania i dowiozły cenne zwycięstwo do końca meczu.

Słupia: Łoś, Piechnik - Trawczyńska 8, Ilska 4, Cieśla 4, Firkowska 2, Budnicka 1, Lisiecka 1, Domaros 1, Gajdzis 1 oraz Kowalczuk, Jedlińska, Łazańska, Wiśniewska, Rybicka.

Kary: 6 min.

Karne: 1/1.

Sparta: Kochańska - Cieśla 7, Nowak 7, Gładecka 5, Wasiak 2, Niedzielska 2, Walkowiak 1.

Kary: 4 min.

Karne: 1/2.

Kary: Słupia - 6 min. (Firkowska 2 min., Trawczyńska 2 min., Lisiecka 2 min.), Sparta - 4 min. (Nowak 2 min., Wasiak 2 min.).

Sukces młodych szczypiornistów SKF KPR Sparta Oborniki

Drużyna Joanny Jarysz i Przemysława Cebulskiego awansowała do 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych!

Obornicka czwórka zaprasza do klas sportowych o profilu piłka ręczna

Obornicka czwórka organizuje nabór do klas sportowych o profilu piłka ręczna.

SKF KPR Sparta Oborniki wygrała ważne spotkanie

Drużyna SKF KPR Sparta Oborniki wygrała z akademikami z Bydgoszczy i wyprzedziła rywali w tabeli 1 ligi.

Szczypiorniści wrócili z Gryfina bez punktów

Sparcie Oborniki nie udało się wywalczyć punktów na Pomorzu. Zespół PGE KPR Gryfino okazał się w ostatnich minutach spotkania skuteczniejszy.

Wygrana szczypiornistów z Usarem Kwidzyn

SKF KPR Sparta Oborniki okazała się lepsza od Usaru Kwidzyn. To był udany rewanż za mecz z pierwszej rundy.

Debiut Tobiasza Cebulskiego w reprezentacji Polski U18

Kolejny talent z zespołu SKF KPR Sparta Oborniki zaprezentował się w barwach narodowych. W meczu kadry Polski z Bośnią i Hercegowiną zdobył swoją pierwszą bramkę.