Szczypiornistki wygrały po raz czwarty!

| eoborniki.pl | Sparta Oborniki - piłka ręczna

Oborniczanki pokonaly Słupię grając bez Uli FilodyW sobotę 8 marca wspaniały prezent zafundowałay sobie i swoim kibicom szczypiornistki SKF KPR Sparta Oborniki. W Dniu Kobiet pokonały w Słupsku Słupię 24:22.

Na kolejne spotkanie oborniczanki wybrały się zaledwie w 8-osobowym składzie. Na miejscu okazało sie, że Urszula Filoda nie będzie mogła pomóckoleżankom. Będąc jedynym trenerem na ławce nie otrzymała od sędziów zezwolenia na grę. Sparta więc musiała zagrać przeciwko Słupii 7 zawodniczkami.

Pierwsze minuty należały do gospodyń, które wykorzystały zszokowane rywalki po decyzji sędziów. Spartanki szybko jednak opanowały sytuację na parkiecie i w 16 minucie prowadziły 4 bramkami, a 5 minut później pięcioma. Na przerwę zespoły schodziły zespoły przy prowadzeniu oborniczanek 12:9.

Początek drugiej odsłony to zryw słupszczanek. Doprowadziły do stanu 13:14 i wydawało się, że zaraz doprowadzą do remisu. Tak jednak się nie stało. Oborniczanki kontrolowały wynik spotkania i dowiozły cenne zwycięstwo do końca meczu.

Słupia: Łoś, Piechnik - Trawczyńska 8, Ilska 4, Cieśla 4, Firkowska 2, Budnicka 1, Lisiecka 1, Domaros 1, Gajdzis 1 oraz Kowalczuk, Jedlińska, Łazańska, Wiśniewska, Rybicka.

Kary: 6 min.

Karne: 1/1.

Sparta: Kochańska - Cieśla 7, Nowak 7, Gładecka 5, Wasiak 2, Niedzielska 2, Walkowiak 1.

Kary: 4 min.

Karne: 1/2.

Kary: Słupia - 6 min. (Firkowska 2 min., Trawczyńska 2 min., Lisiecka 2 min.), Sparta - 4 min. (Nowak 2 min., Wasiak 2 min.).

Seniorzy SKF KPR Sparta Oborniki zagrali w turnieju organizowanym przez UKS Spartakus Buk.
W Czarnogórze trwają Mistrzostwa Europy EHF U18 w piłce ręcznej. Polskie barwy reprezentuje m.in. wychowanek SKF KPR Sparta Oborniki Tobiasz Cebulski.
Młodzi adepci obornickiego szczypiorniaka nie narzekają na nudę. W wakacje ładują swoje akumulatory.
Seniorzy SKF KPR Sparta Oborniki poznali rywali w sezonie 2024/2025. Czeka ich podróżowanie przez prawie 7000 km.
SKF KPR Sparta Oborniki pokonała USAR Kwidzyn na zakończenie sezonu 2023/2024.