Oborniczanie wygrali z Wisłą Płock!

| eoborniki.pl za M. Arciszewski | Sparta Oborniki - piłka ręczna

W drugim meczu turnieju 1/4 Mistrzostw Polski Sparta Oborniki pokonała Orlen Wisłę Płock! To druga wygrana podopiecznych Marka Arciszewskiego!

Mecz z płockim zespołem zapowiadał się na niezwykle trudny pojedynek. I taki też był. Przez większość spotkania wynik zmieniał się raz na korzysć oborniczan, raz na płoczczan. Każda ucieczka na 2 bramki przez Spartę była niwelowana, a rywal potrafił nawet obejmować prowadzenie. Do przerwy Sparta przegrywała jedną bramką.

Po zmianie stron nadal trwała wyrównana walka. Zmieniło się to ok 45 minuty, kiedy w końcu Sparcie udało się dłużej utrzymać przewagę bramkową. Świetną zmianę dał Sebastian Kustoń, a Michał Eitner rządził na całym parkiecie. Obrona karnego przes Sebastiana w końcówce spotkania przesądział o tym, że Wisła nie miała szans na dogonienie Sparty. Ostatecznie oborniczanie pokonali Orlen Wisłę Płock 32:29.

Dziś MVP meczu został wybrany Michał Eitner. Jeśli Spartakus pokona Krokusa to Sparta zapewni sobie już dziś awans do 1/2 Mistrzostw Polski!

Seniorzy SKF KPR Sparta Oborniki zagrali w turnieju organizowanym przez UKS Spartakus Buk.
W Czarnogórze trwają Mistrzostwa Europy EHF U18 w piłce ręcznej. Polskie barwy reprezentuje m.in. wychowanek SKF KPR Sparta Oborniki Tobiasz Cebulski.
Młodzi adepci obornickiego szczypiorniaka nie narzekają na nudę. W wakacje ładują swoje akumulatory.
Seniorzy SKF KPR Sparta Oborniki poznali rywali w sezonie 2024/2025. Czeka ich podróżowanie przez prawie 7000 km.
SKF KPR Sparta Oborniki pokonała USAR Kwidzyn na zakończenie sezonu 2023/2024.