Juniorzy Sparty pewnie wygrali z Ostrovią

| eoborniki.pl za M. Arciszewski | Sparta Oborniki - piłka ręczna

Młodzi Spartanie po dobrym meczu pokonali KPR Ostrovię Ostrów 36 : 28. Potyczkę kolegów oglądał z trybun kontuzjowany Jan Okpisz. W zespole Marka Arciszewskiego dodatkowo zabrakło dziś chorego Michała Eitnera i grającego wcześniej mecz w juniorze młodszym Filipa Matuszaka.

Spotkanie od samego początku podobało się licznie zgromadzonej publiczności. Szybkie tempo gry, aktywna obrona, kontra i po 12 minutach gospodarze prowadzili 10 : 4. Systematycznie powiększając przewagę Spartanie schodzili na przerwę z zaliczką 8 trafień. W pierwszej połowie świetnie rozgrywał Szymon Ratajczak, który raz rzucał a raz podawał do swoich kolegów. Skuteczni Klopsteg i Myszkowski punktowali rywala.

Druga połowa to duża dawka emocji. Gospodarze agresywnie wyszli na parkiet otrzymując 2 minutowe wykluczenia. Skończyło się to czerwonymi kartkami dla obu Ratajczaków. Szymon zszedł z boiska w 50 minucie. Jonasz pograł jeszcze 3 minuty i dołączył do kolegi na trybunach. Mecz obfitował w twardą walkę, z której zwycięsko wyszli gospodarze.SKF Sparta pokonała Ostrovię i zainkasowała 2 punkty.

Sparta: Rybarczyk, Kustoń, Ratajczak Sz. 4, Narożny 5, Klopsteg 12, Myszkowski 5, Surma 1, Ratajczak J. 3, Tepper 2, Sztuba 4, Haraj.

Kolejny mecz juniorzy rozegrają 5 grudnia z MKS Kalisz.

Seniorzy SKF KPR Sparta Oborniki zagrali w turnieju organizowanym przez UKS Spartakus Buk.
W Czarnogórze trwają Mistrzostwa Europy EHF U18 w piłce ręcznej. Polskie barwy reprezentuje m.in. wychowanek SKF KPR Sparta Oborniki Tobiasz Cebulski.
Młodzi adepci obornickiego szczypiorniaka nie narzekają na nudę. W wakacje ładują swoje akumulatory.
Seniorzy SKF KPR Sparta Oborniki poznali rywali w sezonie 2024/2025. Czeka ich podróżowanie przez prawie 7000 km.
SKF KPR Sparta Oborniki pokonała USAR Kwidzyn na zakończenie sezonu 2023/2024.