Sparta lepsza od Zawadzkiego

| eoborniki.pl za skf kpr sparta | Sparta Oborniki - piłka ręczna

Atut własnego boiska, żywiołowo dopinigująca rzesza kibiców i dobra gra piłkarzy ręcznych to elementy, które pozwoliły zwyciężyć wyżej notowanego rywala. SKF KPR Sparta Oborniki – Stal Zawadzkie 24:22.

Początek meczu dobrze zaczęli gospodarze, zwłaszcza duet rozgrywających Kwiatkowski – Okpisz, którzy wzięli na siebie odpowiedzialność za poczynania w ataku pozycyjnym. W 10 minucie Spartanie prowadzili 3:1. Wtedy przebudzili się goście, którzy wzięli się do odrabiania strat. Oborniczanie popełnili kilka prostych błędów technicznych, w obronie nie dochodziliśmy do wysokiego Łukasza Całujka, który z lewego rozegrania był nie do powstrzymania dla naszych bramkarzy. Sparta do przerwy przegrywała 9 : 13.

Po zmianie stron, Sparta zmieniła grę obronną, Całujka wyłączył z gry Artur Klopsteg, który również przeszkadzał w prowadzeniu gry przez pozostałych zawodników Stali. Dobre zawody grali dalej Kwiatkowski z Okpiszem a do gry włączył się lewoskrzydłowy Piotr Myszkowski. Szybkie tempo gry, agresywna obrona i skuteczne kontry pozwoliły na odrobienie strat i wyjście na czterobramkowe prowadzenie. Grając w osłabieniu dwóch zawodników Sparta straciła przewagę i mecz do końca trzymał kibiców w napięciu. Na szczęście bramki na wagę zwycięstwa dołożyli Kołodziej i Narożny czym wprowadzili tłum kibiców w euforię.

2 punkty zostały w Obornikach ale cieszy bardziej lepsza gra podopiecznych Marka Arciszewskiego i Tomasza Witaszaka. W przerwie  mogliśmy obejrzeć najmłodszych adeptów piłki ręcznej. W meczu pokazowym zagrali uczniowie klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach. Młodzi oborniccy sportowcy z radością zdobywali bramki ku uciesze rodziców i kibiców. Czekamy na ich występy na seniorskich parkietach.

Sparta: Wtorek, Rybarczyk, Kustoń, Narożny 4, Kwiatkowski 7, Myszkowski 3, Kołodziej 1, Klopsteg 3, Tepper 1, Okpisz 5, Włudarczak Michał, Włudarczak Maciej, Ratajczak Sz., Ratajczak J., Cieśla, Sztuba.

Start Konin – Żagiew Dzierżoniów 22:35 (13:17)

AZS Zielona Góra – Lider Swarzędz 24:24 (9:9)

Politechnika Wrocław – MKS Zagłębie II Lubin 30:33

Szczypiorniak Oława – Tęcza Kościan 27:26 (12:13)

OSiR Komprachcice – Dziewiątka Legnica 27:24 (16:12)

Sparta Oborniki Wlkp. – ASPR Zawadzkie 24:22 (9:13)