Sparta pokonana przez lidera II ligi piłkarzy ręcznych. (film)

| eoborniki.pl | Sparta Oborniki - piłka ręczna

Oborniccy szczypiorniści nie sprostali wymaganiom AZS Zielona Góra w meczu rozegranym we własnej hali 12.10.2013 i  przegrali 18 : 29. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gości. W szóstej minucie meczu było już 0 : 3 dla AZS. Trener Sparty szybko poprosił o czas i  wtedy nastąpił najlepszy okres gry Oborniczan.

Do 20 minuty był remis po 8, ciężar gry na siebie wziął Artur Klopsteg , a gra mogła podobać się publiczności. Pod koniec pierwszej połowy Sparta nie wykorzystała przewagi liczebnej. Na dodatek oborniczanie stracili w tym czasie 2 bramki.

To podcięło skrzydła gospodarzom i pierwszą połowę ostatecznie przegrali 10 : 14. Po zmianie stron AZS stopniowo powiększał przewagę. Sędziowie raz po raz wyrzucali naszych zawodników na ławkę kar.

W 45 minucie czerwoną kartkę dostał Cieśla. Zielona Góra dalej dobrze grała w obronie nie dając rozegrać ataku pozycyjnego. Spartanie jednak niesieni dopingiem publiczności grali ambitnie do końca.

W 60 minucie meczu walcząc w obronie czerwoną kartkę zobaczył jeszcze Michał Włudarczak lecz to już nie miało żadnego wpływu na wynik meczu.

Komentarz trenera Marka Arciszewskiego: ,, Dobre 20 minut pierwszej części meczu, powalczyliśmy w obronie i nie daliśmy rywalom skończyć kontry. Atak pozycyjny nie wyglądał dobrze, ,,przepaliliśmy’’ kilka pewnych piłek ale rywal też często się mylił. Niestety punktem przełomowym była gra w przewadze, wtedy podaliśmy do rywala dwie piłki i z tego straciliśmy dwie bramki. To trzeba wyeliminować. Druga połowa to duża wymiana zawodników, każdy chciał wnieść coś w grę nie bacząc na kolegów z zespołu. Zagraliśmy wtedy mało konsekwentnie. Niepotrzebne kary i gra w ciągłym osłabieniu nie pozwoliła nam zbliżyć się do rywala."

Sparta: Wtorek, Rybarczyk, Kustoń, Eitner 2, Narożny 1, Kwiatkowski 2, Ratajczak J. 1, Włudarczak M. 1, Klopsteg 6, Myszkowski 2, Okpisz 3, Kołodziej, Włudarczak M, Ratajczak, Cieśla, Sztuba.

Seniorzy SKF KPR Sparta Oborniki zagrali w turnieju organizowanym przez UKS Spartakus Buk.
W Czarnogórze trwają Mistrzostwa Europy EHF U18 w piłce ręcznej. Polskie barwy reprezentuje m.in. wychowanek SKF KPR Sparta Oborniki Tobiasz Cebulski.
Młodzi adepci obornickiego szczypiorniaka nie narzekają na nudę. W wakacje ładują swoje akumulatory.
Seniorzy SKF KPR Sparta Oborniki poznali rywali w sezonie 2024/2025. Czeka ich podróżowanie przez prawie 7000 km.
SKF KPR Sparta Oborniki pokonała USAR Kwidzyn na zakończenie sezonu 2023/2024.