Juniorzy Sparty pokonali równieśników z Grunwaldu Poznań

| Łukasz | Sparta Oborniki - piłka ręczna

Juniorska drużyna Sparty Oborniki pokonała rówieśników z poznańskiego Grunwaldu 23:22 (13:11). Cieszy kolejna wygrana, ale na pewno nie styl gry.

Obie drużyny wygrały swoje pierwsze spotkania. Poznaniacy uporali się z Wolsztyniakiem Wolsztyn 26:24, a Sparta wysoko pokonała MKS Poznań 35:23. Gospodarze mieli w pamięci przegrane spotkanie z zespołem Boru, z którym część kadry juniorskiej miała możliwość rywalizacji.

Dzisiejsza rywalziacja przez bardzo długi czas przebiegała wg jednego schematu. Oborniczanie uciekali rywalom na 2-3 bramki, aby pozwolić im później zniwelować tę stratę. Na przerwę Sparta schodziła jednak prowadząc 13:11.

{phocagallery view=category|categoryid=138|limitstart=4|limitcount=10}

Po przerwie przez 10 minut zapowiadało się na powtorkę z pierwszej części gry. Gospodarze utrzymywali 2-bramkową przewagę, aby w 40 minucie pozwolić gościom wyrównać. W tym momencie jednak goście objęli prowadzenie. Gra toczyła się bramka za bramkę, ale w 51 minucie Grunwald prowadził 21:18! Od 32 minuty Sparta zaliczyła 4 trafienia, a rywal 10! Niefrasobliwość w rozgrywaniu ataku, gubiona piłka i niska skuteczność doprowadziła do bardzo nerwowej atmosfery na ławce rezerwowych. Na szczęście brane czasy przez trenera Marka Arciszewskiego pomogły. Dzięki trafienieniom Patryka Sztuby, Huberta Narożnego i Jonasza Ratajczaka Sparta objęła ponowanie prowadzenie (23:21). To jednak nie oznaczało końca emocji. Goście zdobyli kontaktową bramke i mieli prawie 30 sekund na odebranie gospodarzom piłki i doprowadzenie do remisu. Ta sztuka jednak się im nie udała i wszyscy mogli odetchnąć z ulgą.

Warto podkreślić fakt rozgrywania kolejnego spotkania przy wspaniałym dopingu kibiców. Oby wkrótce piłkarze dostosowali się do tego poziomu swoją grą. 25 września Sparta jedzie do Wągrowca na mecz z Nielbą.

Skład Sparty i strzelcy bramek: Paweł Rybarczyk, Sebastian Kustoń, Szymon Ratajczak 1, Artur Klopsteg 8, Jonasz Ratajczak 5, Michał Eitner 3, Patryk Sztuba 2, Jan Okpisz 1, Dawid Tepper 1, Hubert Narożny 2, Filip Matuszak, Kamil Haraj, Piotr Myszkowski.

Więcej zdjęć z tego spotkania dostępne jest w naszej galerii - kliknij tutaj.

Sukces młodych szczypiornistów SKF KPR Sparta Oborniki

Drużyna Joanny Jarysz i Przemysława Cebulskiego awansowała do 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych!

Obornicka czwórka zaprasza do klas sportowych o profilu piłka ręczna

Obornicka czwórka organizuje nabór do klas sportowych o profilu piłka ręczna.

SKF KPR Sparta Oborniki wygrała ważne spotkanie

Drużyna SKF KPR Sparta Oborniki wygrała z akademikami z Bydgoszczy i wyprzedziła rywali w tabeli 1 ligi.

Szczypiorniści wrócili z Gryfina bez punktów

Sparcie Oborniki nie udało się wywalczyć punktów na Pomorzu. Zespół PGE KPR Gryfino okazał się w ostatnich minutach spotkania skuteczniejszy.

Wygrana szczypiornistów z Usarem Kwidzyn

SKF KPR Sparta Oborniki okazała się lepsza od Usaru Kwidzyn. To był udany rewanż za mecz z pierwszej rundy.

Debiut Tobiasza Cebulskiego w reprezentacji Polski U18

Kolejny talent z zespołu SKF KPR Sparta Oborniki zaprezentował się w barwach narodowych. W meczu kadry Polski z Bośnią i Hercegowiną zdobył swoją pierwszą bramkę.